olga buso v antracitovej kuchyni od ikuchyne

Spolupráca s ikuchyne? Dostávam dizajn aj funkčnosť v jednom!

Biznismenka a zároveň Podnikateľka Slovenska za rok 2017 pani Oľga Bušo sa sťahovania rozhodne nebojí. Za posledných sedem rokov to bolo presne trikrát, kedy vymenila pohodlie svojho plne zariadeného bývania za niečo nové a krajšie. Sama uznala, že je to výzva, ale s tým správnym tímom sa dá vraj zrealizovať všetko, čo si človek zaumieni. V článku sa dozviete, prečo sa rozhodla pre realizáciu práve od ikuchyne!.

antracitová kuchyňa od ikuchyne s podnikatelkou roka
Podnikateľka Olga Bušo (foto: ikuchyne.sk)

Na začiatok by ste nám mohli prezradiť, kedy sa opäť chystáte sťahovať. Máte to ešte vôbec v pláne?

Samozrejme, za 10 rokov sa chystáme sťahovať znova. Do každého nového bývania ideme s tým, že vieme, že to bude na len určité obdobie. Myslím si, že už nežijeme v dobe, kedy sa ľudia sťahujú alebo si zariaďujú bývanie len raz za život. Dom by mal plniť úlohu toho, čo potrebujete momentálne, a nie toho, čo budete potrebovať o 5 rokov. Pred siedmimi rokmi, keď sme boli ešte s manželom slobodní, preferovali sme bývanie v mestskom mezonete. Po niekoľkých rokoch sme sa presunuli do menšieho domčeka a teraz zase do väčšieho. Keď budú deti väčšie, možno sa vrátime späť do mesta. Nič nevylučujeme.

antracitova obyvacka od ikuchyne na mieru od ikuchyne
Obývacia izba s knižnicou na mieru (foto: ikuchyne.sk)

Máte krásne nové bývanie a sme veľmi radi, že sme sa mohli podielať na jeho realizácii. Ako by ste ohodnotili spoluprácu s „ikuchyne.sk“?

Keďže to už ani zďaleka nie je prvá spolupráca (celkovo ide už o piatu spoluprácu, pozn. red.), tak je to najmä o vyriešení problematiky návrhu kuchyne. Tá je veľmi špecifická a nedala by som ju naplánovať architektom. Nie som si istá, či architekt dokáže zapezpečiť funkčnosť kuchyne, čo je nesmierne dôležité. Veľmi ma teší, že sa nemusím starať o detaily ako napríklad, kde má byť aká zásuvka alebo polička, pretože toto všetko hravo zvládajú chlapci z „ikuchýň“. Na základe ich bohatých skúseností s dizajnovaním viem, že sa na nich môžem plne spoľahnúť. Dostávam dizajn aj funkčnosť v jednom.

barove stolicky v antracitovej kuchyni od ikuchyne
V kuchyni trávi Oľga so svojou rodinou a priateľmi veľa času. (foto: ikuchyne.sk)

Ktoré časti interiéru ste zverili do rúk tímu ikuchyne.sk?

Máme kuchyňu, celú obývačku s veľkou 10 metrovou knižnicou a so zabudovaným akváriom, šatník a spálňu. S tímom ikuchyne.sk sa už väčšinou vieme dohodnúť a nájsť kompromis medzi mojimi predstavami a samotnou realizáciou veľmi rýchlo.

vstavana kniznica od ikuchyne
Zdroj: iKuchyne.sk

Pridržiavali ste sa pri zariaďovaní určitého štýlu alebo to bolo viac o spontánnych rozhodnutiach?

My sme si zariadili dom pre seba, v ktorom sa budeme cítiť dobre hlavne my. Niektorí odborníci by možno povedali, že miešame príliš veľa štýlov dokopy alebo že tehlová stena by mala byť inej farby, aby sa viac hodila do interiéru, ale nám to takto vyhovuje. Mávame pomerne často návštevy, takže aj toto bolo kľúčovým bodom pri zariaďovaní nášho domova.

Mali ste nejaké špeciálne požiadavky, bez ktorých ste si svoju vysnívanú kuchyňu nevedeli predstaviť?

Vedela som, že chcem tmavú kuchyňu s ostrovom a to je asi všetko. Zvyšok vzhľadu sme dotvárali postupne spolu s ikuchyne.sk. Nechala som si teda poradiť od odborníkov a z výsledku som naozaj nadšená. Musím priznať, že zrkadlovej zásteny, ktorú mám v kuchyni som sa spočiatku trošku bála, no teraz som nesmierne rada, že som sa nechala presvedčiť– vyzerá úžasne! Takisto, s manželom sme veľkí milovnící vína a dlho sme hľadali aj vstavanú vinotéku, s ktorou nám nakoniec poradil tiež odborník z ikuchyne.sk, tak, aby to čo najlepšie zapadlo do konceptu a riešenia našej kuchyne.

vstavana vinoteka od dunavox realizacia ikuchyne
Súčasťou kuchyne je aj vstavaná vinotéka. (foto: ikuchyne.sk)

Riadili ste sa pri výbere kuchyne vašou záľubou pre varenie? Využívate ju často?

