ako zariadiť byt

Ako zariadiť byt nevšednými doplnkami?

Nábytok je základnou a prvou zložkou pri zariaďovaní domácnosti. Druhým, a veľmi dôležitým krokom, sú doplnky. Tie musia byť vyberané dôkladne a rozvážne. Práve pomocou nich vieme dostať príjemnú atmosféru do nášho domova. Existuje viacero druhov. Medzi tie zaujímavé patria doplnky na stenu. Ako zariadiť byt nevšednými doplnkami? 

ako zariadit byt
Dekorácia na stene môže byť aj výrazná. Zdroj: iKuchyne.sk

Pri zariaďovaní často myslíme na komfort a atmosféru. V byte je potrebné cítiť sa dobre a pohodlne. Pri výbere doplnkov je preto dôležité vybrať nielen tie základné. Staviť môžete aj na nevšedné doplnky na stenu. Ako zariadiť byt pomocou takýchto doplnkov? 

Ako zariadiť byt a vybrať dobré doplnky? 

Na začiatok by bolo dobré odpovedať, ako vlastne vybrať správne doplnky. Bytové doplnky by mali byť ladené s hlavnými kusmi nábytku. V obývačke je to sedačka a veľký nábytok. V kuchyni stôl a kuchynská linka. V spálni je to zvyčajne posteľ. Podľa týchto záchytných bodov sa môžete veľmi jednoducho riadiť.

ako zariadit byt
Aj konzoly na stenu sú veľmi obľúbeným doplnkom. Zdroj: iKuchyne.sk

Ak máte byt zariadený minimalisticky, treba voliť skôr niečo jednoduchšie a v malom množstve. Naopak, pri bežnom zariaďovaní pokojne stavte aj na viacero doplnkov. Nezabudnite však, že menej je niekedy viac. Práve preto by ste to s doplnkami nemali prehnať. 

Samolepky sú skvelým variantom

Veľmi obľúbeným nevšedným doplnkom na stenu, ktorý vie doslova zázraky, sú samolepky. Vďaka nim môžete miestnosť prispôsobiť presne podľa seba. Taktiež ju viete vďaka samolepke zútulniť.

hodiny
Nástenné hodiny v zaujímavom prevedení oživia každý priestor. Zdroj: iKuchyne.sk

Pod pojmom samolepky ale myslíme veľké samolepky, ktoré vedia často zakryť aj jednu celú stenu. Ak neviete ako zariadiť byt a ako zaplniť stenu, stavte na niečo takéto. Výber je na vás. V ponuke je naozaj veľké množstvo rôznych druhov nálepiek. 

Môžete však staviť aj na rôzne nápisy, ktoré sú skôr minimalistické. 

vrtula
Zaujímavé tvary doplnkov pritiahnu pozornosť. Zdroj: iKuchyne.sk

Rámy a fotky prinesú rodinnú atmosféru

To, čo dokáže do domácnosti a bytu priniesť rodinnú atmosféru, sú fotky. Ak nechcete len klasické rámiky postavené na skrinkách, stavte na závesné rámy, ktoré  vyzerajú veľmi štýlovo a dokážu zakryť veľkú plochu steny.

ako zariadiť byt
Ak premýšľate nad doplnkom do kúpeľne, stavte na zaujímavé zrkadlo. Zdroj: iKuchyne.sk

Rámy sa jednoducho kombinujú s ostatnými kusmi nábytku. Je to aj vďaka tomu, že ich nájdete v rôznych materiáloch a farebných odtieňoch. Rôzne sú aj veľkosti. Rámy na stenu nemusia byť len veľké. Pokojne môžu byť aj menšie. Na stenu ich tak pokojne umiestnite aj niekoľko. 

Sklenené dekorácie nie sú zastarané 

Pod sklenenými dekoráciami si mnohí predstavia porcelán na stene u babky. Ako zariadiť byt a použiť sklenené dekorácie moderným štýlom? Ide to ľahko a ku koncu to nemusí vyznieť ako staromódny trend. Stačí, ak zvolíte správne doplnky.

obrazy
Obrazy sú základným doplnkom do domácnosti. Zdroj: iKuchyne.sk

Medzi veľmi obľúbené kusy patrí napríklad maľované sklo či rôzne mozaiky. Dnes sú takéto kúsky cenené. Sú doslova až umeleckým dielom. Ak sú správne zladené, vedia urobiť perfektný dojem. Sú taktiež veľmi zaujímavé, pretože ich nemá úplne každý. 

Koberec na stenu? 

Niektorí sú možno proti, no aj koberec na stene vyzerá dobre. Samozrejme, musí byť urobený profesionálne a správne. Len tak vzbudí moderný a štýlový vzhľad. Skvelo doplní úplne každú prázdnu stenu.

dekoracia
Menšie nálepky alebo doplnky na stenu sú tiež vítané. Zdroj: iKuchyne.sk

Vyhýbať by sa mu ale mali minimalistické miestnosti. Tam by koberec mohol rozbiť jednoduchý vzhľad. Ak ešte neviete, ako zariadiť byt, dopredu koberec neplánujte. 

medené hodiny
Jednoduché nástenné hodiny vhodné do minimalisticky zariadeného interiéru. Zdroj: iKuchyne.sk

Nezvyčajné doplnky sú vhodné aj do minimalistického štýlu

Ako zariadiť byt v minimalistickom štýle? Často je to omnoho ťažšie ako v prípade bežného, plnšieho zariadenia. Nemusíte sa však ničoho báť. Nezvyčajné doplnky sú vhodné aj do tohto štýlu. Treba ich však voliť v menšom množstve. Niekedy stačí len jeden rám s fotografiou a jedna menšia dekorácia. Vhodné sú aj obrazy.

nástenná lebka
Nebojte sa experimentovať! Zdroj: iKuchyne.sk

Neviete ako zariadiť byt? Stavte na jednoduchosť

Nie každý je na nevšedné doplnky. V tom prípade môžete zostať aj pri základných jednoduchých kúskoch, ktoré nikdy nesklamú a vyzerajú dobre. Byt vedia skvelo doplniť a spraviť príjemnú atmosféru. 

Túžite po príjemnej atmosfére v domácnosti? V tom prípade musíte vedieť, ako zariadiť byt správne. Len vtedy môžete dosiahnuť správny výsledok. Nemusíte sa však ničoho báť, s doplnkami sa treba hrať. Upustite uzdu svojej fantázií

okrúhle zrkadlo
Jednoduché zrkadlo so zaujímavým spôsobom zavesenia je veľmi aktuálny interiérový doplnok. Zdroj: iKuchyne.sk

S doplnkami to nepreháňajte. Pred samotnou kúpou si spravte menší plán toho, čo všetko v skutočnosti potrebujete. Občas je lepšie, ak stavíte na menej doplnkov. Miestnosť musí dýchať. 

Hľadáte viac inšpirácie? 
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu