tulipany na stole

Ako zariadiť byt novými jarnými trendami?

Jar prišla a vy chcete zmenu? Nemeňte len šatník, ale rovno celú domácnosť. Pomocou nadčasových a správnych kúskov zmeníte každú miestnosť v domácnosti. Výber doplnkov je jednoduchý. Stačí sa inšpirovať novými či staršími pretrvávajúcimi trendmi. Ako zariadiť byt a priniesť do neho čerstvú, jarnú atmosféru?

zelená zamatová sedačka
Pri zariaďovaní sa zamerajte najmä na komfort. Zdroj: iKuchyne.sk

Každý rok prináša nové trendy. A to nielen v móde, ale taktiež v sfére interiéru a bývania. Nie všetky trendy sú však nové. Niektoré sú moderné roky. Ak aj vy chcete vedieť, ako zariadiť byt štýlovo a jarne, stavte na zopár našich rád. 

Správne vzory 

Horúcimi vzormi posledných rokov sú najmä kvety. Tie sú na jar ako stvorené. Signalizujú prílev teplejšieho počasia. Okrem nich sú tiež veľmi obľúbené zvieracie vzory. S tými však opatrne. Stačí len zopár doplnkov. Príliš veľké množstvo by mohlo vyzerať gýčovo. 

tulipany na stole
Zdroj: Pinterest

Rok 2020 prichádza s ďalšími vzormi. Medzi tie sa radí napríklad vyšívaný vzor. Ten napovedá, že začiatok dekády sa pomaly vracia k minulosti. Tradície sú základom. V spojení s moderným umením dokáže vzniknúť zaujímavá kombinácia. Výhodou je, že ak radi šijete, pokojne si unikátny kúsok vyrobíte sami. 

Zariaďte byt sýtymi odtieňmi

Zima je charakteristická tmavými farbami, no jar je jej presným opakom. Toto ročné obdobie poskytuje priestor na pestrú škálu farieb. Nebojte sa oranžovej, žltej alebo červenej. 

modré hojdacie kreslo
Bielu môžete doplniť kontrastnou modrou. Zdroj: iKuchyne.sk

V tomto roku sa vyhnite bledším či pastelovým farbám. Zvoľte skôr tmavé a sýte odtiene. Tie vyzerajú elegantne a hodia sa do každého štýlu. 

Na druhej strane, nie sú to len sýte odtiene, ktoré sú IN. Neutrálne farby ako biela, bledohnedá alebo karamelová sú vhodné po celý rok. Stavte na ne tiež počas jari. Nič nimi nepokazíte.

tyrkysové kreslo
Pestré farby sú charakteristické pre jar. Zdroj: iKuchyne.sk

Vedeli ste, že … 

Pri zariaďovaní bytu sa nemusíte zamerať len na jeden štýl? Mnohé spolu totižto ladia. Príkladom je bohémsky štýl. Ten v sebe kombinuje takmer všetky štýly naraz. 

Príroda všade okolo

Jar je predzvesťou, že rastliny budú znova kvitnúť a rásť. Všetko odrazu ožíva. Do domácnosti preto zvoľte rastliny. Veľmi obľúbené sú dnes palmy či kaktusy. Nejde však len o tieto druhy.

bananovnik v obyvacke
Zdroj: Pinterest

Dreviny sú v domácnostiach obľúbené, no ak máte radi kvety, urobte im miesto. Domácnosť doplnia a prinesú do nej krásne farby. 

Prírodu do interiéru prinesiete pomocou správnych materiálov. Ak neviete, ako zariadiť byt, stavte na masív alebo drevo. Je to neutrálny prvok. Hodí sa do každého štýlu a jednoducho sa kombinuje. Vydrží dlho a je vhodný počas celého roka.

Zamerajte sa na detaily

Jarné trendy sa rozhodne zaoberajú viac dekoráciami a menšími kúskami do domu. Vyberajte si zo širokej ponuky rôznych dekorácií. 

Máte radšej minimalizmus? V tom prípade skúste skrine alebo iné kľúčové kusy nábytku s menšími ozdobami. Zamerajte sa na maličkosti. Tie často dokážu zázraky. 

monstera obraz
Pokiaľ nechcete v dome živé rastliny, prírodu si viete zaobstarať aj obrazmi s rôznou potlačou. Zdroj: Pinterest

Zariadiť byt sa dá pomocou detailov na stene. Jar do svojho príbytku prineste vo forme obrazov alebo tapiet. Ak chcete niečo menšie, siahnite po menších ramčekoch na fotky. Tie môžu byť drevené alebo kovové. 

Neviete, ako zariadiť byt? Kontrast to istí.

Nie každý má rád kontrast. Niekomu bije do očí a zdá sa príliš výrazný. Tí, ktorí ho obľubujú, majú vyhraté. Počas tejto jari je kontrast tým pravým. 

realizácia kuchyne ikuchyne
Zdroj: iKuchyne.sk

Mnohí dizajnéri sa zhodli na jednom. Už veľmi dlho vládol trend bielej. Tá sa objavovala takmer všade. Biela kuchyňa, obývačka či kúpeľňa. Dnes je však všetko inak. Bielu rozbite čiernou alebo inou tmavou farbou a naopak.

Do bielej sa skvelo hodí taktiež modrá, tzv. classic blue. Tento odtieň je farbou roka 2020. Pri jej zvolení tak budete držať krok s najnovšími trendmi..

Niečo z minulosti

Minulosť a minulé trendy sa neustále vracajú. Neplatí to len v móde, ale taktiež v interiéri. Pri otázke, ako zariadiť byt, tak uvažujte aj nad vintage kúskami. Tie máte možno ešte doma alebo ich nájdete u babičky.

Moderné prvky sa perfektne kombinujú s tými staršími. Dôvod je ten, že práve vintage doplnky, vedia priniesť do miestnosti teplo domova. Tie novšie zas naopak, moderný a trochu chladnejší nádych.

vintage konferenčný stolík
V našej ponuke nájdete niekoľko vintage kúskov. Stačí si vybrať. Zdroj. iKuchyne.sk

Komfort je najdôležitejší

Keď premýšľate nad tým, ako zariadiť byt, mali by ste brať do úvahy najmä komfort. Ten je dôležitý pre bežné fungovanie v domácnosti. Keď čítate knihu, pracujete alebo pozeráte film, je dôležité cítiť sa dobre. 

realizacia urban residence ikuchyne
Neutrálne farby sú tie najobľúbenejšie. Zdroj: iKuchyne.sk

Trendy sa neustále menia, no niektoré tu ostávajú dlhé roky. Ak chcete, aby váš príbytok vyzeral štýlovo, zvoľte práve tie. Ide o nadčasové kúsky, ktoré aj po rokoch vyzerajú stále moderne a dobre. 

Rada na záver

Pri zariaďovaní bytu stavte na základné kúsky v neutrálnych farbách. Tie sa následne kombinujú s novými trendmi ľahšie. 

Hľadáte viac inšpirácie? 
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu