moderna-zlata-zavesna-lampa

Doprajte svojmu domovu pohodovú atmosféru vďaka správnemu svetlu 1

Osvetlenie je pre každého z nás automatická záležitosť pre zariadenie interiéru. No správny výber svietidiel je dôležitý, aby ste sa doma cítili pohodlne.Ponúkame pár tipov na to, ako si navodiť pohodu u vás doma práve vďaka správnemu osvetleniu.

útulné svetlo
Retro obývačka so zaujímavými svietidlami v zemitých tónoch. Zdroj: /porcelanosa.com

Žiarovky nemusíte skrývať…

Prvé výskyty lustrov ako žiaroviek siahajú samozrejme do industriálneho štýlu. Nie však kvôli dizajnu. Všetci dobre vieme koľko svietidiel je potrebných v jednej domácnosti, a tak ľudia, ktorí nemali peniaze si nechávali na svietenie len samotné žiarovky. Dnes to už nie je o peniazoch, ale o štýle. Minimalistické lustre so žiarovkami sú skvelou voľbou. Dokonca, keď zvolíte ten správny typ, môže vytvárať útulný, ba priam luxusný dojem.

svietidlo nad jedálenským stolom
Minimalistický dizajn doplnený o luster zo žiaroviek. Zdroj:/archinect.com

Tento minimalistický jedálenský kút dostal šmrnc práve vďaka netradičnému lustru. Tým, že z neho vedie hneď niekoľko žiaroviek, pôsobí veľmi komorne.

zlaté svietidlo
Veľmi obľúbený typ lustra. Zdroj:/mountainmodernlife.com

Toto je presne ten prípad, kedy môže luster so žiarovkami pôsobiť luxusne. Zlatá farba v kombinácii s matným povrchom je jednoducho nesmrteľná. Napriek tomu, že luster je vyrobený z kovového materiálu, nepôsobí vôbec chladne, dokonca doslova rozžiaril priestor.

svetlo vysiace zo stropu
Veľký zlatý luster pre odvážnejších. Zdroj: /pinterest.com

Ak nepatríte k tým, ktorí sa boja extravagantných kúskov, určite sa nechajte inšpirovať podobne veľkými lustrami. Môžete si byť istí, že s takýmto kúskom vám úplne postačí obyčajný nábytok za pár eur. Konečný efekt bude stáť za to. 

Široký výber zlatých svietidiel nájdete aj na našom eshope. 

Rada odborníka: Pri výbere svietidla musíte ako prvé zohľadniť miestnosť, kde bude umiestnené. Svietidlá majú zabezpečiť na m2 priestoru svetelný tok aspoň 200 lm, no v obývacom priestore väčšinou iba luster nestačí. Pri sedačke či kresle poteší stojaca lampa.

Lampa a dekorácia v jednom

Pohodovú atmosféru navodíte ľahko aj v byte, ktorý je ladený moderne a nemá toľko prírodných prvkov, ktoré pôsobia prirodzene útulne. Lampy, ktoré sú vyrobené zo strapcov perleťových lupeňov očaria nejednu návštevu a vnesú noblesu kamkoľvek ich umiestnite. Cez deň vytvárajú čistý biely dojem a večer celý priestor “zohrejú”.

zavesna-lampa-longshell-rings-xl-7
Závesná lampa vyrobená z perleťových lupienkov je ideálna do elegantného interiéru. Zdroj:/ikuchyne.sk

Večerné posedenie pri knihe, či víne sa nezaobíde bez stojanovej lampy. Jej ideálnym miestom je okolie sedacej súpravy, kde si splní svoje povinnosti, či už ako pomocník pri čítaní, alebo ako jemnejšia verzia osvetlenia.

Stojanova-lampa-Levels-biela-bezova-hneda-38825
Viacramenná lampa Levels vám doma nezaberie veľa miesta. Zdroj:/ikuchyne.sk

Stolové lampy

Veľa ľudí využíva stolovú lampu ako svietidlo do spálne, ktorá je umiestnená na nočný stolík. Je to praktické, pretože si tak v noci veľmi jednoducho zasvietite a práve na tento účel sa stolová lampa využíva najčastejšie. My odporúčame umiestniť takúto lampičku aj do obývačky alebo do predsiene na komodu. Keď použijete žiarovku so žltým svetlom, oživíte tak priestor, ktorý je fádny.

Stolova-lampa-Symbiose-50cm-keramika-zelezoholz-39673
Keramická stolová lampa sa hodí dokonale ku keramickým a prírodným dekoráciám. Zdroj: /ikuchyne.sk
Stolova-lampa-Euphoria-II-naplavene-drevo-39247
Sada prírodne ladených svietidiel pekne dopĺňa béžovo ladený interiér. Zdroj:/ Ikuchyne.sk

Malé svetielka len na Vianoce?

Kreativite sa medze nekladú, platí ti aj v tomto prípade. Keď naozaj túžite po sugestívnej atmosfére, vyberte si akúkoľvek časť vo vašom byte a olemujte ju obyčajnými malými žiarovkami, ktorými na Vianoce zdobíte stromček. Veľmi efektne a romanticky vyzerá takáto dekorácia spálne. Svetielka tak môžete využívať celoročne.

podkrovná spálňa
Okrem nočného stolíka vám v spálni dobre poslúžia aj malé žiarovky. Zdroj:/pinterest.sk
Čarovná atmosféra na balkóne či zimnej záhrade. Zdroj: /gowritter.com

Na záver ešte trošku inšpirácie od šikovných ľudí, ktorí si doma radi vyrábajú takéto originálne svietidlá.

kolaz svetiel
ZDROJ: /pinterest.com

One Comment

    Trackbacks and Pingbacks

    1. […] Osvetlenie vytvára tú správnu domácu atmosféru. Nemôžete mať predsa iba jeden zdroj svetla, a to v podobe lustra v strede miestnosti. Skúste si vytvoriť svoj vlastný osvetľovací systém – kombinujte lampičky na čítanie, nástenné a stojace lampy so stropnými svietidlami. Vo večerných hodinách môžete regulovať intenzitu svetla a vybrať si tak, ktoré svietidlá necháte svietiť, a ktoré nie. Výsledný efekt oceníte aj v prípade, keď k vám príde návšteva. Viac o svietidlách sa dočítate tu. […]

    Comments are closed.