ako zariadiť spálňu

Ako zariadiť spálňu a vybrať tú správnu posteľ?

Jednou zo základných otázok v novom byte je, ako zariadiť spálňu? Táto otázka sa môže javiť triviálna, no zdanie klame. Spálňa je miestom, kde prebieha až 80 % všetkej komunikácie v domácnosti. Je preto nesmierne dôležité, aby ste sa v nej cítili komfortne. Okrem správneho nábytku, vhodne umiestneného okna a koberca, na seba mimoriadnu pozornosť priťahuje práve posteľ. Veľká, priestranná manželská posteľ. V tomto článku sa dozviete, ako zariadiť spálňu. Spolu s nami to zvládnete tak, že sa v nej vždy budete cítiť príjemne. Stane sa symbolom vášho domova.

siva postel
Zdroj: iKuchyne.sk

Lámete si hlavu nad tým, ako zariadiť spálňu?

Väčšina mladých ľudí, ktorí práve vyleteli z rodičovského hniezda, hľadá vlastné útočisko. Zároveň však pracujú na tom, aby sa presadili vo svete dospelých. Skĺbiť kariérny rast so starostlivosťou o domácnosť nie je vždy najjednoduchšie. 

So zariaďovaním bytu sú neustále komplikácie. Treba sa dohodnúť navzájom, potom do toho zarátať aj finančné možnosti a napokon zbytok nábytku. Na výber je niekoľko typov manželských postelí. Existuje taktiež viacero spôsobov, ako zariadiť spálňu. Je to len na vás.

zlta postel

Baldachýn aj keď nebývate v Dubaji?

Trh s nábytkom dnes ponúka nekonečné možnosti, ako zariadiť spálňu. K dispozícii sú postele všetkých farieb, druhov, rozmerov aj kvality. Čím kvalitnejšia posteľ, tým drahšia. Pochopiteľne. Dajú sa však zohnať aj postele, ktoré kvalitou za drahšími kúskami nijak nezaostávajú.

siva manzelska postel
Zdroj: iKuchyne.sk

Na rozdiel od tých prvých však zaplatíte podstatne menej. Navyše, posteľ treba kupovať s vedomím, že máte dokonalý prehľad o vašej spálni. Taktiež je vhodné kupovať posteľ, ktorá zapadá do celkového naladenia vašej domácnosti. 

Chybou nemusí byť ani pompézna baldachýnová posteľ ak máte steny domu vyzdobené arabeskami.

siva minimalisticka postel
Zdroj: iKuchyne.sk

Než sa rozhodnete, ako zariadiť spálňu, dobre si všetko premerajte

Nič nevymaže úsmev z tváre rýchlejšie ako zistenie, že všetko úsilie bolo márne. Pred návštevou nábytkového obchodu sa uistite, že na posteľ máte dostatok miesta. Môže byť krajšia než iná posteľ, ale keď sa vám nevojde do spálne, je zbytočná. 

Problémom môže byť aj polička na knihy, ktorú si veľa ľudí inštaluje nad posteľ. V prípade manželskej postele s vysokým čelom by to mohlo predstavovať značný problém.

moderná postel
Zdroj: iKuchyne.sk

Postele s vysokým čelom majú svoje čaro

To je pravda odveká. Nečudo, že si hradní páni potrpeli na posteliach s pompézne vysokým čelom. Vlastne, kedysi mal takmer každý posteľ s vysokým čelom. Je to praktické. Od steny k vám nepreniká chlad. Môžete sa o peľasť oprieť pri čítaní knihy bez toho, aby ste prechladli. 

manzelska postel
Zdroj: iKuchyne.sk

Vedeli ste, že:

Posteľ s vysokým čelom a výsuvným šuflíkom je obstojnou náhradou skrine?

Ako zariadiť spálňu, aby vás to nezabolelo po finančnej stránke

Manželská posteľ je neodmysliteľnou súčasťou spálne. Mäkká, teplá a krásna. Čo viac si priať. Každý sa do nej teší, lebo ponúka viac než len zaslúžený oddych. Skrátka, manželská posteľ musí byť tip-top po všetkých stránkach. Aj po tej finančnej. 

Manželské postele s vysokým čelom bývajú finančne ťažšie dostupné. Takéto postele sa však zvyčajne konštruujú s dôrazom na množstvo úložného priestoru. Do šuflíka pod posteľou môžete uskladniť viac než len spodné prádlo. 

spálňa
Zdroj: iKuchyne.sk

Luxus všetkými desiatimi

Do moderne zariadeného bungalovu padne luxusná posteľ s vysokým čelom ako uliata. Kvalita z nej priam srší. Ponúka sa, aby ste si ľahli a nechali sa rozmaznávať teplom, čo z nej sála. Povedzme si úprimne, kto by odolal?

ako zariadiť spálňu
Zdroj: iKuchyne.sk

Menej je niekedy viac

Klasickú posteľ s nízkym čelom je jednoduchšie zakomponovať do nábytku v domácnosti. Takáto posteľ je okrem iného podstatne ľahšia a jednoduchšia na manipuláciu. 

ako zariadiť spálňu
Zdroj: iKuchyne.sk

S nízkym či vysokým čelom, posteľ musí v prvom rade spĺňať svoj prapôvodný účel. Posteľ si v predajni treba najprv dobre vyskúšať a skontrolovať jej parametre. Tie nesmú presahovať miery, ktoré ste namerali vo vašej spálni. Darmo by ste totiž posteľ kupovali, keď by vám nevošla do spálne. 

ako zariadiť spálňu
Zdroj: iKuchyne.sk

Rada na záver

Ako už z názvu vyplýva, manželská posteľ je pre manželov. Manželia sú už zo zvyku dvaja. Pri výbere správnej manželskej postele treba dospieť k vzájomnej zhode. Vyhraďte si čas na to, aby ste si vybrali tú správnu posteľ pre vás.

 

Pre viac skvelých nápadov navštívte náš e-shop. 
Do e-shopu