industriálny konferenčný stolík

Konferenčný stolík, ktorý sa hodí do každej obývačky? Inšpirujte sa

Sprevádza vás pri príjemných posedeniach s vašimi blízkymi, ponúka priestor na drobné občerstvenie alebo býva miestom na rozčítané časopisy a knihy – áno, rozprávame sa o konferenčnom stolíku. Bez tohto veľmi praktického kusu nábytku si snáď obývačku ani nevieme predstaviť. Napriek tomu, že konferenčný stolík vo väčšine prípadov nie je vyslovene dominantným kúskom obývačky, pri výbere ľudia častokrát tápajú. Ktoré kúsky patria medzi tie najuniverzálnejšie? 

biely konferenčný stolík
Zdroj: /pinterest.com

Nie je zaujímavé, že tento tip stolíku sa v slovenčine nazýva formálnym prívlastkom “konferenčný”, napriek tomu, že jeho využitie sa v reálnom živote spája s relaxom a príjemnými udalosťami neformálneho charakteru? Treba uznať, že v angličtine je názov oveľa charakteristickejší – “coffee table” V doslovnom preklade znamená stolík na kávu a myslím si, že na kávu ho využíva tak minimálne 80% z nás. Oplatí sa preto zvážiť, načo primárne stolík budete využívať u vás doma.

Stabilný stolík s pevnou konštrukciou

Pokiaľ ste fanúšikom vykladania nôh na stolík a konzumovania rôznych dobrôt priamo z pohodlia sedačky, určite rozmýšľajte nad pevným a väčším stolíkom, na ktorý sa zmestí viac ako kávička a časopis. Ideálna kombinácia, ktorá sa navyše dá skombinovať naozaj s rôznymi typmi interiéru, je drevo s kovovými podstavcami.

konferenčný stolík s kovovou podnožou
Mohutný konferenčný stolík poslúži ľuďom, ktorý svoj stolík využívajú naplno. Zdroj: /pickledbarrel.com
koferenčný stolík s čiernou podnožou
Konferenčný stolík v trochu menšej verzii. Zdroj: /ikuchyne.sk
malý konferenčný stolík
Mini konferenčný stolík v podobnom štýle, ktorý viete kombinovať s ďalším rovnakým stolíkom, poprípade ich rozmiestniť popri sedačke. Zdroj: /ikuchyne.sk

Keď jeden stolík nie je dosť…

Asi najlepšia časť vyberania konferenčného stolíka je, že keď sa neviete rozhodnúť medzi dvoma stolíkmi, pokojne môžete mať dva dokonca aj tri. Samozrejme, musí vám to dovoľovať obývací priestor. Stolíky môžete jednoducho strategicky rozmiestniť po obývačke, tak ako to bude vyhovovať vám.

set koneferenčných stolíkov
Konferenčné stolíky, ktoré sa môžu aj prekrývať a v prípade potreby zasa oddeliť aby ste mali viac odkladacieho priestoru. Zdroj:/cluedecor.com

Skvelým nápadom je aj sada pozostávajúca z dvoch stolíkov – jedným nižším a jedným vyšším. Určite tým nič nepokazíte, priam naopak vytvoríte zaujímavý efekt. Takýto typ stolíku je vhodných pre tých z vás, ktorý ho budú využívať na odkladanie kníh, dekorácií či servírovanie čaju a kávy.

malé konferenčné stolíky
Kombinácia dvoch konferenčných stolíkov v rôznych veľkostiach. Zdroj: /ikuchyne.sk

Biela – farba čistoty

A čo takto jednoduchý lesklý biely stolík s drevenými nožičkami? Tmavý interiér zosvetlí a bledý interiér doladí a ponechá v jemných tónoch. Biela je farba čistoty a presne tak bude vaše centrum obývačky pôsobiť aj na ostatných.

biely konferenčný stolík v škandinávskom štýle
Malý konferenčný stolík pre kávičkárov. Zdroj: /ikuchyne.sk

Moderné a univerzálne 

Čo hovoríte na tento kúsok? Je to originálny stolík, ktorý vyžaduje aj menšiu dávku odvahy. Kovové nožičky sú trošku netradičné, no do vášho interiéru určite zapasujú. Narozdiel od minimalistickejších kúskov, tento stolík má aj odkladací priestor vo forme poličky a zásuvky. Veľmi praktické, najmä keď chcete nejaké veci skryť pred očami návštevy.

industriálny konferenčný stolík
Obývačka v štýle “glamour” s vkusným konferenčným stolíkom. Zdroj: /pinterest.com
konferenčný stolík s priehradkou
Menšia verzia konferenčného stolíku s poličkou. Zdroj: /ikuchyne.sk

Overená klasika 

Čo sa týka kovových stolíkov – my hovoríme jednoznačné áno. Treba si však dať pozor na to, aký kovový materiál zvolíte. Zlatá, medená či strieborná nemusia byť práve univerzálne kúsky. Nám sa osvedčil čierny kov, ktorý viete doladiť k akejkoľvek sedacej súprave a zvyšku interiérových doplnkov.

cierny kovovy stolik
Priestranný čierny stolík je nadčasovým kúskom, ktorý nikdy nesklame. Zdroj: /pinterest.com

Niečo pre náročnejších

Rozkladací konferenčný stolík v industriálnom štýle
Rozkladací konferenčný stolík v industriálnom štýle. Zdroj: /ikuchyne.sk
Multifunkčný konferenčný stolík
Multifunkčný konferenčný stolík aj s mini taburetmi. Zdroj: /livinginashoebox.com
skladaci konferencny stolik
Zdroj: /livinginashoebox.com

Nech už sa chystáte využiť konferenčný stolík akokoľvek, je to skutočne typ nábytku, ktorý vás bude sprevádzať každodenným životom a je fajn, keď si vopred premyslíte, aké vlastnosti by mal mať. Ak by ste radi prekonzultovali výber či už konferenčného stolíka, alebo všeobecne interiéru, neváhajte a kontaktujte náš skúsený a ochotný tím TU

Široký výber konferenčných stolíkov a taburetov nájdete na našom eshope.