ao zariadiť byt taburetkou

Taburetka má viac výhod ako si dokážete predstaviť

Taburetka nie je len bytový doplnok. Je to magický kus nábytku, ktorý môže byť odkladacou skrinkou, dizajnovým kúskom, šperkom miestnosti aj praktickým pomocníkom. Využitie nájde v každej miestnosti od kuchyne až po detskú izbu. Je základným prvkom ako si zariadiť byt efektne aj esteticky.

taburetka so zlatou aplikáciou
Zdroj: iKuchyne.sk

Ako si zariadiť byt taburetkou?

Dôležité je kupovať taburetku až vtedy, ak už máte zariadenú izbu. Taburetky môžu byť orientálne, farebné, vzorované, jednofarebné, prispôsobené veľkosťami aj tvarmi. Avšak sú akousi pomyselnou bodkou za dizajnom miestnosti. Ozdobným prvkom. A preto by mali byť čerešničkou na torte, ktorá miestnosť ozdobí.

mini taburetka
Zdroj: iKuchyne.sk

Taburetka šetrí miesto

Ako si zariadiť byt, aby bol účelný a pritom poskytoval dostatok odkladacieho priestoru? Rébus, ktorý má riešenie v taburetke. Je krásnym kusom nábytku. Môžete ním vyplniť prázdny roh v miestnosti alebo ho použiť ako stoličku pred kozmetickým zrkadlom v spálni. Ak zvolíte taburetku s odkladacím priestorom, tak vás poteší možnosťou uskladnenia množstva drobností, ktorým neviete nájsť miesto. Napríklad vlny na pletenie, noviny, časopisy, DVD filmy. Každý veľmi rýchlo bude vedieť, na čo sa mu nový voľný priestor zíde.

mentolová taburetka
Zdroj: iKuchyne.sk

Poskytuje návod na zariadenie bytu v znamení relaxu

To, čomu mladí ľudia nerozumejú, vo vyššom veku ocenia. Taburetka je najlepším pomocníkom každého milovníka televízie. Nie je nič lepšie, ako vyložiť si nohy. Takto zabránite vo vyššom veku opuchom a môžete si vychutnať obľúbené programy bez bolesti.

taburetka s chromovanou podnožou
Zdroj: iKuchyne.sk

Dokonalé dizajnové riešenie

Taburetka vnesie do bývania štýl. Ak sa zameriavate na to, ako zariadiť byt v jednotnom štýle alebo hľadáte kontrast, taburetka bude super doplnkom. Nielen pre praktické využitie, ale práve pre dizajnový prínos. Môžete voliť hranaté, kruhové, atypické, rôzneho prevedenia a množstvo farieb a materiálov zaručí, že sa dokonale zladí s interiérom. Môžete mať taburetku dokonca ako umelecké dielo. Viac taburetiek nahradia aj kreslá a budú pôsobiť štýlovo.

ružová taburetka
Zdroj: iKuchyne.sk

Praktické pre návštevu

Nie je nič horšie, keď vám zazvoní doma návšteva a vy musíte nosiť stoličky z kuchyne. Pritom stačí mať niekoľko taburetiek a o sedenie celej partie je postarané. Taburetka dokonale splní úlohu sedenia pokojne aj počas celého večera. Výbornými variantmi sú v tomto prípade kruhové alebo polkruhové taburetky. Môžete ich spojiť a vytvoriť kreatívne miesto na sedenie v kruhu, polkruhu alebo do tvaru L.

veľká taburetka
Zdroj: iKuchyne.sk

Taburetka do každej miestnosti

Často sa taburetkám pripisuje miesto v obývačke. Chyba. Tento kúsok nábytku sa hodí do predsiene, kde si môžete sadnúť pri obúvaní topánok. Taburetka je skvelá do spálne, tu efektívne poslúži na uskladnenie napríklad spodnej bielizne. Schová hračky v detskej izbe a dokonca aj v kuchyni poslúži ako príležitostný stolček.

Materiály, ktoré vám sadnú do bytu

Nezáleží na tom, či máte domácnosť zladenú. Taburetka je prispôsobivá. Na výber máte množstvo farieb a materiálov. Od ekokože, pravej kože, cez mikroplyš, brúsenú kožu až po cenovo prístupnú bavlnu. Taburetka sa plne prispôsobí zladeniu bytu a dokonale zapadne do prostredia.

tmava kozena taburetka
Zdroj: iKuchyne.sk

Luxusná taburetka – základ efektného zladenia bytu

Taburetka patrí k luxusnejším segmentom. Pretože nie je veľká a tak je možné na ňu použiť aj luxusnejší materiál. Kvalitná kožená taburetka pôsobí veľmi noblesne. Ale rovnako krásne vie pôsobiť aj taburetka s netradičným vzorom.  

chesterfield taburetka
Zdroj: iKuchyne.sk

Taburetky plné technológií

Technológie hýbu svetom a aj taburetkami. Ak hľadáte taburetku do izby mládežníka, poteší ho model so vstavaným reproduktorom. Je to unikátny spôsob, ktorým príjemne zariadíte izbu aj pre tínedžera. Takýto kúsok sa však hodí napríklad aj v prípade, že si chcete občas spraviť v obývačke zábavu a nepotrebujete zaberať miesto reprostenou.

Zdroj: Pinterest

Taburetka aj do pracovne

Taburetka s možnosťou sedenia a odkladacieho priestoru rozhodne nevyčerpáva všetky svoje kvality. Môžete ju použiť ako improvizovaný stolík. To sa hodí napríklad v pracovni. Môžete si sem položiť tácku a naservírovať osviežujúci čaj k práci alebo na ňu položiť napríklad notebook. Poslúži skvele aj na takéto praktické odkladanie. Okamžite dokáže byť príručným alebo konferenčným stolíkom.

Taburetka patrí k nadčasovým bytovým doplnkom. Jej výhodou je, že ak sa poškodí poťah alebo ste ju len dostali do daru a nepáči sa vám jej dizajn, nemusíte ju vymieňať. Stačí ju prečalúniť a máte hodnotný kus nábytku, ktorý dokonale zapadne do vášho interiéru.

Záver

Taburetka je jednoducho skvelá. Má množstvo funkcií, ktoré každý ocení a hodí sa do každej miestnosti bytu. Výhodou je aj ľahká manipulácia, takže si ju viete operatívne premiestniť podľa potreby presne tam, kde sa vám zíde.

Hľadáte viac inšpirácie? 
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu