Smaragdovozelená rozkladacia pohovka Bellezza 208cm

Rozkladacia sedačka a jej výhody

Premýšľate nad tým, že by ste si zaobstarali novú sedačku? Uvažovať by ste mali aj nad rozkladacou. Rozkladacia sedačka vyzerá rovnako ako tá bežné, no poskytuje aj veľa miesta. Jej výhod je však omnoho viac – pozrime sa na ne!

bledosiva rozkladacia sedacka
Ak čakáte návštevu, rozkladacia sedačka je jednoduchým riešením. Zdroj: iKuchyne.sk

Sedačka je dominantou celej obývačky. Hneď po vojdení do tejto miestnosti vám na ňu padne zrak. Jej výber by mal byť preto premyslený. Ešte predtým, ako si sedačku kúpite, by ste do úvahy mali vziať aj rozkladací typ. Ten má výhod viac, ako si možno myslíte. 

Rozkladacia sedačka poskytuje viac miesta

Určite to poznáte. Prišla k vám návšteva, ktorá má v pláne prespať. Kde hosťom ustlať? Rozkladacia sedačka môže byť presne riešením na takúto situáciu. Vo väčšine prípadov poskytuje 2 – 3 miesta na spanie. Všetko však závisí od jej veľkosti. 

tmavosiva rohova sedacka
Rohové sedačky poskytujú najviac miesta. Zdroj: iKuchyne.sk

Aj v domoch či bytoch, kde hosťovské izby nemáte, tak môžete pokojne hostí uložiť. Báť sa o ich komfort nemusíte. Na sedačke sa zvyčajne dobre spí. Výhodou je aj jednoduchá manipulácia. Sedačku rozložíte v priebehu pár minút. Miesto na spanie je tak okamžite pripravené. 

Vedeli ste, že

ak sa vám predsa len na sedačke dobre nespí, môžete si na ňu dokúpiť vrchný matrac? Ten býva z pamäťovej peny a poskytuje vysoký komfort.

siva rozkladacia sedacka v tvare U
Mnohé sedačky sa dajú rozložiť veľmi zaujímavo. Zdroj: iKuchyne.sk

Vhodná do malých bytov

Druhý bod sa spája s tým prvým. Ak bývate v malom byte, určite sa snažíte ušetriť čo najviac miesta. Práve preto je rozkladacia sedačka tým správnym pre vás. Keď je zložená, jej rozmery sú rovnaké ako rozmery klasickej sedačky. V momente, ako budete potrebovať miesto na spanie, ju rozložíte. 

Samozrejme, sedačky sú vhodné aj ako náhrada za bežnú posteľ. V prípade, že bývate v malej garsónke, sú vítané. Po spánku ich zložíte a naskytne sa vám voľný priestor. 

bledomodra rozkladacia sedacka
Mnohým sedačkám stačí zložiť opierku. Zdroj: iKuchyne.sk

Rozkladacia sedačka vyzerá rovnako ako tá bežná

V minulosti plnili rozkladacie sedačky skôr tú praktickú úlohu. Dnes je však tomu úplne inak. Sedačky sú štýlové a vyzerajú úplne rovnako ako tie bežné. O mnohých by ste ani nepovedali, že sa dajú rozložiť. 

Štýlovú sedačku jednoducho skombinujete s ostatnými prvkami vo vašej obývačke. Dobre sa vám bude na nej sedieť a ešte lepšie ležať. 

zelená rozkladacia sedacka
Rozkladacie sedačky vyzerajú úplne rovnako ako tie bežné. Zdroj: iKuchyne.sk

Pohodlne sa na nej vyspíte

Ak ste už niekedy spali na bežnej sedačke, asi viete, že to nie je príliš pohodlné. Sedačky sú úzke a človek si dobre neoddýchne. Keď však sedačku rozložíte, naskytne sa vám veľký a veľmi príjemný priestor. Na tom sa dá dobre spať aj v prípade, že posteľ doma vôbec nemáte. 

Rozložiteľná plocha je vytvorená s ohľadom na zdravý a dobrý spánok. Mnohokrát poskytuje presne taký štandard ako matrace. 

ruzova rozkladacia sedacka
Rozkladacie sedačky sa hodia do každého interiéru. Zdroj: iKuchyne.sk

Existuje veľké množstvo druhov

Na trhu nájdete viac ako päť druhov rozkladacích systémov. Niektoré sú lacnejšie, iné sú zas drahšie. Tým najobľúbenejším a cenovo najprístupnejším modelom je systém “kliknutia”. V praxi to znamená, že dvomi pohybmi sedačku rozložíte. Aj napriek cenovej dostupnosti však nie je vhodná na každodenný spánok. Po rozložení nie je úplne vodorovná. 

Druhým obľúbeným typom je vozík. Ten sa najčastejšie nachádza pri rohových sedačkách. Matrac jednoducho, pomocou koliesok, vytiahnete spod sedačky. Následne sa vám naskytne veľké množstvo priestoru na spanie. 

Úložný priestor

Úložný priestor najčastejšie poskytuje rohová sedačka. Ak ho máte, vyhrali ste. Tento priestor môžete použiť napríklad na odloženie perín. V menšej obývačke však doň môžete uložiť všetky potrebné veci. 

siva rozkladacia sedacka
Sedačky s úložným priestorm sa dajú rozložiť jednoduchým vysunutím. Zdroj: iKuchyne.sk

Rada odborníka:

Ak máte dostatočne veľkú obývačku, vždy voľte sedačku s úložným priestorom. Nikdy neviete, kedy budete potrebovať priestor navyše. Okrem toho, priestor môže slúžiť aj na uloženie perín.

Rozkladacie sedačky sú vhodné pre úplne každého. Či už potrebujete miesto pre hostí alebo mať zo sedačky zároveň posteľ pre vás. Ich výhod je naozaj veľké množstvo. Okrem toho sú aj štýlové a hodia sa do každého interiéru.

modra rozkladacia sedacka
Chcete si v obývačke pohodlne ľahnúť? Rozložte si sedačku! Zdroj: iKuchyne.sk

Rada na záver

V prípade, že máte malú obývačku, je potrebné vedieť rozmery rozloženej sedačky. Nie vždy sa po rozložení zmestí do danej miestnosti. V takomto prípade by ste funkciu rozkladania využívať nemohli. 

 

Hľadáte viac inšpirácie? 
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu