4 rady, ktoré vám uľahčia výbrať konferenčný stolík

Mať krásny príbytok nutne neznamená zariadiť ho výhradne drahým nábytkom. Stačí len nakupovať s rozumom a citom. To, ako a najmä čím si zariadite interiér je iba vo vašich rukách. Postavte sa do stredu vašej obývačky a rozhliadnite sa. Čo chýba medzi dominantným kúskom akým je sedačka a obývacou stenou? No predsa konferenčný stolík! Už dávno neplatí, že musí byť súčasťou obývacej zostavy. Nové trendy dávajú priestor voľnosti a fantázii. Ako sa však zorientovať v širokej ponuke a vybrať ten správny? Nasledujúce štyri rady vám nepochybne pomôžu pri jeho kúpe.

Drevený konferenčný stolík
Drevený konferenčný stolík

1. Účel na prvom mieste

Ešte pred samotnou kúpou je potrebné zamyslieť sa nad tým, či hľadáte univerzálny konferenčný stolík s multifunkčným využitím alebo len malý odkladací stolík na časopisy. Bude váš stolík plniť len estetickú úlohu alebo potrebujete praktického pomocníka?

Konferenčný stolík z masívu
Konferenčný stolík z masívu

Ak ste spoločenský typ a často hostíte návštevy, siahnite radšej po väčšom stolíku. V širokej ponuke nájdete aj tie s odkladacím priestorom, ktoré oceníte najmä pri servírovaní občerstvenia pre vašich hostí. Ak ste minimalista, vhodnou voľbou bude pre vás napríklad šikovný set stolíkov, ktoré môžete prakticky zložiť pod seba.

Medený stolík
Medený stolík
Moderný rozkladací stolík
Moderný rozkladací stolík

2. Je to (aj) o štýle

Každý stolík by mal dopĺňať štýl, v ktorom máte ladený celý interiér. Áno, ak radi vynikáte z radu, pokojne si môžete dovoliť extravagantný kúsok, ktorý pritiahne pozornosť. Pozor by ste si však mali dávať na to, aby nový kus nábytku zapadol do celkového vzhľadu obývacej izby ako kúsok skladačky.

Konferenčný stolík v škandinávskom štýle
Konferenčný stolík v škandinávskom štýle

Pred jeho kúpou si preto zodpovedzte otázku, či má váš nový stolík oživiť fádny priestor alebo má byť neutrálny a nenarúšať okolitý štýl? Ak bude ladiť s obývacou stenou, bude to prvý krok. Ak je váš nábytok v lesklom prevedení, matný stolík bude pôsobiť rušivo a opačne. Vybrať si môžete napríklad masívny stolík v kombinácii dreva a kovu v industriálnom štýle, krásne drevené stolíky vo vidieckom štýle, prírodné stolíky s úzkymi nohami v škandinávskom štýle a stolíky rôznych tvarov a materiálov v modernom štýle bývania.

Rada odborníka: Priehľadný sklenený stolík sa dá kombinovať takmer s každým typom nábytku v rôznych štýloch. Taktiež nezabudnite skombinovať váš nový stolík s mäkkým kobercom alebo ho doplniť štýlovým taburetom. Inšpirovať sa môžete v našom eshope.

Konferenčný stolík v industriálnom štýle
Konferenčný stolík v industriálnom štýle
Moderný sklenený stolík
Moderný sklenený stolík

3. Rešpektujte priestor

Aby váš konferenčný stolík dokázal dodať obývacej izbe ten správny punc je nutné zvážiť predovšetkým jej priestorové možnosti. Zvážte preto ešte pred kúpou, či si nový kus nábytku nájde svoje čestné miesto oproti sedačke alebo ho umiestnite na niektorý jej roh. Nezanedbateľným faktorom nie je ani hmotnosť stolíka. Ak ním chcete manipulovať podľa potreby, ideálnym riešením by pre vás mohol byť stolík na kolieskach.

Drevený stolík na kolieskach
Drevený stolík na kolieskach

V prípade, že máte rozmerovo skromnú obývačku, siahnite napríklad po úzkom obdĺžnikovom stolíku alebo sete stolíkov, ktoré môžete variovať podľa potreby.

Set konferenčných stolíkov
Set konferenčných stolíkov

Rada odborníka: Stolík by mal tvoriť približne jednu tretinu z vašej sedačky. Pre komfortné používanie by výška stolíka mala korešpondovať s výškou vašich kolien v sede. Môže sa to zdať ako detail, no pri každodennom používaní môže začať vadiť, že sa budete musieť vždy ku stolíku zohnúť.

4. Materiál

Drevo, sklo, mosadz, či lakovaný kov – to je len niekoľko možností materiálov, ktoré ponúka súčasný trh s konferenčnými stolíkmi. Dôležité však je vybrať si materiál, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Sklenený konferenčný stolík
Sklenený konferenčný stolík

Budete so stolíkom často manipulovať? Sú vo vašej rodine malé deti, ktoré by ho mohli ľahko poškriabať? Potrebujete priestor obývačky opticky zväčšiť alebo skôr zútulniť? To všetko sú otázky, ktoré vám môžu pomôcť vybrať dokonalý konferenčný stolík. Myslite tiež na to, že každý materiál má svoje výhody i nevýhody, najmä čo sa týka jeho údržby.

Drevený stolík
Drevený stolík

Stolíky od ikuchyne.sk sú nielen estetické, ale aj vysoko funkčné. Vďaka starostlivo vybraným materiálom sú ľahké na údržbu. Vyberte si z našej širokej ponuky konferenčných stolíkov na www.ikuchyne.sk/eshop.