ako zariadit hostovsku izbu

Ako zariadiť hosťovskú izbu tak, aby potešila vašich hostí?

Premýšľate, ako zariadiť hosťovskú izbu tak, aby návšteve počas pobytu u vás nič dôležité nechýbalo? Pripravili sme si zoznam, ktorý vám pomôže pri zariaďovaní a vy sa nebudete musieť báť, že sa vaši hostia u vás nebudú cítiť príjemne a pohodlne. 

Vybavenie izieb pre hostí sa na prvý pohľad môže zdať jednoduché. Veľa ľudí si povie, že základom je posteľ a nejaké obliečky, a tým to u nich končí. To však nie je vôbec dostačujúce. Predstavte si, že by ste boli hosťom vy, čo všetko by ste v hosťovskej izbe chceli mať k dispozícii? Určite je toho okrem postele viac. Ak chcete, aby sa vaši hostia u vás cítili čo najlepšie, dajte si pri zariaďovaní hosťovskej izby záležať.

Pohodlná posteľ ako základ

Rovnako ako je to v prípade spálne, tak aj pre hosťovskú izbu je základom kvalitná a pohodlná posteľ. Investujte do štýlovej postele a matracov, a vaši hostia vám budú veľmi vďační. Myslite aj na menšie detaily a pridajte na posteľ rôzne vankúše, aby si ich mohli hostia uložiť podľa svojich predstáv.

Rada odborníka: Popri základnom vybavení hosťovskej izby v rámci nábytku myslite aj na detaily ako sú doplnky v podobe sviečok či rôznych voňavých mydiel, krémov a sprejov v kúpeľni. Každý hosť to ocení, pretože to znamená, že ste jeho príchod nepodcenili.

Nočný stolík

Nočný stolík s niekoľkými náležitosťami vám môže pomôcť, aby sa váš hosť cítil ako doma. Každý má rád, keď má blízko seba pohár vody či knihu a tak nezabudnite ani na vhodný nočný stolík. V našej ponuke nájdete nočné stolíky rôznych veľkostí a štýlov.

Hosťovskú izbu nezabudnite dobre nasvietiť

Niektoré izby majú šťastie, že majú veľa prirodzeného svetla. Iné zas nie. Preto je dôležité myslieť aj na vhodné a dostatočné osvetlenie. Vrátime sa ešte na chvíľku k nočnému stolíku, pretože malá stolová lampa je jeho ďalším skvelým a lacným doplnkom. Váš hosť si tak bude môcť čítať aj večer alebo si môže zasvietiť v prípade, že bude potrebovať uprostred noci ísť na toaletu. Lampou na stolík by to však nemalo skončiť. Umiestnite do izby aj štýlovú stojacu lampu, ktorá bude vytvárať príjemnú atmosféru a rovnako nezabúdajte na to, že krásne žiarovky môžu pridať dekoratívny prvok do miestnosti.

Stolová lampa
Zdroj: iKuchyne.sk

Miesto na oddych

Ak máte dostatočne veľkú hosťovskú izbu, vytvorte v nej miesto na oddych. Ideálne, ak sa vám tam zmestí menšia pohovka s televízorom a konferenčný stolík. Vaši hostia sa vďaka tejto časti izby budú u vás cítiť celkom ako doma.

Zrkadlo nesmie chýbať

Je vaša izba pre hostí menších rozmerov? Maximalizujte jej hĺbku pomocou zrkadla, aj keď iba opticky. Ak máte priestor na stene, dlhé zrkadlo je vždy dobrým nápadom v hosťovskej izbe a návštevníci vám zaň budú vďační.

VEDELI STE, ŽE: pri výbere farieb v hosťovskej izbe sú ideálnou voľbou neutrálne farby? Nezabúdajte totiž na to, že to, čo sa môže páčiť vám, sa zas nemusí páčiť vašim hosťom. Siahnite preto skôr po bielej, hnedej či sivej a predídete tak prípadným nepríjemnostiam.

Uteráky a základné toaletné potreby

Väčšina ľudí si prináša svoje vlastné veci, ale občas na niečo zabudnú. Myslite aj na základné hygienické potreby v podobe šampónu, sprchovacieho gélu či zubnej pasty. Rovnako by mali byť uteráky pripravené v kúpeľni. Ak je kúpeľňa spoločná, je dobré dať uteráky priamo do hosťovskej izby, aby sa predišlo nejasnostiam v budúcnosti. 

TIP NA ZÁVER: Pozrite si náš e-shop, v ktorom nájdete všetko potrebné na zariadenie dokonalej hosťovskej izby. Stačí si vybrať z veľkého množstva produktov tie ideálne pre váš domov.