konferenčný stolík leaf

Ako si vybrať konferenčný stolík?

Každá rodinná, firemná, či dokonca školská porada sa zvoláva na prerokovanie dôležitých otázok. Tým najideálnejším miestom je obývacia izba, no tým najpodstatnejším doplnkom je konferenčný stolík. Tento nenápadný bytový doplnok tvorí podstatnú časť našej obývacej izby. Je preto dôležité vedieť, ako vybrať konferenčný stolík. 

konferencne-stoliky
Zdroj: iKuchyne.sk

Čo vplýva na výber konferenčného stolíka?

Častokrát sa však stáva, že pri kúpe nového konferenčného stolíka akosi nezvažujeme všetky potrebné kroky k výhodnej a praktickej kúpe. Aké kritéria je preto potrebné zvážiť pri výbere konferenčného stolíka? Pri rozhodovaní o kúpe konferenčného stolíka je potrebné zvážiť dva základné body. Je to veľkosť obývacej izby a samotný dizajn stolíka.

Veľkosť obývacej izby je prvým odrazovým mostíkom. Ide nielen o praktickú stránku, ale aj o celkový dojem z izby. Pokiaľ sa rozhodnete pre neštandardnú veľkosť stolíka, zbytočne sa ukracujete o priestor. Druhým najčastejším extrémom je, že veľkosť konferenčného stolíka nie je dostatočná a tak sa často stáva, že návšteva musí odkladať veci na podlahu a tým sa vystavujete zbytočnému upratovaniu pri vášnivých debatách. Odborníci preto odporúčajú taký rozmer konferenčného stolíka, aby sa výška vašich kolien pri sedení rovnala výške stolíka.

Ideálna výška konferenčného stolíka sa pohybuje v rozmedzí 55 – 60 cm a veľkosť stolíka v pomere k pohovke by mala zaberať zhruba jednu tretinu jej rozlohy. Zabúdať by sa nemalo ani na priestor okolo stolíka a zabezpečenie priechodnosti, ktorú je potrebné prispôsobiť veľkosti obývacej izby. Posledná vec z hľadiska veľkosti obývacej izby je otázka funkčnosti konferenčného stolíka. Na trhu máme aj konferenčné stolíky, ktoré ponúkajú odkladaciu plochu a takisto sa môžu rozkladať v prípade, že čakáte viac hostí.

konferenčný stolík leaf
Zdroj: iKuchyne.sk

Drevo alebo ne(drevo) konferenčného stolíka?

Masívne drevo predstavuje najvyššiu záruku kvality pri výrobe nábytku a bytových doplnkov. Je to živá súčasť vášho domova. Drevené materiály majú silnú absorbčnú schopnosť a dodávajú bývaniu osobitnú atmosféru. Je to prírodná energia, ktorá bude s vami žiť rovnako dlho ako starostlivosť, ktorú oň preukážete. Preto si pravé drevené materiály vyžadujú aj dôslednejšiu starostlivosť. Drevo je potrebné ošetrovať špeciálnymi olejmi, nie sprejmi. Takýmto spôsobom sa predĺži životnosť vášho nábytku a ukáže sa zodpovednosť majiteľa pri starostlivosti o nábytok. 

MDF je skratka pre drevovláknitý povrch strednej hustoty, niekedy je doska označovaná aj za tenký plech lisovaný z pilín dreva. Vďaka tejto vlastnosti, tak často vidíme v obchodných domoch farebné a dizajnové kúsky, ktoré pripomínajú originál dreva. Dôležitou vlastnosťou tohto materiálu je jeho podobnosť na prírodné drevo, z hľadiska praktickosti MDF dosky  šetria životné prostredie. Sú cenovo dostupné pre každého a dokážu splniť požiadavky aj náročnejšieho zákazníka, práve pre ich schopnosť kreatívneho dizajnu. Rovnako ako pravé drevo aj MDF dosky majú dlhú životnosť a sú odolnejšie voči vonkajším narušeniam.

Konferencny-stolik-Factory-Loft-56cm-siva-agat-39672
Zdroj: iKuchyne.sk

Dizajn konferenčného stolíka 

Vzhľad a štýlovosť konferenčného stolíka závisí predovšetkým na type materiálu a farebnosti. Na našej stránke sa môžete inšpirovať širokým a originálnym výberom konferenčných stolíkov, za ktorými sa skrýva kvalitný prírodný materiál a šarm originality.

Škandinávsky štýl

Pre škandinávskych obľúbencov štýlu vyberáme z ponuky okrúhly drevený nočný stolík Scandinaviaminimalistický a praktický konferenčný stolík z MDF dosky v sivej farbe v kombinácii so svetlým dubom, ktorý sa  pre svoje elegantné prevedenie a nenáročnú starostlivosť hodí aj do spálne. 

sivy nocny stolik
Zdroj: iKuchyne.sk

Dizajnový labužníci určite ocenia aj ďalší typ konferenčného stolíka. Tento biely drevený konferenčný stolík s podnosom Scandinavia, je možné použiť aj ako servírovací stolík. Povrch stolíka je taktiež vyrobený z MDF dosky, ktorá je v bielej lakovanej farbe a nie je náročná na ošetrovanie povrchu.

konferencny-stolik-scandinavia-2-stolik-podnoss-biela
Zdroj: iKuchyne.sk

Industriálny štýl

Milovníci industriálneho štýlu môžu dať na náš tip – konferenčný stolík Barracuda, ktorý spája kombináciu originálneho dreveného masívu a kovu. Pre svoju rozlohu je ideálny do väčšej obývačky

Konferencny-stolik-Barracuda-110cm-teakove-drevo
Zdroj: iKuchyne.sk

Industriálny znamená aj praktický a štýlový konferenčný stolík Living Edge garantuje nielen originalitu dreva, ale aj šikovný úložný priestor.

Konferencny-stolik-Living-Edge-110cm-divy-dub
Zdroj: iKuchyne.sk

Vidiecky štýl

Vidiecky rovná sa moderný a praktický! Predstaviteľom vidieckeho štýlu je konferenčný stolík Organic Living, ktorý patrí do skupiny dizajnových klenotov práve vďaka netradičnému druhu sheeshamového dreva v spojení s kovom.

Konferencny-stolik-Organic-Living-70cm-sheesham-siva
Zdroj: iKuchyne.sk

Originálny a tvarovo netradičný konferenčný stolík Wild, je vyrobený z jedného kusu kmeňa. Povrch stolíka tvorí akáciové drevo teplej farby. Stolík sa vyznačuje vysokou tvrdosťou a odolnosťou.

konferenčný stolík
Zdroj: iKuchyne.sk

Toto sú jedny z mnohých našich tipov, ktoré odporúčame podľa štýlu vášho bývania. Výber je naozaj široký, praktický, a hlavne, dizajnovo jedinečný. Veríme, že už vôbec nemáte pochybnosti o tom, ako vybrať konferenčný stolík!

Ďalšie ponuky si môžete pozrieť na našom eshope ikuchyne.sk, kde nájdete ďalšie rôzne kategórie konferenčných stolíkov v rôznych tvaroch a farbách, aby si mohol z ponuky vybrať skutočne každý.