jar

Jarný vánok vo vašej spálni

V prípade zmeny interiéru, ktorý by nápadne vnášal jar do priestoru, môže ísť o doslovnú obmenu bývania, ale aj sezónnu záležitosť, ktorú počas jarných a letných mesiacov určite privítate. Je preň charakteristická čistota, svetlé farby a pastelové odtiene.

jarný dizajn spálne
Spálňa v jednoduchom a čistom dizajne. Zdroj: Pexels

Spálňa v štýle jari prináša svieže farby, čisté línie, príjemné vzory a jemné materiály. Nábytok je ladený do svetlých tónov, aby vnášal čo najviac svetla do miestnosti. Vhodné je použiť bledé drevo. Môžete sa rozhodnúť aj pre tmavší nábytok, tu je však dôležité pracovať s kontrastom vybraných farieb.

spálňa
Zdroj: Pinterest
Bezova-Stolova-lampa
Zdroj: iKuchyne.sk
Stolova-lampa-v-tvare-psa
Zdroj: iKuchyne.sk

Zmena, ktorá prichádza každým ročným obdobím, môže ľahko vyvolať túžbu po obmene vášho bývania. Medzi najčastejšie patrí práve rozjasnenie miestnosti inou farbou. Náterom dokážete ľahko pretvoriť obyčajné a známe prostredie. Niekedy sa to týka i zmeny nábytku, čo je podstatne väčšou záležitosťou. V iných prípadoch ide o celkovú premenu, ktorá zmení priestor na nepoznanie. 

Biela ako kráľovná v interiéri 

Farby jari sú odrazom čistoty a jasu. S tým je veľmi úzko spájaná práve biela farba. Skvelým riešením je vytvoriť si spálňu, ktorej dominantnou bude práve biela. Použite ju na steny, posteľnú bielizeň, koberce. Ľahko tým vytvoríte dojem, o ktorý sa v prípade interiéru snažíte. 

V kombinácií bielej sa skvelo vynímajú i ostatné farby. Veľmi živo budú pôsobiť práve pastelové tóny. Môžete nimi vyzdvihnúť ostatné detaily, prípadne niektoré dominantné časti nábytku. Výsledkom je ucelený a svieži interiér. 

spálňa v štýle jari
Pastelové farby vnášané do interiéru spálne v štýle jari. Zdroj: Pinterest

Vymeňte starý nábytok za nový. Niet snáď podstatnejšieho kroku, ako zmena nábytku, ktorý premení izbu veľmi rýchlo a radikálne. Zamerajte sa na to, aby ste nekomplikovali zariaďovanie a skôr sa pridržiavali minimalizmu, ktorý je pre jarný výzor miestnosti dôležitý. Pridajte pár podstatných kusov nábytku a nepotrebné časti vyhoďte. Taktiež môžete nábytok premiestniť a získať tým celkom nové parametre miestnosti, ktoré môžete využiť inak a možno vhodnejšie.

nocny stolik v spalni
Zdroj: Pinterest

Detaily sú veľmi podstatné. Dokážete prostredníctvom nich vytvoriť zmenu, ktorú hľadáte. Určite sa nebojte pridať obrazy, ktoré krásne vyniknú na stenách. Ľahko upútajú pozornosť a vy dokážete takmer okamžite zaznamenať zmenu priestoru. Môžete sa to rozhodnúť i pre partnerské/rodinné fotografie, prípadne plagáty, ktoré krásne vyniknú v izbe. Obmenu môže priniesť i zopár políc, prípadne menšia knižnica, ktorá dodá priestoru osobitný šmrnc. Posteľná bielizeň je jedným z prvkov, ktorý môže navodiť príjemnú jarnú zmenu do vašej spálne. Veľmi často sú to práve kvetinové vzory, ktoré sa s touto témou prelínajú.

ncny stolik retro
Zdroj: iKuchyne.sk

Praktické kroky ku zmene 

Všetky teplé deky zabalte do skríň a nechajte si len jemné povlečenie. Závesy vymeňte za jemnú a vzdušnú látku, ktorá bude príjemne viať vo vánku. Môžete sa rozhodnúť pre pastelovú farbu závesu, ktorá bude dotvárať jas izby. Veľmi podstatné sú kvety. Majú veľmi príjemnú schopnosť oživiť priestor. Hodia sa do jarného interiéru dokonale.

kvitnúca spálňa
Výrazná tapeta na stene, ktorá plne mení charakter izby. Zdroj: Pinterest

Vytvorte si prostredie, ktoré bude vnášať hravosť do priestoru

V niektorých prípadoch môže byť práve zmena dizajnu správnym riešením. Dokážete tým zmeniť vyžarovanie miestnosti a vdýchnuť jej nový jas. Práve boho štýl môže plne odzrkadlovať hravosť, ktorú v prípade jarného vzhľadu miestnosti hľadáte. Vyznačuje sa všehochuťou v zmysle farieb, vzorov a materiálov. Prináša kontrast, ktorý môže byť tou pravou dávkou inakosti. 

Boho štýl v interiéri. Zdroj: Pinterest

Prostredníctvom bytových doplnkov vytvárate dizajn, ktorý následne charakterizuje prostredie vašej spálne. Vdýchnuť nový vánok do priestorov vašej izby je možné v niekoľkých zásadných krokoch. Podniknite obnovu farieb, vzorov a možno sa i niektorých vecí zbavte. Jarné upratovanie a čistota je to, čo od priestoru automaticky vyžadujete.