airbnb byt

Ako zariadiť byt na prenájom cez Airbnb

Cestovanie je unikátna súčasť života. Obzvlášť v dnešnej dobe, keď sú niektoré spiatočné letenky k prímorským destináciam lacnejšie ako vlak na druhú stranu našej krajiny. Airbnb využilo nastupujúcu vlnu cestovania a poskytuje možnosť, ako za dostupnú cenu stráviť príjemný pobyt na dovolenke. Rozšírilo sa aj na Slovensku. Čo však tvorí základ prenájmu s 5-hviezdičkovým ohodnotením? Čítajte a dozviete sa.

Rekreačné prenájmy ako Airbnb ponúkajú pohodlie, ktoré cestovatelia počas dovoleniek tak radi vyhľadávajú. Najpopulárnejšie domácnosti ponúkajú komfort, ktorý sa vyrovná ich vlastnému domovu. Hostitelia  sa snažia preto vytvoriť ultimátny zážitok, ktorý privádza nových a nových ľudí, ktorí zanechávajú po sebe 5-hviezdičkové ohodnotenie.

Ak ste, alebo sa chystáte byť hostitelom na Airbnb, potom je tento článok pre vás. Prejdeme si základy prenájmu, ktorý budú cestovatelia považovať za ideálny dočasný domov.

Vedeli ste, že: Airbnb znamená air, bed and breakfast (vzduch, posteľ a raňajky)? Spoločnosť vznikla potom, čo zakladatelia hľadali spôsob, ako zarobiť na nájom. Vytvorili preto webstránku, kde ponúkali krátkodobý prenájom. A zvyšok je história.

5 základných vecí, po ktorých túži každý hosť

1. Skvelé Wi-Fi pripojenie

Moderní hostia, ako digitálni nomádi, častokrát počas cestovania pracujú. Tí zvyšní chcú minimálne zdieľať svoje zážitky na sociálnych sieťach. A to čo najrýchlejšie. Pomalý internet môže mať veľký dopad na vaše recenzie, nakoľko sa berie v každej domácnosti ako samozrejmosť. 

Áno, dovolenkovanie by nemalo byť o rýchlom internete. Žijeme však v digitálnej dobe, kde je internet prirodzenou súčasťou života. Priznajte sa, že ak by ste boli v koži hosťa, aj vám by to trochu pokazilo náladu.

3. Pohodlné postele

Bez ohľadu na to, aké pekné, alebo trendy vaše Airbnb bude, nepohodlná posteľ môže rýchlo pokaziť zážitok pre vašich hostí, o čom sa radi podelia s ostatnými používateľmi online. 

Check-out a písanie recenzií sa uskutočňuje zvyčajne okolo obeda. To je čas, kedy sa väčšina ľudí stále buď spamätáva z toho, ako sa zle vyspala, alebo frčí na pozitívnej energii z dobrého spánku. Recenzia sa dokáže napísať za 5 minút a kvalita spánku ju jednoznačne ovplyvní.

postel paris
Zdroj: iKuchyne.sk

3.  Základné informácie o tom, ako domácnosť funguje

Najlepší hostitelia spíšu zoznam základných informácii o ich domácnosti. Napríklad to, že v sprche je teplá voda označená modrou farbou a opačne (priznajte sa, kto to tak má tiež doma 🙂 ). Tieto detaily znížia šancu, že vám hosť bude vyvolávať po nociach a pýtať sa, prečo nefunguje v sprche teplá voda (seriózne, toto sa stáva).

Na druhú stranu, príliš to neprežeňte. Známou sťažnosťou hostí sú poznámky všade, čím majú pocit, že môžu hocikedy niečo pokaziť a sú neustále kontrolovaní. Treba si preto rozmyslieť, čo je hosťom nutné povedať a čo si už domyslia sami.

4. Vešiaky a šatník

Väčšina hostí ostane viac ako jednu noc a bude si chcieť zavesiť a uložiť veci. Platí to obzvlášť pre dámy, ktoré zvyčajne neprichádzajú iba s kabelkou a majú zbalené nejaké to oblečenie na každú príležitosť. Predsa len, keď už niekto navštívi zahraničie, chce vyzerať na fotkách čo najlepšie. S pokrčenými vecami však pekné fotky nevzniknú, rovnako ako ani pekné recenzie.

nastenny vesiak
Zdroj: iKuchyne.sk

5. Káva alebo čaj

Základ dňa pre väčšinu ľudí. Prečo teda nezabezpečiť ľuďom príjemnejšie rána, hoci ide len o takúto maličkosť? Väčšina cestovateľov by si rada dala kávu alebo čaj ešte predtým, než začne svoje dobrodružstvo v novej krajine. Ide o pekný dodatok, s ktorým sa nedá nič pokaziť.

Ako zariadiť svoje Airbnb, miestnosť po miestnosti

Pozrime sa na niekoľko tipov, ako zariadiť váš domov pri prenájme cez Airbnb.

Zariadenie vašej obývačky: kľúčové je sedenie

Vaše Airbnb môže mať vlastnú obývačku, poprípade ak to je apartmán, môže mať určené miesto na sedenie. Hostia majú radi oddychový priestor, kde môžu sledovať televíziu a len tak leňošiť na konci každého dňa.

