Lavica Mammut X 200cm agát 35mm HONEY

Drevený nábytok v obývačke zmení u vás doma atmosféru

Aj napriek tomu, že v dnešnej dobe sú populárne mnohé materiály, drevo je stále klasikou. Tá neomrzí snáď nikdy. Drevený nábytok vyzerá skvelo, moderne a štýlovo. Vie navodiť domácu atmosféru. Pozrite sa s nami ako drevo zmení váš interiér.

Drevo je materiál, ktorý bol v minulosti veľmi obľúbený. Väčšina obývačiek bola zariadená práve masívom. Po čase sa popularita dreva trochu znížila, a nahradili ho iné materiály. Aj napriek tomu však drevo preferujú viacerí. Je to najmä vďaka jeho odolnosti a peknému dizajnu. Ako zariadiť obývačku tak, aby ste do nej drevo jednoducho skombinovali? 

Ako zmení drevený nábytok váš domov? 

Materiál, akým je drevo, sa hľadá len ťažko. Má veľké množstvo výhod. Nedokážu ho nahradiť ani iné kvalitné materiály, ako sklo či kov.

Ak rozmýšľate, prečo by ste do svojej obývačky mali vybrať drevo, odpoveď je jednoduchá. Okrem toho, že je veľmi odolné, vám taktiež veľmi dlho vydrží. Vyzerá pekne, a vďaka jeho dizajnu prináša do domácnosti príjemný pocit tepla. 

Samozrejme, aj drevo má určité nevýhody, ako napríklad ťažšia údržba. Čistenie a starostlivosť o takýto nábytok sú občas veľmi náročné. So špeciálnymi prípravkami to však nie je žiaden problém. 

Následne sa naskytne ešte jedna otázka. Ako zariadiť obývačku drevom? Drevo je vo väčšine prípadov veľkým kusom nábytku. Kombinuje sa preto s inými kúskami ťažko. Taktiež sa môže stať, že sa do obývačky nemusí zmestiť. V prípade malej obývačky voľte menšie kusy, ktoré nezaberú toľko miesta. 

Vedeli ste, že:

Drevená skriňa má životnosť viac ako 40 rokovAk sa o ňu dobre staráte, vydržať vám môže niekoľko dekád. 

Veľké skrine len do veľkej obývačky

Krásne, veľké a masívne skrine sú unikátom. Dokážu v obývačke perfektne vyniknúť. Ak sa správne skombinujú, vedia spraviť naozaj veľa úžitku. Ich menšou nevýhodou je najmä to, že sú veľké. Nezmestia sa len tak do malej obývačky. Preto by ste mali tieto skrine voliť len v prípade, že máte veľkú obývačku. 

Drevený nábytok sa hodí aj do menších priestorov

Na druhej strane, do malých priestorov sa hodia skôr menšie kusy. Ak chcete niečo z dreva, voľte menšie skrinky, ktoré sa jednoducho kombinujú a skvelo zapadnú. Takýmto malým kúskom môže byť bežná skrinka. Nezabúdajte, že mnohé skrinky sa dajú aj zavesiť. Vďaka nim ušetríte často veľa miesta. 

Do malých skriniek sa radia aj TV skrinky. Pomocou nich zariadite obývačku jednoduchšie. Poskytnú vám taktiež miesto na položenie televízora. 

Drevené stolíky

Zariadiť obývačku ide jednoducho aj vtedy, keď zvolíte drevený stolík. Každá obývačka by mala mať konferenčný stolík. Ten sa nachádza pri sedačke, najčastejšie v jej tesnej blízkosti. Máte tak miesto na to, aby ste si odložili všetky potrebné veci. 

Kým niektorí radi stavia na jednoduché stolíky, iní preferujú masívnejšie typy. Ak patríte do druhej skupiny, drevený stôl je pre vás ten najlepší. Jeho výhodou je nielen dizajn, ale taktiež to, že nevŕzga. Po rokoch stojí stále pevne na mieste. Je veľmi odolný, a dokáže si poradiť aj s malými deťmi v domácnosti. 

Rada odborníka

Pri starostlivosti o drevo vyberajte len prostriedky určené na drevo. Tie dokážu tento materiál nielen vyčistiť, ale taktiež ošetriť.

Zariadiť obývačku môžete aj pomocou drevených doplnkov

Samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na drevené doplnky, ktoré dokážu mnohokrát zázraky. Práve na doplnkoch často stojí celé zariaďovanie. Ak ani vy neviete, ako zariadiť obývačku, stačí začať hľadať správne doplnky. Pomocou nich viete každú miestnosť zútulniť a dodať jej určitý tvar. 

Drevené bytové doplnky môžete zvoliť aj v tom prípade, keď v obývačke nemáte z dreva nič. Drevo sa jednoducho kombinuje s každým materiálom. Hodí sa ako ku kovu, tak aj k plastu či sklu. 

A na aké doplnky staviť? Veľmi obľúbené sú napríklad nástenné hodiny, rôzne úložné boxy, krabice či misy. Do mís môžete naukladať napríklad ovocie. Zvoliť však môžete aj nejaké rámiky alebo obrazy. 

Na otázku, ako zariadiť obývačku drevom je naozaj jednoduchá odpoveď. Stačí zvoliť správny nábytok, a následne do neho kombinovať doplnky. Ak však netúžite po klasickom drevenom nábytku, nezúfajte. Svoju obývačku si môžete pokojne zariadiť pomocou drevených doplnkov. Tie sú nestarnúce, a aj po dlhom čase budú vyzerať skvelo a moderne. 

Rada na záver

Ak neviete, ako zariadiť obývačku, stavte na drevený nábytok. Drevo je nehynúci materiál, ktorý je stále moderný. Jednoducho sa kombinuje a vydrží dlhé roky. Aj napriek vyšším cenám sa určite oplatí.

 

Hľadáte viac inšpirácie? 
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu