nábytok z naplaveného dreva

Nábytok z naplaveného dreva: Každý kúsok originál!

V tomto blogu sme sa rozhodli predstaviť vám unikátny nábytok z naplaveného dreva z čisto prírodného materiálu, ktoré je opracované zásadne ručne. Doprajte si konferenčný stolík, taburet, lampu či zrkadlo v unikátnom dizajne a prineste si kúsok panenskej prírody do vášho domova. 

zrkadlo z naplaveného dreva
Prineste si domov panenskú prírodu. Zddroj: iKuchyne.sk

Kúsok prírody u vás doma

Nevšedný nábytok z  naplaveného dreva upúta pozornosť každej vašej návštevy. Veď je prečo – jeho atypický dizajn rozhodne stojí za povšimnutie. Ozvláštni a zútulní váš domov a prinesie príbeh putovania. Každý použitý kúsok dreva je v tomto prípade unikát. To, ako ho stvorila príroda a opracovali prírodné živly, ostáva zachované. Niektoré kusy boli vo vode dlhšie, iné kratšie a niektoré sa sušili na slnku a podliehali vplyvom vetra. V sérii Naplavené drevo je použité prevažne teakové drevo vo svetlej zvetranej farbe. 

lampa z naplaveného dreva
Lampa z naplaveného dreva. Zdroj: iKuchyne.sk

Pozrite si niekoľko našich tipov na vychytávky z kolekcie Naplavené drevo a nechajte sa inšpirovať.

5 svietiacich vtáčikov

Netradičná závesná lampa Hypnotic V pripomína päť vtákov, ktorí sa vznášajú vo vzduchu. Tie sú vytvorené z naplaveného dreva, vďaka čomu je každý jeden trochu iný. Žiarovka umiestnená na každom z nich evokuje hlavu vtáčika a po rozsvietení vytvára zaujímavý efekt. Vtáčiky visia na tenkých kábloch, ktoré sa spúšťajú z vrchného bieleho tienidla. Zútulnite svoj domov touto lampou evokujúcou prírodu samu. Krásne zapadne do prírodne ladených interiérov, ale pôvabne pôsobí aj v spojení so škandinávskym alebo moderným štýlom. 

závesná lampa Hypnotic V z naplaveného dreva
Závesná lampa Hypnotic V. Zdroj: iKuchyne.sk

Stolujte vo veľkom štýle

Ďalší z kategórie lustrov, ktorý by sme vám radi predstavili, má názov Euphoria. Je zaujímavo riešený a krásne sa bude vynímať napríklad nad stolom vo vidiecky ladenej jedálni. Svojimi svetlými farbami – tienidlami v krémovej farbe a svetlým naplaveným drevomevokuje minimalizmus a jednoduchosť. Vďaka šiestim žiarovkám vždy budete mať k dispozícii dostatok svetla

luster Euphoria z naplaveného dreva
Luster Euphoria z naplaveného dreva. Zdroj: iKuchyne.sk

Elegantná čierna

Čierna stojanová lampa Rousilique zaujme milovníkov dizajnu a tmavých farieb. Tienidlo a podstavec z ľanovej tkaniny sú v čiernej farbe, ktorá dodáva kontrast použitému kusu dreva. Ten zdobí nohu tejto krásnej vysokej lampy. Nechajte ju vyniknúť vo vašej obývačke či spálni a kochajte sa tým, ako do interiéru prináša eleganciu a šmrnc

čierna stojanová lampa Rousilique
čierna stojanová lampa Rousilique. Zdroj: iKuchyne.sk

V prírodných farbách

Béžová lampa Perifere krásne vynikne na komode či na konferenčnom stolíku. Tvorí ju béžové tienidlo, spod ktorého vyžaruje teplé svetlo, noha ozdobená kúskami naplaveného dreva a podnož v sivej farbe. Práve jednoduchý dizajn tejto lampy dáva vyniknúť zaujímavému prvku, ktorý ju ozvláštňuje. Kusy naplaveného dreva vďaka svojim tvarom, štruktúram a nedokonalostiam priam nabádajú k tomu, aby ste si ich pozorne prehliadli. Po rozsvietení lampy vďaka dopadu svetla ešte umocňujú tento dojem. 

béžová lampa Perifere
Béžová lampa Perifere. Zdroj: iKuchyne.sk

Skvostný z každej strany

Aj menšie kúsky nábytku nájdete v našej sérii Naplavené drevo. Konferenčný stolík Natures Art si vás získa na prvý pohľad. Krásne pôsobiaci dizajn je dosiahnutý vďaka podnoži stolíka. Tvoria ju tenké konáre z naplaveného dreva, ktorých prierez je viditeľný vďaka presklenému povrchu stolíka. Mimochodom, toto sklo je bezpečnostné a veľmi odolné, takže sa nemusíte báť, že by sa ľahko rozbilo alebo poškodilo.

konferenčný stolík Natures Art z naplaveného dreva
Konferenčný stolík Natures Art. Zdroj: iKuchyne.sk

Taburet z masívu 

Tento drevený taburet priam láka k preskúmaniu všetkých jeho zákutí, rýh a štruktúr. Je to masívne teakové drevo a tak ako všetok nábytok z naplaveného dreva, aj tento taburet bol opracovaný ručne. Každý jeden je iný, jedinečný, dokonale nedokonalý. Dolaďte si ním ktorúkoľvek časť interiéru. Používať ho môžete ako malý príručný stolík, podstavec na kvetiny a dekorácie alebo na sedenie a ako podnožku.

drevený taburet
Drevený taburet Wood. Zdroj: iKuchyne.sk

Slnko na stene 

Nástenné zrkadlo Riverside pripommína Slnko s bohatými slnečnými lúčmi, ktoré sú vytvorené z kúsočkov naplaveného dreva. Pôsobí veľmi harmonicky a prirodzene. Vďaka trojrozmernosti vytvára krásny efekt, keď naň dopadá svetlo z rôznych uhlov. Krásne vynikne v predsieni, na chodbe, v obývačke alebo v spálni napríklad nad komodou či poličkou, prípadne doplnené ďalšími dekoráciami a prvkami. 

nástenné zrkadlo Riverside
Nástenné zrkadlo Riverside. Zdroj: iKuchyne.sk

Tip na záver: Nábytok z naplaveného dreva sa vďaka svojej jednoduchosti a prírodnosti ujme v každom štýle interiéru. Ak zakomponujete jeden prvok, napríklad lampu z naplaveného dreva, do vášho príbytku, určite to bude vyzerať veľmi dobre. Výsledný efekt zaručený!

Zaujali vás tieto vychytávky? Pozrite si celú sériu nábytku “Naplavené drevo” v našom eshope!