ako vybrat sedacku

Ako vybrať sedačku, keď nemáte veľa miesta?

Momentálny trend, ktorý praje malometrážnym bytom, má svoje nevýhody. Menšie priestory si vyžadujú viac dôvtipu ako do bytu napratať všetko potrebné a zároveň to aj vkusne usporiadať. Dnes vám poradíme, ako vybrať  sedačku do malého priestoru tak, aby spĺňala funkčné aj estetické hľadisko. 

Na úvod pár dobrých rád

Pri výbere sedačky do malého priestoru sa stačí držať niekoľkých pravidiel – s nimi zaručene nešliapnete vedľa. Zamerajte sa na to, aby malá miestnosť nepôsobila s novou sedačkou ťažkopádnym a stiesneným dojmom.

V prvom rade je dôležitý tvar sedačky: minimalistické a čisté línie sú v tomto prípade trefou do čierneho. Veľkým masívnym opierkam sa radšej vyhnite. Opticky väčší a vzdušnejší priestor vytvorí sedačka na nožičkách. Podľa priestorových možností si môžete vybrať dvojsedačku, trojsedačku alebo menšiu rohovú sedačku. Skombinovať sa dá napríklad s kreslom, taburetkou alebo stoličkami, čím získate viac priestoru na sedenie.

Čo sa týka farieb a vzorov, opäť platí – menej je viac. Najlepšiu službu urobia neutrálne a pastelové farby. Bledšie odtiene opticky pridávajú na priestore, čo platí aj v prípade sedačky. Ale možností je, samozrejme, viac. Ak máte miestnosť zladenú do určitej farby, pokojne ju použite aj pre sedačku. Ďalšou možnosťou je priniesť do farebne neutrálneho priestoru oživenie v podobe výraznej sedačky.

Ako vybrať sedačku?

Sedačka Scandinavia II 2 je ako stvorená pre škandinávsky štýl bývania. Zaujme prvkami štýlu Chesterfield – vsadenými gombíkmi v operadle, ale tiež úzkymi drevenými nohami. Pohodlné operadlo chrbta a opierky rúk poskytujú príjemné a komfortné sedenie.

Nie len pre dámy

Je maximálne spratná, ale to jej vôbec neuberá na kráse. Ružová rozkladacia pohovka Belleza sa vďaka materiálu, farbe a impozantnému prevedeniu stane šperkom vašej obývačky. Šmrnc jej dodávajú aj tenké kovové nohy v zlatej farbe. Svoje miesto si nájde nie len v dámskom interiéri. Navyše, táto kráska je rozkladateľná!

ako vybrat sedacku
Aj látka a použité materiály hrajú rolu. Zdroj: iKuchyne.sk

Madam multifunkčná

Rozkladacia pohovka Studio je skvelým kandidátom na nového člena vašej rodiny, pokiaľ hľadáte priestorovo úspornú sedačku. So šírkou len 214 cm vôbec nezaťaží interiér. Vzdušne pôsobí aj vďaka tomu, že stojí na nožičkách. Nedá sa jej uprieť ani ďalšia praktická vlastnosť: za pár okamihov z nej vyčarujete posteľ na príležitostné spanie, čo sa v rozmerovo malých interiéroch vždy zíde.

Z ľadového kráľovstva

Rohová rozkladacia sedačka Nordic s poťahom z príjemnej vrecoviny je ako stvorená pre bytík so severským nádychom. Jemná pastelová farba, minimalistické prevedenie a úzke drevené nožičky nechajú priestor “dýchať”. Napriek tomu, že nezaberie veľa priestoru, poskytuje dostatok miesta na sedenie aj vďaka predĺženému otomanu. Po rozložení ju môžete využívať ako príležitostné lôžko pre vás alebo návštevu.

Tyrkysová smršť

Podarená sedačka Sofa Famous sa zmestí do každej malej izby. Vďaka neprehliadnuteľnej tyrkysovej farbe a zamatovému materiálu poťahu zaujme na prvý pohľad. Výborne si rozumie so sivou a bielou farbou, ale tí odvážnejší môžu vyskúšať aj kombináciu so žltou či zlatou.

Pre lenivé chvíľky

Leňoška Chesterfield antik vytvorená s dôrazom na každý detail pôsobí naozaj luxusne. Môžete ju použiť namiesto sedačky alebo kresla a vytvoriť si tak vlastný kútik na leňošenie. Pohodlne sa oprite a vyložte si nohy, alebo na ňu usaďte viacčlennú návštevu. 

Originálny doplnok

Taburetky a podnožky sú milým spestrením interiéru a zároveň ich využijete aj na sedenie, vyloženie nôh či odloženie drobností. Opäť máte na výber široké možnosti: rôzne tvary, farby, materiály, dokonca aj na nožičkách alebo s úložným priestorom. Biela štrikovaná podnožka zútulní miestnosť a navodí domácku atmosféru. Vďaka mäkkému povrchu z jemnej bavlny si ju obľúbia aj detičky.

Nájsť vhodnú sedačku do malého priestoru, veríme, pre vás nebude žiaden problém!