Drevo ako ústredný prvok v interiéri. Vyberte si jedálenský stôl, ktorý si zamilujete. Zdroj: iKuchyne.sk

Drevo ako ústredný prvok v interiéri. Vyberte si jedálenský stôl, ktorý si zamilujete

Drevo je známe ako jeden z najprirodzenejších materiálov, ktorý sa používa v rámci interiéru už dlhé roky. Pripravili sme si pre vás článok, v ktorom vám priblížime nejednu výhodu dreva a rovnako aj to, že drevené stoly z nášho e-shopu nemajú konkurenciu.

Vlastnosti dreva

Drevo má niekoľko vlastností, vďaka ktorým je univerzálnym stavebným materiálom. Ľahko sa s ním pracuje, znáša kompresné a ťažné sily a má dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Môže sa teda použiť ako konštrukčný, izolačný či povrchový materiál.

VEDELI STE, ŽE: drevo sa ako konštrukčný materiál používa v rodinných domoch, pričom 8–10% rodinných domov v Európskej únii má drevený rám a regionálne varianty sa pohybujú od viac ako 80% v severských krajinách po takmer nulu v mnohých krajinách južnej Európy?

Tento krásny jedálenský stôl sa hodí nielen do interiéru, ale aj exteriéru. Zdroj: iKuchyne.sk
Tento krásny jedálenský stôl sa hodí nielen do interiéru, ale aj exteriéru. Zdroj: iKuchyne.sk
Ak hľadáte priestranný stôl, tento kus splní všetky vaše potreby. Zdroj: iKuchyne.sk
Ak hľadáte priestranný stôl, tento kus splní všetky vaše potreby. Zdroj: iKuchyne.sk

Pevnosť

Aj keď je drevo relatívne ľahké, v porovnaní s väčšinou kovov, je neuveriteľne silné a dokáže uniesť svoju vlastnú váhu ešte lepšie ako oceľ. To znamená, že je ideálny na stavbu všetkého, od nábytku po úložné riešenia. Ak rozmýšľate nad novým kúskom nábytku do vašej domácnosti, určite siahnite po jeho drevenej možnosti.

Flexibilita

Na rozdiel od kovu sa dá drevo celkom ľahko premeniť na niečo úplne nové. Na internete dnes nájdete veľa tipov a návodov, ako si vyrobiť nové kusy nábytku zo starších drevených stolov či stoličiek. Fantázii sa medze nekladú!

Jedálenský stôl v industriáolnom štýle. Zdroj: iKuchyne.sk
Jedálenský stôl v industriáolnom štýle. Zdroj: iKuchyne.sk

Nadčasovosť

Nadčasovosť je pojem, ktorý sa často prehliada. Veľa ľudí sleduje najnovšie trendy, no držať sa klasických, nadčasových komponentov, ako je drevo, je múdra voľba. Ďalšou krásou dreva je jeho starnutie, ktoré prirodzene naberá na krásnom vzhľade. Získava autentickú zemitú textúru, ktorá má charakter vo všetkých fázach procesu starnutia.

Odolnosť

Drevo je nielen prirodzene odolné voči elektrickému vedeniu, ale tiež odolné voči teplu, čo znamená, že si v určitých situáciách zachová svoju stabilitu aj v prípade požiaru. Vedeli ste o tom? Jeho vlastnosti tiež znamenajú, že funguje ako absorpčný materiál pre zvuk – minimalizuje odrazy a ozveny vo veľkých miestnostiach či priestoroch.

Nádherný jedálenský stôl s oceľovým rámom sa bude krásne vynímať. Zdroj: iKuchyne.sk
Nádherný jedálenský stôl s oceľovým rámom sa bude krásne vynímať. Zdroj: iKuchyne.sk
Zdroj: iKuchyne.sk
Zdroj: iKuchyne.sk

Obnoviteľnosť

Drevo je obnoviteľný materiál, ktorý je možné opätovne prirodzene získavať. Spracovanie dreva má tiež oveľa menšie dopady na životné prostredie ako napríklad betón či oceľ. Nielen to, ale vďaka svojej prírodnej štruktúre je drevo energeticky efektívnejšie a pomôže udržať teplo v domácnosti a dokonca v malej miere reguluje vlhkosť. Je to naozaj prírodný zázrak a je to materiál, ktorý nikdy nevyjde z módy.

Všestrannosť

Drevo vyzerá dobre takmer v akomkoľvek prostredí, na rozdiel od iných materiálov. Drevený nábytok môže byť súčasťou akejkoľvek dizajnovej schémy, nech preferujete akýkoľvek štýl. Všestrannosť dreva siaha aj do exteriéru. Nábytok vyrobený z trámov môže vyzerať nádherne na verande alebo na záhrade, keď je ošetrený olejmi, aby vydržal pôsobenie rôznych nástrah a podobne.

Neexistuje totiž priestor pre domácnosť, ktorý by nevyhovoval drevenému nábytku. Stoly, postele, dosky, police, skrinky či zrkadlá. Drevo zo všetkého najviac ponúka jedinečnú kombináciu estetiky a štrukturálnej integrity, súhlasíte?

Tento jedálenský stôl s krásnym vzorom zaujme už na prvý pohľad. Zdroj: iKuchyne.sk
Tento jedálenský stôl s krásnym vzorom zaujme už na prvý pohľad. Zdroj: iKuchyne.sk

Drevený jedálenský stôl si zamilujete

Drevené stoly sa hodia k akémukoľvek dizajnu a zmenia vzhľad vašej izby. Sú odolné a pevné. Ak sú vyrobené z vysoko kvalitného dreva, môžu byť síce o časi drahšie, ale bude to vaša dlhodobá investícia. Jeden stôl od nás vám totiž vydrží naozaj dlhé obdobie.

Rada odborníka: Zadovážte si do vašej domácnosti krásny drevený stôl, ktorý sa stane ústredným bodom miestnosti a zároveň sa pri ňom bude každý cítiť príjemne a pohodlne.

TIP NA ZÁVER: Po prečítaní nášho článku veríme, že už nepochybujete o tom, že drevo zostáva dodnes z mnohých hľadísk jedným z najpopulárnejších stavebných materiálov. Nezabudnite na výhody plynúce z používania drevených materiálov a dreveného nábytku, či už ide o stoly alebo napríklad konferenčné stolíky.