dekorácie

Dekorácie bez námahy – Vieme ako na to

Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí sú radi originálni a dávajú to značne vidieť aj na dekoráciách v ich domácom prostredí? Máme pre vás niekoľko jedinečných tipov, ako využiť aj bežné veci tak, aby pôsobili jedinečne a unikátne. Dekorovať váš domov môžete pomocou rôznych druhov vecí, či už je to jednoduchý nábytok, alebo dekorácie, ktoré vášmu domovu dodajú úplne iný nádych.

dekorácie
Zdroj: Pinterest

Jednoduché tapety dokážu zázraky

Najjednoduchším spôsobom ako dekorovať interiér, je využitie tapiet na stenu s rôznymi motívmi. Tapety dokážete zmeniť aj pokiaľ už máte byt zariadený, vždy sa nájde nejaká, ktorá váš interiér posunie na vyššiu úroveň. Treba si však vopred stanoviť aký štýl, motív, alebo farbu hľadáte.

2. Jemná spálňa
Zdroj: Pinterest

Úložný priestor na dobré víno

Na uskladnenie vašich obľúbených nápojov ako je víno nemusíte využívať len priestor vo vašej kuchynskej linke či špajzi. Dokonale sa hodí napríklad do jednoducho zariadenej obývačky.  Využite napríklad jedinečné poličky, ktoré dodajú vášmu domovu šmrnc. 

Rada odborníka: Ak chcete dodať vášmu domovu nový nádych, siahnite po materiáloch ako je napríklad drevo. Drevené dekorácie dokážu s priestorom spraviť divy a dodajú mu úplne iný nádych.

3. Držiak na víno
Zdroj: iKuchyne.sk

Unikátne nástenné hodiny

Hodiny, bežná vec v každej domácnosti. No nie v každej domácnosti majú ľudia zmysel pre detail. Ak hľadáte niečo originálne do vašej kuchyne, stavte na hodiny s netradičným rozmerom a výzorom. Práve takáto dekorácia môže byť pre vás skvelou voľbou. 

Na to, aby ste zistili koľko je hodín nepotrebujete mať na stene konkrétne čísla. Zvoľte variantu s originálnymi motívmi namiesto čísel, alebo ich úplne vynechajte. Dodáte tak vášmu priestoru netradičný nádych formou takejto nenápadnej dekorácie. 

4. Hodiny z dreva
Zdroj: iKuchyne.sk

Koberce s unikátnym vzorom

Aj vy máte radi ten pocit, keď prejdete po jemnom, teplom koberci? Zaujímavou dekoráciou u vás doma môže byť aj netradičný koberec, či už so zaujímavým motívom, netradičným tvarom či rozmerom. Okrem toho, že váš priestor spraví očarujúcim, vám zabezpečí aj to, že vašim nohám nebude zima.

5 Zaujímavý koberec
Zdroj: Pinterest

Pohodlnosť zaručia deky a vankúše 

Neexistuje nič, čo vyvolá väčší pocit domova ako teplá deka, mäkký vankúš a dobrá šálka kávy. Siahnite po predmetoch, ktoré sú nie sú tradičné. Hrajte sa so spôsobom šitia, vzormi či s rôznymi druhmi povrchov.

6. Biela deka
Zdroj: iKuchyne.sk

Vôňa, perfektný benefit sviečok

Sviečky dokážu váš priestor zmeniť na poznanie. Sú niektoré dni, kedy si priam užívame denné svetlo a naopak sú tu dni, kedy nie je nič krajšie ako zapáliť si okolo seba niekoľko sviečok a vychutnať si fľašku dobrého vína. Ak radi rozvoniavate váš interiér vôňami, určite u ich u vás doma nájdete niekoľko. Stačí už len nájsť zaujímavý svietnik a dekorácia ako vyšitá. 

7. Čierny svietnik
Zdroj: Pinterest

Netradičné nádoby na potraviny

Aj nenápadný predmet akým môže byť aj nádoba na ovocie, či pečivo, dokáže byť nenápadnou, jednoduchou dekoráciou u vás doma. Stačí nájsť takú, ktorá vás už na prvý pohľad ohúri a bude zapadať do štýlu, v ktorom ste si zariadili váš domov. 

Drevené nádoby dodajú vášmu interiéru nový zmysel.  Drevo totižto samé o sebe navádza pocit domova a tým aj istú formu pokoja a relaxu.

8. drevenná nádoba
Zdroj: iKuchyne.sk

Netradičné zrkadlá

Okrem toho, že vám zrkadlá pomôžu rozširovať svetlo, či už prirodzené alebo umelé, vedia opticky zväčšovať priestor a môžu byť aj jednoduchou a  nenápadnou dekoráciou u vás doma. Stačí vymeniť klasické zrkadlo, za také, ktoré bude zaujímavé svojim  dizajnom či tvarom.  

Vyskúšajte netradičný tvar, alebo rozmer zrkadla a umiestnite ho oproti oknu. Váš domov bude pôsobiť oveľa priestrannejšie, ale aj čistejšie vďaka svetlu, ktoré bude odrážať z vonkajšieho priestoru. 

9. Nástenné zrkadlo
Zdroj: iKuchyne.sk

Vázy už nie sú len pre milovníkov kvetín

Tento predmet patrí medzi najobľúbenejšie formy dekorácií v ľudských obydliach. Klasická, dizajnová, či luxusná, veľmi pekne sa hodia ako dekorácia jedálenských stolov, či len tak na poličku.

10. Farebné vázy
Zdroj: Pinterest

Mimoriadne formy umenia

Ak chcete jedinečnú dekoráciu, ktorá ľudí zaujme už na prvý pohľad a vyvolá v nich niekoľko nových myšlienok, či emócií, siahnite po unikátnom obraze, alebo po zaujímavých interiérových inštaláciách. Takáto dekorácie sa hodia do väčších priestorov, ale pri správnom uvážení, nájdete aj zaujímavé kúsky, ktoré váš priestor príliš nezaplnia. Stačí si vybrať podľa vlastného kusu. 

11. Obraz so slonom
Zdroj: iKuchyne.sk

Rôzne dekorácie ku vám domov si dokážete vyrobiť aj ručne, ale pokiaľ nie ste práve talent na takúto formu ,,umenia“ odporúčame vám radšej staviť na kvalitu. Ak vás oslovil niektorý druh dekorácií, neváhajte a prezrite si našu ponuku bytových doplnkov!