vyber vstavaných skrin

Zorientujte sa pri výbere vstavaných skríň

Vstavané skrine patria bezpochyby k najlepším šetričom priestoru v domácnosti. Niet preto divu, že sú tak obľúbené už dlhé roky. Prečo môže byť vstavaná skriňa vhodná práve pre vás a čo potrebujete vedieť, aby ste čo najlepšie využili šatníkovú skriňu na mieru? Tu je niekoľko rád a tipov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa vo svete vstavaných skríň.

Ak si kúpite voľne stojaci a predmontovaný nábytok, nájdenie správneho kusu môže nejaký čas trvať. Musí mať správnu veľkosť a štýl a je potrebné zabezpečiť, aby vyhovoval rozmerom vašej izby, aby ste ho mohli nainštalovať. Ale s nábytkom vyrobeným na mieru sú všetky tieto problémy vyriešené! Môžete si tiež vybrať zo širokej škály materiálov dosiek a farieb skla a povrchu, takže vaše nové šatníkové skrine budú vyzerať presne tak, ako chcete. To ponúka slobodu dizajnu bez ohľadu na to, či chcete skriňu s posuvnými dverami, walk in šatník alebo skriňu splývajúcu so stenou, ktorá nebude rušiť celistvosť interiéru. Výber je len na vás!

Výhody profesionálnej vstavanej skrine na mieru

  • Vytvára otvorenejší vzhľad ako voľne stojace skrine.
  • Poskytuje viac miesta na uloženie ako bežná, voľne stojaca skriňa.
  • Vstavaná skriňa má k dispozícii viac nastaviteľných možností.
  • Tak isto môžete použiť vstavanú skriňu namiesto priečky a predeliť ňou priestor.

Ak rozmýšľate nad výberom vstavaných skríň, položte si tieto otázky:

  • Potrebujem viac odkladacieho priestoru, závesného priestoru alebo zásuviek?
  • Čoho mám v súčasnosti príliš veľa? (priestor na police, priestor na zavesenie alebo zásuvky)
  • Je výška medzi policami dostatočná alebo by som mohol využiť viac či menej priestoru?

Pravdepodobne nikdy nebudete príliš rozmýšľať nad pozitívnymi vlastnosťami vašej súčasnej šatníkovej skrine a skôr si všimnete, čo sa vám na nej nepáči. Ak chcete správne vyhodnotiť svoju skriňu a získať dobrú predstavu o tom, ako chcete novú šatníkovú skriňu nakonfigurovať, je dôležité vziať na vedomie dobré aj zlé vlastnosti, pretože pri navrhovaní nového šatníka sú rovnako dôležité obidve.

Vedeli ste, že

prvýkrát bol šatník veľmi podobný tomu, aký poznáme dnes, vyvinutý vo Francúzsku v 17. storočí a slúžil na uskladnenie brnenia a zbraní alebo remeselníckeho náradia? Od 18. storočia sa tieto kusy nábytku stali najbežnejším spôsobom, ako si bohatí mohli skladovať svoje šaty, a spolu s policami a zásuvkami mali zvyčajne závesnú časť pre plášte a iné dlhé odevy. Boli občas zabudované do štruktúry samotnej budovy a nevedomky tvorili skorých predchodcov dnešných nástenných a vstavaných skríň.

Riešenia šité na mieru pre netradičné priestory

Aj keď štandardné riešenia úložného priestoru poskytujú vždy dokonalý súlad a štýl, nábytok na mieru je navrhnutý podľa vašich presných požiadaviek, takže môžete navrhnúť šatník tak, aby vyhovoval aj tým najnáročnejším predstavám, či netradične riešeným miestam. Ak máte šikmé stropy, výklenky alebo rohový priestor, môžete si vytvoriť také vstavané skrine, ktoré sa vám hodia.

Možnosti práce s vaším rozpočtom

Vlastný dizajn je lacnejší, ako si myslíte. Krása prispôsobeného dizajnu spočíva v tom, že môžete prispôsobiť náklady s ohľadom na materiál a prevedenie, takže sa môžete pri zostavovaní potrebného úložného priestoru držať svojho rozpočtu. Záleží iba na vás, aký štandard vstavanej skrine si vyberiete. Momentálne sú dostupné rôzne prevedenia, či už povrchov, ale aj vzhľadu, výrezov či iných vylepšení.

Faktory, ktoré je potrebné zohľadniť pri vstavaných skriniach na mieru

Skrina do spalne
Zdroj: iKuchyne.sk

Dvere

Jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré urobíte pri výbere vhodnej skrine je to, aký druh dverí uprednostníte. Vstavané skrine sa väčšinou dodávajú s krídlovými alebo posuvnými dverami.

Vo vnútri vstavanej skrine

Mali by ste zvážiť typ úložného priestoruktorý sa má použiť. Potrebujete stojan na topánky alebo priestor na odkladanie náradia? Radšej uprednostníte zásuvky, alebo potrebujete viac miesta pre police? Priestor v šatníku si môžete rozvrhnúť presne podľa vašich preferencií.

Zrkadlá a vstavané skrine

Ďalším faktorom, ktorý je potrebné vziať do úvahy je, či chcete, aby šatníková skriňa obsahovala zrkadlo. Niektoré vstavané skrine sú vybavené zrkadlovými vonkajšími panelmi alebo zrkadlami na vnútornej strane dverí, ak chcete zrkadlo plnej dĺžky. Vstavané skrine, ktoré obsahujú toaletný stolík, majú na úrovni očí malé zrkadlá, ktoré sú ideálne na nanášanie make-upu.

Prevedenie

Ide hlavne o zvolený materiál, povrchovú úpravu a farbu. Najlepšia voľba bude tá, ktorá bude ladiť so zvyškom interiéru, môže však aj interiér oživiť. Nemusíte hneď siahnuť po výrazných farbách, ale môžete povedzme zvoliť neutrálnu farbu, ktorá sa síce nezhoduje s farbou steny, ale ladí s interiérovými doplnkami.

Výber vstavanej skrine je zodpovedný proces a veríme, že inšpirácií nikdy nie je dosť. Môžete sa tiež inšpirovať aj na našom webe v sekcii vstavané skrine.