svietidlá do spálne

Zvoľte tie správne svietidlá do spálne!

Čas, ktorý trávime v spálni je orientovaný prevažne na tmavú fázu dňa, práve preto je výber a rozmiestnenie svietidiel veľmi dôležitý. Avšak, vykonávame v nej aj činnosti ako čítanie, výber oblečenia, obliekanie samotné, doladenie nášho stylingu, prípadne make-up. Správne zvolené a skombinované svietidlá do spálne pomôžu navodiť atmosféru relaxu a príjemného pocitu. Určite sa všetci zhodneme na tom, že takéto miesto zo svojej spálne chceme mať!

(Zdroj: Pinterest)

Centrálne – stropné osvetlenie

Centrálne osvetlenie v spálni nesmie chýbať, hoci nebude pravdepodobne tým najpoužívanejším. Vyberajte svietidlo tak, aby vás z ležiacej pozície neoslepovalo. Naša rada znie – hľadajte luster s tienidlom zospodu alebo dostatočným presahom tienidla, ako sme použili aj v našej realizácii na obrázku. Aj stropné LED panely spĺňajú tieniacu funkciu – sú tak veľmi vhodným riešením do modernej spálne. Lustre s textilným tienidlom dodajú vašej spálni útulnosť, okázalé krištáľové lustre zasa noblesu a tesne priliehajúce panely zabezpečia vzdušnosť.

svietidlá do spálne visiace
Visiaci luster s dostatočým tienením z našej realizácie (Zdroj: ikuchyne.sk)

Nočné lampy

Nočné lampy už dávno nie sú to, čo bývali! Práve nočné lampy alebo intímne osvetlenie spacej zóny bude to najpotrebnejšie a najvyužívanejšie svietidlo vo vašej spálni. Nočné lampy vyberáme preto s dôrazom na bod, ktorý chceme osvetľovať. Nočné lampy a posteľ majú vytvárať funkčnú a dizajnovo dokonalú dvojicu.

Stolová lampa - Classic (Zdroj: ikuchyne.sk)

Čítate si radi pred spaním? Hľadajte flexibilnú lampu, ktorej dopad svetla si nastavíte podľa vlastnej potreby. Môžu byť upevnené na čelo postele alebo fixované do steny.

Ak radi zaspávate s knihou, jej odloženie a vypnutie nočnej lampy by vám malo spôsobovať iba minimálnu námahu. Myslite na to už pri elektroinštalácii (umiestnenie postele bude rozhodujúce pre správnu pozíciu vypínača budúcej nočnej lampy). Nič však nie je stratené, ak na túto vec pozabudnete! Vybrať si môžete z bohatej ponuky nočných lámp s ovládačom, resp. reagujúcich na hlasový povel alebo tlesknutie 🙂

Už viac neblúďte

Samostatne stojaca na nočnom stolíku, nástenná, flexibilne upevnená k čelu postele, či visiaca zo stropu (svietidlo z našej realizácie bude ladiť aj so spálňovým interiérom). Za najtrendovejšie vychytávky považujeme zapustené LED lišty plynulo prechádzajúce zo stropu na stenu za posteľou. Výber tej správnej nočnej lampy záleží od štýlu, ktorý preferujete, a v ktorom sa má niesť vaša spálňa. Naša rada znie, buďte odvážni a originálni!

Rada odborníka

Ideálnou voľbou do spálne sú svietidlá s farbou svetla teplá biela a s intenzitou osvetlenia aspoň 100 Luxov, ktorú má napr. úsporná žiarivka s výkonom 100 -150 Wattov.

Kde je, prosím, tá čierna košeľa, čo si mi kúpila naposledy?“ Nepríjemný budíček od manžela, vstávajúceho do práce skôr ako vy, však?! Máme pre vás riešenie! Zakomponujte do svojej šatníkovej skrine svietidlo, ktoré vám osvetlí vnútorný priestor a uľahčí tak hľadanie potrebnej veci! Úsporné LED osvetlenie, navyše s možnosťou jednoduchej fixácie (integrovaný lepiaci prúžok) je naším tipom, ako si sprehľadniť obsah šatníkovej skrine vo vašej spálni. Ešte malá rada, v iKuchyne.sk ponúkame aj  také, ktoré sa po otvorení šatníkovej skrine sa automaticky rozsvietia! Áno, svietidlá do spálne môžu vyzerať aj takto.

ZAUJÍMAVOSŤ!

Vedeli ste, že biele neutrálne svetlo ako jediné neskresľuje farby? Preto by sme svietidlá s týmto druhom svetla mali vyberať práve na osvetlenie vnútorného priestoru šatníkovej skrine, či k dámskemu toaletnému stolíku,  alebo aj do kúpeľne.

Dámsky toaletný stolík

Ten je v spálni je mimoriadne štýlovou záležitosťou! Ak sa v nej nachádza, pridáva spálni na luxuse, romantickosti a zmysle pre detail a poriadok. Snažte sa ho umiestniť k oknu, denné svetlo je pre dokonalý make-up to najlepšie! Pri nedostatku denného svetla nám však pomôžu svietidlá s bielym neutrálnym svetlom, umiestnené rovnomerne po oboch stranách zrkadla, resp. zrkadlo so zabudovaným osvetlením po svojom obvode!

Orientačné svietidlá do spálne

Orientačné osvetlenie je typom svietidla, ktoré sa bežne používa hlavne v chodbách a schodiskách. Umiestňuje sa približne do výšky 20-30 cm od podlahy. Zabudovateľné svietidlo má integrovaný pohybový snímač a uchráni vás od narazeného palca na nohe cestou na WC počas noci! Ak ste na takúto vec nemysleli už pri elektroinštalácii, žiaden problém! Dokúpte orientačné svietidlo do elektrickej zásuvky za pár eur. Efekt bude plniť rovnaký!

Jedna miestnosť vo vašej domácnosti, a toľko druhov svietidiel si vyžaduje? Nepodceňte ich výber, predsa je spálňa naším útočiskom, akousi oázou pokoja, v ktorej denne zbierame sily pre ďalší produktívny deň! Dokonale vyhovujúca nočná lampa spolu s kvalitnou posteľou, by mali byť nosnými prvkami každej jednej spálne!