Interiérový dizajn v Európe – kalendár veľtrhov

Akétrendy si pre nás chystá interiérový dizajn pre nasledujúce obdobie? Chcete sa na vlastné oči presvedčiť, kam smerujú najnovšie trendy v interiérovom dizajne? Úžasné expozície a dokonalý súlad farieb a tvarov vás motivujú. Veľtrh je miesto, kde sa nábytky a inšpirácie rozdeľujú na segment a každý takýto segment sa zameriava na inú časť nábytku. Práve preto sa oplatí navštíviť výstavy nábytku a interiérového dizajnu

MODDOM

Snáď najznámejší veľtrh na Slovensku sa konal v bratislavskej Inchebe v polovici októbra pod názvom Medzinárodný veľtrh nábytku MODDOM. Ukázali sa tu najnovšie trendy v bývaní a zariadení interiéru. Nachádzali sa tu nábytky do detských a obývacích izieb, kuchyne, spálne, predsiene, kúpeľne, ale tiež aj záhradný nábytok. Vystavovatelia tu poukázali na rôzne druhy zariadení od jednoduchých až po luxusné kúsky. 

Vedeli ste, že

Veľtrh MODDOM sa rozprestiera na ploche viac ako 20 000 metrov štvorcových a predstavuje sa tu každoročne viac ako 200 výrobcov a predajcov?

Nábytok a bývanie

Ak chcete zariadiť svoje bývanie a hľadáte moderný a krásny nábytok, tak sa určite príďte inšpirovať na obrovskú ponuku nábytku a doplnkov do domácnosti. Všetko nájdete pod jednou strechou v Agrokomplexe v Nitre. Tu sa uskutoční 30. ročník medzinárodného veľtrhu nábytku, designu, bytových doplnkov a architektúry, nazývaný NÁBYTOK A BÝVANIE. Je to miesto nových produktov a limitovaných edícií a uvedenie nových modelov na trh. Prinesie Vám veľa nápadov ako originálne a moderne zariadiť svoj domov.

CASA 2020

Medzinárodný veľtrh bytového zariadenia, kreatívneho bývania a životného štýlu. Koná sa 22.1.-25.1.2020 v Salzburgu. Je to najväčší a najdôležitejší veľtrh v Rakúsku pre interiérový dizajn. Tento veľtrh je považovaný za najlepší ukazovateľ tvorivého bývania. Je to zdroj inšpirácie a impulzov pre úžasné bývanie. Oplatí sa ísť pozrieť a uvidíte tu inovácie a trendy nasledujúcej sezóny.

 9. Výberový veľtrh interiérového designu

V susednej Českej republike sa 26.3.2020 uskutoční 9. Výberový veľtrh interiérového designu v PVA EXPO Praha Letňany. Je to najväčší jarný veľtrh interiérového designu. Prebieha zároveň s veľtrhmi DESIGN v KÚPELNI, FOR INTERIOR, FOR GARDEN a FOR HABITAT. Tu sa môžete tešiť na veľkú prehliadku českého aj zahraničného designu. Predstavia sa tu dizajnéri, ktorí preukážu svoje originálne a kvalitné kúsky. Cieľom je preukázať trendy v bývaní celej verejnosti. Je to jedinečné miesto na získanie nových informácií a inšpirácií, kde sa môžete stretnúť s profesionálmi v oblasti bývania a interiérového designu.

Zároveň tu prebieha aj 13. veľtrh nábytku a interiérových doplnkov FOR INTERIOR. Preukážu sa tu novinky vo svete nábytku a interiérových doplnkov. Oslnia Vás najnovšie trendy a nové kolekcie nábytku.

SALONE DEL MOBILE

Termín od 21. do 26. apríla 2020 je rezervovaný pre SALONE DEL MOBILE v Miláne. Veľa nábytkárov tu ukazuje svoje novink a trendy, ktoré zvádzajú svojou štylistikou. Racionálny úžitok, jasná elegancia a rafinovanosť sa stále drží na špici interiérových trendov. 

CERSAIE

V Talianskej Bologni sa každoročne v septembri stretávajú lídri svetového kúpeľňového dizajnu na výstave CERSAIE. Tu predstavujú svoje novinky kúpeľňových obkladov a dlažieb, interiéru a exteriéru. Pre rok 2020 je hitom staroružová farba. Táto farba dodáva teplú a príjemnú atmosféru vašej kúpelne. Veľkoformátové obklady a geometrické tvary sú tiež stále v obľube. 

Na všetkých veľtrhoch sa predstavia vystavovatelia, ktorí chcú ukázať novinky zo sveta interiérového dizajnu. Pod jednou strechou nájdete rôzne nábytky do kuchyne, obývačky, detských izieb, spální, v rôznych tvaroch, materiáloch a štýloch. Navštívte niektorú výstavu nábytku a určite to neoľutujete. ?

Zaujíma vás interiérový dizajn? Prečítajte si náš článok o trendoch v interiérovom dizajne pre rok 2020!