Čo dominuje terasám v roku 2021? Zdroj: Pinterest.com

Čo dominuje terasám v roku 2021?

Konečne je to tu! Výnimočne dlho očakávané leto, prišlo síce neskoršie, ale je to o to lepší pocit! Terasy kaviarní, reštaurácií a tie naše záhradné terasy sa plnia dobrou náladou a chutným jedlom. a hlavne teplými slnečnými lúčmi. Poďme sa pozrieť na to, čo určite nemôže chýbať tento rok na terasách!

Pohodlný nábytok

Niet nad pohodlné sedenie v podobe mäkkého gauča a stoličiek. Materiál môže byť drevený aj kovový, ale je lepšie sadať si na mäkké miesto na to pamätajte vždy. Na terasy sa hodia aj pohodlné lavice ak terasa bude skôr miestom na letné grilovačky, je lepšie ju zariadiť v štýle letnej kuchyne ako letnej obývačky.

Takisto sa hodí na terase mať hojdaciu sieť alebo nejaké hojdacie vajíčko a urobiť si malé Bali doma.

Vaša terasa určite privíta takúto leňošku pre dokonalý oddych. Zdroj: iKuchyne.sk
Vaša terasa určite privíta takúto leňošku pre dokonalý oddych. Zdroj: iKuchyne.sk

Nočný stolík

Azda najlacnejší pocit ako nepreinvestovať všetky náklady do záhradného nábytku, je určite kreatívnejšia a lacnejšia varianta. Všetko to prišlo s príchodom alebo lepšie povedané s čoraz viac obľúbeným štýlom vintage, ktorý si obľúbilo veľké množstvo ľudí.

Nie len kvôli úspornejším nákladom, ale hlavne kvôli tomu, že sa naozaj viete vyblázniť zo zariadením. Môžete na to použiť populárne palety, na ktoré si dáte ušiť alebo si kúpiť nejaké matrace. Takisto viete využiť aj staré pneumatiky na pohodlné sedenie alebo pletený kovový nábytok. Všetko sú to oveľa lacnejšie varianty azda iba s jedinou nevýhodou, nehodia sa do každého štýlu.

Ak ste domáci kutil, takéto sedenie si na terase viete urobiť aj sami. Zdroj: Pinterest.com
Ak ste domáci kutil, takéto sedenie si na terase viete urobiť aj sami. Zdroj: Pinterest.com

Z letnej na zimnú terasu

Tento trend tu už je nejaký ten piatok, ale až udalosťami roku 2020 sa rapídne rozšíril. My ľudia jednoducho milujeme užívať si pokojnú chvíľku kávy v lete na terase a v zime na zimnej terase s výhľadom na zasneženú záhradu. Ak máte možnosť a páči sa vám táto myšlienka, určite začnite rozmýšľať nad vytvorením zimnej terasy. Je to naozaj nadčasové riešenie a nikdy neomrzí.

S jedálenským stolom z nášho e-shopu bude vaša terasa dokonalá. Zdroj: iKuchyne.sk
S jedálenským stolom z nášho e-shopu bude vaša terasa dokonalá. Zdroj: iKuchyne.sk

Vhodná podlaha

Väčšina ľudí obľubuje drevenú podlahu a to z niekoľkých dôvodov. Za prvé: ak nemáte krytú terasu, je naozaj nebezpečné nie len pre vás, ale aj pre deti sa prejsť po keramickej dlažbe. Za druhé: ak vám hocičo padne na keramickú dlažbu, riskujete naozaj nízku odolnosť poškodenia podlahy a len samotná výmena, jedného kusu je drahá a neoplatí sa. Drevo taktiež nepôsobí tvrdo, ale naopak útulnejšie. Za tretie ak sa aj hoci co stane viete to prekryť kobercom.

Dobré večerné osvetlenie

Dobré večerné osvetlenie znamená predovšetkým také, ktoré vám celú terasu príjemne ozdobí a presvetlí. Ideálne je použiť stojace lampy, ktoré skôr celý priestor romanticky osvetlia a vytvoria aj trochu prítmia. Naproti tomu sú závesné lustre, ktoré je ideálne mať, ak máte posedenie pri stole a stoličkách. Hodí sa to oveľa viac, pretože potrebujete intenzívnejšie svetlo.

 

Tento luster bude dokonalým doplnkom v akejkoľvek domácnosti. Zdroj: iKuchyne.sk
Tento luster bude dokonalým doplnkom v akejkoľvek domácnosti. Zdroj: iKuchyne.sk

Gril či kozub

Nikto z nás si podľa mňa nevie predstaviť leto bez opekačiek a ohňa. Tu je proste celé skryté čaro, každej rodinnej gril párty, posedenie alebo len takého pokojného posedenia pri ohni na pláži, či v záhrade. Tak či onak, nesmie to chýbať veru nikde, najmä ak ste seriózny s letným okupovaním terás.

S doplnkami nikdy nič nepokazíte

Doplnky skutočne ukážu, akým štýlom bude vaša terasa žiariť. Či minimalisticky alebo prečačkane, tu pravidlá neplatia. Lebo aj minimalistická terasa dokáže zažiariť, ak máte krásne farebné vankúše, farebné lampy, či zaujímavé prestieranie. Tu platí iba jedno pravidlo, a to hlavne také, aby ste sa cítili príjemne a mali dobrú spoločnosť. Z naj doplnkov, ktoré sa oplatí naozaj mať, je pestrá škála vankúšov, farebné sviečky, prípadne nástenné hodiny alebo zrkadlo. To sú veci, ktoré dajú úplne iný rozmer každej terase.

Dizajnové kvetináče budú vhodným doplnkom. Zdroj: iKuchyne.sk
Dizajnové kvetináče budú vhodným doplnkom. Zdroj: iKuchyne.sk
No nie sú nádherné? Zdroj: iKuchyne.sk
No nie sú nádherné? Zdroj: iKuchyne.sk

Uteráky a základné toaletné potreby

Toto boli rady, ktoré vám vyčarujú leto presne také, aby ste sa cítli aj doma ako na dovolenke. Pre viac doplnkov, navštívte naš e-shop iKuchyne.sk a vyberte si, čo potrebujete pre vašu terasu.

TIP NA ZÁVER: Drevo, drevo, drevo. Určite neoľutujete, keď zainvestujete do drevených doplnkov, ako napríklad tieto nádherné misky z naplaveného dreva z nášho e-shopu.

Drevené misky dodajú prírodné čaro. Zdroj: iKuchyne.sk
Drevené misky dodajú prírodné čaro. Zdroj: iKuchyne.sk