Určite áno. Varíme doma radi. Dokonca mám na ostrove aj tepan, čo je gril z nerezovej ocele, na ktorom prirpavujem morské plody a rôzne iné dobroty na ázijský štýl. Veľmi ho odporúčam. Celkom často k nám pozývame priateľov a zdržiavame sa práve v kuchyni pri dobrom jedle a víne. 🙂

ostrovcek v antracitovej kuchyni od ikuchyne
Na kuchynskom ostrove sa nachádza tepan – gril z nerezovej ocele, ktorú ocenia predovšetkým milovníci ázijskej kuchyne. (foto: ikuchyne.sk)

Toto je už vaša piata spolupráca s ikuchyne.sk. Prečo ste si rozhodli osloviť práve ich?

Jednoznačne kvôli výbornej komunikácii a spoľahlivosti. Vlastne aj to je dôvod, prečo si môžem dovoliť si sťahovať sa tak často. S takýmto tímom ľudí je naozaj radosť spolupracovať. Vždy vyberieme to najlepšie čo sa dá, ale za rozumnú cenu.

Ako sme už spomínali, pomerne často sa sťahujete. V čom sa líšilo zariaďovanie vášho prvého bývania od toho posledného?

Keď som si kúpila svoj prvý byt, tak som si najala architekta a vrazila do interiéru šialene veľa peňazí. Dnes už viem, že by som to neurobila. Úplne zbytočne som si nakúpila do bytu drahý nábytok, ktorý som po čase chcela aj tak vymeniť za niečo nové, neopozerané. Aj dnes rada obmieňam nábytok a časti interiéru. Niekedy však stačí vymeniť iba koberec, či drobný doplnok a hneď máte pocit, že váš domov je iný – novší.

jedalensky stol s modrymi stolickami dutch comfort od ikuchyne
Jedálenský stôl, ktorý pojme naozaj veľký počet osôb (foto: ikuchyne.sk)

Inšpirujte sa! Modrá jedálenská stolička Dutch Comfort s pohodlným čalúneným sedákom z mäkkého zamatu a závesná chrómovaná lampa Ball s nadčasovým dizajnom sú k dispozícii na ikuchyne.sk/eshop.

Modrá zamatová stolička Dutch Comfort
Modrá zamatová stolička Dutch Comfort
Závesná lampa Ball
Závesná lampa Ball

Spomínate si na nejakú úsmevnú príhodu počas procesu realizácie?

Jedna taká nastala u nás v obývačke. Od výrobcu, u ktorého sme si objednali akvárium na mieru, sme dostali požiadavky k rozmerom, ktoré máme nechať v knižnici otvorené na naše nové akvárium. Keď prišli páni akvárium nainštalovať, oznámili mi, že majú problém. Celá som zbledla a spýtala som sa o čo ide. Povedali mi, že ten otvor na akvárium má 180 cm a ja na to hovorím, že to je presne ten rozmer, ktorý predsa požadovali. Páni na mňa znova pozreli a hovoria: „Ale my sme nepredpokladali, že vám to naozaj vyrobia úplne na milimeter presne, to sa nám ešte nestalo.“ Nuž, keď raz povieme v ikuchyne.sk 180 cm, budete mať presne 180 cm. Akvárium museli teda nakoniec prerobiť. 🙂

vstavane akvarium v antracitovej obyvacke od ikuchyne
Súčasťou knižnice je aj zabudované akvárium (foto: ikuchyne.sk)

Keďže už máte veľa skúseností so zariaďovaním, mohli by ste dať čitateľom, ktorí sa chystajú zariaďovať si svoj byt či dom nejakú užitočnú radu?

Treba brať ohľad na to, že to, čo je moderné teraz, nemusí byť moderné aj o 5 rokov. My s manželom už rozmýšľame pri zariaďovaní dopredu a veľa kúskov máme vyrobených na takom princípe, že ich viem veľmi ľahko vymeniť za iný kúsok. Napríklad v prvom  byte som mala žltú sedačku, ktorá mi ladila so žltými poličkami v kuchyni. Po pár rokoch som už cítila, že potrebujem zmeniť tú žltú farbu. Kúpila som novú sedačku a poličky odmontovala a vymenila za nové. Výsledný efekt bol skvelý.

sive barove stolicky v antracitovej kuchyni od ikuchyne
Antracitová kuchyňa s barovým pultom (foto: ikuchyne.sk)