moderna-zlata-zavesna-lampa

Doprajte svojmu domovu pohodovú atmosféru vďaka správnemu svetlu

Osvetlenie je pre každého z nás automatická záležitosť pre zariadenie interiéru. No správny výber svietidiel je dôležitý, aby ste sa doma cítili pohodlne.Ponúkame pár tipov na to, ako si navodiť pohodu u vás doma práve vďaka správnemu osvetleniu.

Žiarovky nemusíte skrývať…

Prvé výskyty lustrov ako žiaroviek siahajú samozrejme do industriálneho štýlu. Nie však kvôli dizajnu. Všetci dobre vieme koľko svietidiel je potrebných v jednej domácnosti, a tak ľudia, ktorí nemali peniaze si nechávali na svietenie len samotné žiarovky. Dnes to už nie je o peniazoch, ale o štýle. Minimalistické lustre so žiarovkami sú skvelou voľbou. Dokonca, keď zvolíte ten správny typ, môže vytvárať útulný, ba priam luxusný dojem.

Tento minimalistický jedálenský kút dostal šmrnc práve vďaka netradičnému lustru. Tým, že z neho vedie hneď niekoľko žiaroviek, pôsobí veľmi komorne.

Toto je presne ten prípad, kedy môže luster so žiarovkami pôsobiť luxusne. Zlatá farba v kombinácii s matným povrchom je jednoducho nesmrteľná. Napriek tomu, že luster je vyrobený z kovového materiálu, nepôsobí vôbec chladne, dokonca doslova rozžiaril priestor.

Ak nepatríte k tým, ktorí sa boja extravagantných kúskov, určite sa nechajte inšpirovať podobne veľkými lustrami. Môžete si byť istí, že s takýmto kúskom vám úplne postačí obyčajný nábytok za pár eur. Konečný efekt bude stáť za to. 

Široký výber zlatých svietidiel nájdete aj na našom eshope. 

Rada odborníka: Pri výbere svietidla musíte ako prvé zohľadniť miestnosť, kde bude umiestnené. Svietidlá majú zabezpečiť na m2 priestoru svetelný tok aspoň 200 lm, no v obývacom priestore väčšinou iba luster nestačí. Pri sedačke či kresle poteší stojaca lampa.

Lampa a dekorácia v jednom

Pohodovú atmosféru navodíte ľahko aj v byte, ktorý je ladený moderne a nemá toľko prírodných prvkov, ktoré pôsobia prirodzene útulne. Lampy, ktoré sú vyrobené zo strapcov perleťových lupeňov očaria nejednu návštevu a vnesú noblesu kamkoľvek ich umiestnite. Cez deň vytvárajú čistý biely dojem a večer celý priestor “zohrejú”.

Večerné posedenie pri knihe, či víne sa nezaobíde bez stojanovej lampy. Jej ideálnym miestom je okolie sedacej súpravy, kde si splní svoje povinnosti, či už ako pomocník pri čítaní, alebo ako jemnejšia verzia osvetlenia.

Stolové lampy

Veľa ľudí využíva stolovú lampu ako svietidlo do spálne, ktorá je umiestnená na nočný stolík. Je to praktické, pretože si tak v noci veľmi jednoducho zasvietite a práve na tento účel sa stolová lampa využíva najčastejšie. My odporúčame umiestniť takúto lampičku aj do obývačky alebo do predsiene na komodu. Keď použijete žiarovku so žltým svetlom, oživíte tak priestor, ktorý je fádny.

Malé svetielka len na Vianoce?

Kreativite sa medze nekladú, platí ti aj v tomto prípade. Keď naozaj túžite po sugestívnej atmosfére, vyberte si akúkoľvek časť vo vašom byte a olemujte ju obyčajnými malými žiarovkami, ktorými na Vianoce zdobíte stromček. Veľmi efektne a romanticky vyzerá takáto dekorácia spálne. Svetielka tak môžete využívať celoročne.

Na záver ešte trošku inšpirácie od šikovných ľudí, ktorí si doma radi vyrábajú takéto originálne svietidlá.