Pohodlná sedačka je základ každého domova. Zaobstarajte ju vo veľkosti, ktorú môžete pohodlne umiestniť do oblasti pre sedenie. Ak sa vám podarilo zohnať iba dvojkreslo, môžete ho doplniť ďalším jednomiestnym kreslom, alebo otomanom, aby ste vyrovnali sedenie. Ak vo vašom prenájme spí viac osôb, mali by ste mať dostatok priestoru pre každého, aj keď to znamená zaobstarať do miestnosti lavičku, alebo jedálenskú stoličku.

Neutrálne farby sú najlepšou voľbou pre sedačky a ďalší nábytok. Zožeňte farby ako hnedá a tmavá šedá, pretože zvládnu opotrebenie lepšie ako svetlejšie farby. Vaše kreslo, alebo otoman zas predstavujú možnosť, ako doplniť farbu a vzor, aby ste dodali obývačke potrebný štýl a charakter. Vankúše a prikrývky sú základom dizajnu pre dovolenkové prenájmy. Tieto položky nielenže vyjadrujú štýl vášho domova, no taktiež pridávajú pre hostí pohodlie.

sedacka cloud
Zdroj: iKuchyne.sk

Zariadenie kuchyne a jedálne: hlavne nezabudnúť základy

Už pravdepodobne viete, že najlepšie kuchyne sú vybavené základnými potrebami pre varenie. Výber stolového riadu je však tiež dôležitý. Môže doplniť vašu farebnú schému a podporiť tému dekorácie. 

Tip: Prečítajte si náš článok čo potrebuje Moderná jedáleň – 5 tipov ako na to.

kuchyna ikuchyne
Zdroj: iKuchyne.sk

Sústreďte sa na spálňu, pretože vaši hostia sa na ňu budú sústrediť

Jednu z naužitočnejších vecí, ktorú môžete urobiť ako hostiteľ na Airbnb, je stráviť aspoň jednu noc vo vašom prenájme. Najlepšie tak zistíte, čo budú prežívať vaši hostia. Prídete na to, či je vaša posteľ pohodlná, či je vaša posteľná bielizeň adekvátna pre ročné obdobie a ako to všetko bude spolu hrať pre hostí. Môžete vlastniť najkrajšie Airbnb, no pokiaľ sa vaši hostia dobre nevyspali, nebude na tom záležať.

Zariadiť vašu spálňu pre potreby Airbnb môže byť jednoduché a cenovo dostupné pomocou kompletných posteľných sád. Môžete upraviť vopred priradené sady s ďalšími doplnkami ako sú vankúše a prikrývky.

obývačka ikuchyne
Zdroj: iKuchyne.sk

Základy kúpelne: rovnaké, aké máte u seba doma

Predtým, než kúpite uteráky pre vaše Airbnb, je dobré vyskúšať si ich doma. Ak ich nechcete každý deň používať doma, môžete si byť istý, že to nebudú chcieť ani hostia. Jemné a absorbujúce uteráky sú nevyhnutnosťou pre hostí, ktorí sa u vás budú často striedať.

Ak máte aj vonkajší priestor, zariaďte ho

Vaše zariadenie pre Airbnb by nemalo skončiť pri vstupných dverách. Ak máte napríklad terasu, alebo iba obyčajný balkón dostupný pre hostí, mali by ste sa sústrediť aj na toto. V malom Airbnb poskytnú vašim hosťom pohodlné vonkajšie balkóny dodatočný priestor na relax po dlhom dni chodenia.

Pridanie externej jedálne na terasu môže maximalizovať váš priestor na prenájom, predovšetkým, ak pre ňu nie je miesto vo vnútri. 

Farebné stoličky, vonkajšie vankúše, koberce a zábavné stoly môžu v sekunde pretransformovať terasu do vonkajšej obývačky. Poobzerajte sa po nábytku, ktorý si vyžaduje nízku údržbu, aby ste ho mohli jednoducho uskladniť v zlom počasí.

Ak máte iba balkón, stačí jeden kávový stolík, dve pohodlné stoličky a razom spríjemnite svojim hosťom ranné kávičky.

A nezabudnite na prvý dojem. Spravte kvalitné fotky

Zariadenie krátkodobého prenájmu je viac, než len zaistiť, aby boli hostia šťastní. Vaše online fotky sú kľúčovou súčasťou úspechu. Keď začínate prenajímať, alebo pridávate čerstvú dekoráciu, určite zvážte kvalitu fotiek. Predstavte si to ako domov, ktorý by ste si zarezervovali tiež. Vaše priestory v podstate predávate, preto by mali byť na úrovni, za ktorú budia ľudia nielen platiť, ale zanechajú po sebe aj pozitívne referencie.

Airbnb nie je len o peniazoch. Ide o vytvorenie zážitku

Cestovanie nie je primárne o ubytovaní, no ubytovanie môže pomôcť, alebo pokaziť celkový pocit z dovolenky. Základ kvalitného Airbnb prenájmu je jednoduchý. Vytvorte domov, v ktorom by ste radi strávili niekoľko nocí aj vy sami. 

Dobrá správa je, že ak sa rozhodnete byť hostiteľom, môžete tak jednoducho spraviť TU!

Chceli by ste si najprv vyskúšať bývanie v Airbnb vy sami, pred tým, ako budete prenajímať váš domov? Výborne! Na vašu prvú cestu máme pre vás zľavový kupón Airbnb až do výšky 30€!