moderna obyvacka s bezovymi sedackami ako od dizajnera

Ako vložiť dotyk dizajnéra za pár eur do vášho príbytku?

Originalitu, odvahu či vynaliezavosť považujeme za najcharakteristickejšie črty interiérového dizajnéra. Nevedia čo je to strach z výrazných farieb alebo netradičných kombinácií. A keďže musia brať ohľad nielen na špecifické požiadavky zákazníka, ale aj na obmedzený rozpočet, veľakrát sa musia vedieť nejako vynájsť. Podľa nás môže mať krásny domov každý jeden človek na svete, pokiaľ ho naozaj chce. Nepotrebuje k tomu milióny na účte, len pár cenných rád a odvahu kombinovať.

zelena sedacka v obyvacke
Netreba sa báť netradičných tvarov ani farieb (zdroj: Pinterest)

Zabudnite na prázdne steny

Ak chcete, aby z vášho domova bolo naozaj cítiť dotyk dizajnéra, nenechávajte steny „holé“. Nezáleží na tom, či máte drahý obraz alebo ste ho kúpili za pár eur na blšom trhu. Dôležité je to, ako ho umiestnite. Veľa ľudí robí tú chybu, že si obrazy a fotografie vešajú príliš vysoko nad nábytkom, čo nemusí pôsobiť veľmi esteticky. Najlepšie je zavesiť obraz od 7,5 až po 20 centimetrov nad sedačkou, alebo skrinkou. Pokiaľ chcete obrazu dodať umeleckejší punc, venujte svoj čas výberu netradičného rámu, ktorý upúta pozornosť. Rámy sa oplatí nakupovať vo výpredajoch a vôbec nevadí, že je každý iný. Kombináciou niekoľkých druhov rámov dokážete vytvoriť originálny vintage efekt.

obrazy na stene a siva sedacka
Kombinácia viacerých druhov rámov (zdroj: popsugar.co.uk)

Tapety sú „in“

Áno, zrejme ste si to už všimli aj vy – tapety sa za posledné roky dostali opäť na výslnie. Ich výhodou je, že štýlovým a lacným spôsobom vedia oživiť jednotvárny priestor. V roku 2019 boli dekoratívne tapety dokonca odvážnejšie než kedykoľvek predtým, čo určite ocenia tí z vás, ktorí nevyznávajú umenie vo forme obrazov. Výrazné tapety dokážu pokojne nahradiť aj umelecké diela na stene. Niektoré z tých najobľúbenejších predstavujú scenériu krajiny, abstraktné tvary a farebné geometrické vzory.

siva tapeta na spalni
Tapeta s geometrickými vzormi dokáže efektne zútulniť spálňu (zdroj decoraid.com)
moderny dizjan modrej tapety s nametom hor
Na prvý pohľad to tak nevyzerá, ale aj na tomto obrázku vidíte tapetu (zdroj: faethr.com)

Meď, zlato či striebro?

Lesklé kovové materiály ešte nikdy žiadnemu interiéru neubrali na kráse. Netreba sa ich báť. Stačí si vybrať pár kovových doplnkov, alebo doplnky s jemným lesklým detailom. Ľahko ich doladíte k minimalistickému interiéru a v momente vytvoríte luxusný dojem ako od dizajnéra.

zlate dizajnove doplnky v interieri a zlata tapeta
Nábytok so zlatými prvkami (zdroj: Pinterest)
dizajnova biela zavesna lampa so zlatym pasom
Bielo-zlatá závesná lampa Modern Chic.

Ďalšie podobné kovové doplnky nájdete nielen v kamenných predajniach, ale aj v e-shopoch či na pouličných trhoch za pár drobných. ☺

medene misky na sviecky dizajnersky kusok
Sviečky v medenej miske, (zdroj: ae-creative.com)

Kombinujte staré doplnky s novými

Prečo kombinovať staré a nové veci? Je to predsa jednoduchá a efektívna cesta ako ušetriť peniaze pri zariaďovaní vášho bývania! Kombinácia moderných kúskov s predmetmi, ktoré ste zdedili, robí vaše bývanie jedinečným. Asi každý z nás už zdedil niečo staré od člena rodiny, priateľa alebo bývalého spolubývajúceho, aj keď to bol len malý doplnok. Je čas tieto predmety využiť!

ciernobiely dizajnovy interier
Čierno-biela kombinácia oživená starým dreveným pracovným stolíkom (zdroj:realhomes.com)

Využiť môžete aj staré kusy nábytku – tie si však väčšinou vyžadujú aspoň čiastočnú úpravu v podobe šmirgľovania a nového náteru. Nie je to však nič komplikované a výsledný efekt bude stáť nepochybne za to.

rebrik v kupelni s kvetinacom v modernom dizajne
Starý drevený rebrík prerobený na poličky do kúpeľne. (zdroj: media.apnarm.net.au)

Koberec? Určite áno!

Výberom toho správneho koberca dokážete vytvoriť príjemný prvý dojem z miestnosti. Výrazné farby a vzory sú ideálnym oživením miestnosti, navyše, dajú sa zohnať za prijateľnú cenu. Do obývačky však odporúčame kúpiť väčší koberec, ktorý bude pokrývať priestor nielen pod konferenčným stolíkom a okolím, ale aj pod sedačkou. Priestor tak bude pôsobiť prepojenejšie a útulnejšie.

moderna obyvacka s bezovymi sedackami ako od dizajnera
Veľký vintage koberec v obývačke (zdroj: singnow.info)
dizajnova jedalen s modrym kobercom a drevenymi stolickami
Minimalistický dizajn so vzorovaným kobercom (zdroj: snobstuff.com)

A čo dodať na záver? Tak, ako všetko ostatné v živote, aj zariaďovanie interiéru je o prioritách a vašich osobných preferenciách. Určite si preto vopred, ktoré kúsky si chcete kúpiť úplne nové, a ktoré budete dolaďovať postupne a za menej peňazí. Lacnejšie kúsky tak môžete po nejakom čase bez výčitiek vymeniť za iné, novšie.

Nepremeškajte zľavy na vybraný tovar, ktoré prebiehajú na našom eshope www.ikuchyne.sk/eshop.