toaletný stolík

Dámsky interiér, ktorý bude dokonale odzrkadlovať vašu ženskosť

Chcete si vytvoriť jedinečný dámsky interiér, ktorý by dokonale odzrkadloval ženskosť, a napriek tomu nepôsobil prehnane? Kombináciou správnych materiálov a farieb dosiahnete želaný efekt. Zamerajte sa na jemné tóny farieb, ktoré sú dokonalou imitáciou ženskosti. 

Pre vytvorenie príjemného interiéru je dôležité dbať na dostatok slnečného svetla. Rozjasnia sa tým izby a miestnosť naberie veľmi dobrú energiu. 

V dámskom interiéri dominujú jemné farby, ktoré sa zvyknú kombinovať s bledým či mierne tmavým drevom. Vytvoria na pohľad veľmi uhladenú líniu miestnosti. Populárne sú bledé krémové farby ako béžová, staroružová, vanilková, biela. Interiér oživíte modrou i zlatou farbou. Väčšinou sa zvykne kombinovať úzky okruh farieb, ktoré vytvárajú celistvý a jednotný prvok každej miestnosti.

Jemnosť

Mylne by nás mohla oklamať predstava izieb s karmínovým sfarbením interiéru. Je možné zvoliť si i danú farbu, avšak naozaj s citom pristupovať k práci a samotnému ladeniu. Nesmieme zabudnúť, že dámy charakterizuje istá sofistikovanosť, elegancia a neustála štipka romantiky, ktorá sa prelína do daného štýlu. 

Experimentovať s tapetami nemusí byť zlé riešenie, ale naozaj s jemnosťou. Momentálne existujú rôzne imitácie scenérii, prípadne pekne prepracovaných vzorov, ktoré dokážu nadniesť šmrnc miestnosti.

Nábytok, ktorý by mal mať v dámsky interiér

V danom bode hovoríme o špecifickom nábytku, ktorý je dôležitý najmä pre dámy a jednoznačne by mal nájsť svoje uplatnenie v dámskom interiéri. 

Toaletný stolík je praktickým kusom nábytku, ktorý ocení väčšina žien. Poslúži na odloženie všetkých šminiek, žena tak získava naozaj príjemné miesto na skrášľovanie. V súčasnosti sú naozaj veľmi inovatívne toaletné stolíky, nielen samostatne stojace, ale i zabudované. 

V dámskom interiéri by nemalo chýbať ani kreslo. Prípadne môžete interiér ozvláštniť v podobe hojdacej siete. Väčšina žien ocení miesto, ktoré budú mať len pre seba a využijú ho napríklad pri čítaní dobrej knihy alebo magazínu. 

Veľmi praktickým riešením je šatník. Samozrejme, nejde o vyslovene ženskú záležitosť, nemôžeme ju ale v dámskom interiéri opomenúť. Môže ísť o veľkú skriňu, alebo o vyhradenú miestnosť, nie kus nábytku, ktorý ženský interiér robí neprehliadnuteľným. Väčšina dám býva naklonená tejto myšlienke.

Tip 

Veľmi pekným riešením v ženskom interiéri môžu byť práve prírodné materiály, ktoré sú viac-menej otázkou osobného vkuse. Častokrát podnietia miestnosť a vytvoria z nej kreatívnejšie prostredie. Najmä ak pracujete s predstavou modrej, prípadne tyrkysovej až zelenej farby. Rozhliadnuť sa po týchto originálnych kúskoch určite nebude chybou. 

Detaily dámskeho interiéru 

Drobnosti, ktoré vás upozornia na dámsky interiér, sú často nenápadné. Patria medzi ne najmenšie detaily. Obrazy s určitou tematikou, kvety, množstvo vankúšov, deky, rôzne dekorácie. Nejde o to, že by dané predmety neboli i súčasťou pánskeho interiéru, prirodzene sú, ale každé z nich má svoj typický charakter. Tým sa pozdvihne práve tá črta, ktorá je pre nás v interiéri dominujúca. 

Ako v každom dizajne i v ženskom platí, že farebné kombinácie vychádzajú z vlastných preferencií. Či už zladíte neutrálne béžové tóny so zelenou, alebo sa rozhodnete, aby vo vašej domácnosti prevládala modrá, je to správne rozhodnutie. V prvom rade je dôležité byť stotožnený s danou kombináciou, aby na vás pôsobil celkový priestor veľmi harmonicky. 

Pokiaľ vám to priestory dovoľujú, určite si vytvorte miesto na vlastné kreatívne štúdio. Nemusí ísť výhradne o celú miestnosť, naopak môže to byť i malý kútik, ktorý si vyžaduje vašu pozornosť. Táto takpovediac svätiňa, ktorá bude len pre vás. Môžete tu tvoriť, pracovať, relaxovať, čokoľvek sa vám zažiada.

Vystavte vo svojej domácnosti ženské kúsky! Napríklad v spálni máte ideálny priestor na pohrávanie sa s touto myšlienkou. Vytvorte si výstavku parfumov, prípadne šperkov, alebo kabeliek. Dodajú miestnosti osobitný šmrnc, ktorý pôsobí nezameniteľne. Vôbec nemusí ísť o gýč, pokiaľ sa budete riadiť minimalizmom.

Aký teda je dámsky interiér?

Dizajnérske prvky, ktoré obsahuje dámsky interiér, sú charakteristické spoločnými znakmi – prirodzenosťou a jemnosťou línii. Farby synchrónne prechádzajú od nábytku ku stenám miestností, pričom nedochádza k príliš veľkým zmenám tónov. Vytvárajú sa v interiéri i kontrasty v dizajne, ktoré dotvárajú charakter miestnosti. V tom prípade sa volí jedna dominujúca farba, ktorá sa tónmi ostatných kúskov dopĺňa, prípadne zostáva v podobnej farebnej palete. Kráľovnou v ženskom priestore býva biela farba. Neutrálne tóny dodávajú ženskému interiéru dlhodobú relevantnosť.

Tip na záver 

Dodajte svojmu interiéru dušu! Týmto krokom si vytvoríte naozaj nezameniteľný dizajn. Pridajte prvky, ktoré vás dokonale charakterizujú, vznikne tak malá oáza, ku ktorej sa budete neustále vracať. Dizajn bytových priestorov nemusí byť len dokonalým dámskym svetom vystrihnutým ako zo stránky magazínu.  Naopak môže v sebe niesť vašu osobnosť, čím sa stane naozaj jedinečným.