kuchynská linka

Má mať kuchynská linka otvorené police?

Kuchynská linka spolu so spotrebičmi býva jednou z najdrahších položiek v domácnosti. Či už zariaďujete nové bývanie alebo prerábate. Preto je dobré dôkladne zvážiť, aká kuchynská linka by sadla práve vám. V článku sme pátrali po výhodách otvorených políc, našli sme ich viacero.

biela-kuchyňa-Ateliér-tmavý
Zdroj: iKuchyne.sk

Praktickejšie na používanie

Otvorené police sú šikovnejšie, riady máte hneď na dosah, bez toho, aby ste museli otvárať dvierka, či zásuvky. Pri varení a príprave jedla to určite oceníte.  Dokonca, ak máte záľubu v pekných riadoch, šálkach, či servírovacích súpravách, otvorené police sú ideálnym miestom pre ich prezentáciu. Je potrebné si uvedomiť, že takáto kuchynská linka si žiada mať veci pekne uložené, neprepchávať police zbytočnosťami a mať v nich len to potrebné.

kuchynská linka
Zdroj: iKuchyne.sk

Lacnejšia varianta

Nespornou výhodou policových kuchynských liniek je aj ich cena. Záleží od prevedenia, použitého materiálu a ďalších prvkov, ale otvorené police vychádzajú vo všeobecnosti cenovo výhodnejšie. Ak nimi nahradíte všetky vrchné skrinky, kuchynská linka nebude pre vás až takou veľkou položkou v rodinnom rozpočte.

kuchynská linka
Zdroj: iKuchyne.sk

Opticky zväčší a prevzdušní priestor

Malé byty a menšie domy sú čoraz častejšie realitou. V úspornejšom priestore na nás môže kuchynská linka pôsobiť stiesnene. Otvorené police opticky zväčšia priestor, doprajú mu viac vzduchu a na pohľad odľahčia celú miestnosť. Navyše, police možno umiestniť aj na miestach neštandardných tvarov alebo rozmerov, kde by sa skrinky nezmestili. Kuchynská linka má tak širšie využitie.

kuchynská linka
Zdroj: iKuchyne.sk

Je to pestrejšie a variabilnejšie

Menej konzervatívne typy sa pri otvorených policiach môžu viac vyhrať s farbami a spestriť si kuchyňu. Nie je nič neobvyklé ak sú police inej farby ako skrinky. Takisto môžete farebný kontrast podčiarknuť veselým zafarbením steny za policami, pričom kuchynská linka a police budú zladené.

Spestrenie sa však nemusí týkať iba nábytku. Aj kuchynská linka s bielou stenou a bielymi policami môže pôsobiť pestro. Zabezpečíte si to napríklad bodkovanými šálkami či farebnými mištičkami. Na bielom podklade budú vyzerať sviežo a čisto zároveň. A ak vás táto kombinácia omrzí, ľahko riad vymeníte za iný.

zariadujete kuchynu
Zdroj: iKuchyne.sk

Zlepšia organizáciu a nútia premýšľať

Iste, otvorené police sú náročnejšie na poriadok a organizáciu. Ak má byť pohľad na kuchyňu príjemný, mali by byť na policiach veci pekne usporiadané. Na druhej strane, takto budete mať väčšiu motiváciu kupovať len to, čo naozaj potrebujete, čo sa vám skutočne páči a čo využijete. Otvorené police sú praktické v tom, že si na ne možno uložiť veci, ktoré najčastejšie používate a budete ich mať poruke aj bez otvárania dvierok alebo zásuviek.

Biela-kuchyna-rohova-benatsky-stuk-1
Zdroj: iKuchyne.sk

RADA ODBORNÍKA: Všetko má svoje výhody aj nevýhody. Pri tomto type kuchýň by sa mohlo zdať, že sú náročnejšie na údržbu, hlavne kvôli prachu, ktorý sa usádza na poličkách. Ide hlavne o mastný prach, typický pre kuchyňu. Ten však viete eliminovať výberom vhodného digestora. Pre udržane čistoty voľte kvalitný výrobok  s možnosťou vývodu vonku.

Dodajú teplo domova a dobrú náladu

Z bývania robia teplý domov detaily. Večernú atmosféru ľahko dotvoríte pomocou rôznych svietidiel či horiacich sviečok. Počas dňa je to trochu náročnejšie, ale aj možností je viacero. Vhodné sú jemne farebné steny, kvety, bylinky v interiéri,  bodkované dekorácie a riady alebo príjemná  vôňa čistoty alebo čerstvo uvereného jedla. Ak aspoň niektorú z týchto možností spojíte s otvorenými policami, budete sa v kuchyni cítiť veľmi príjemne.

biela-kuchyňa-s-obývačkou
Zdroj: iKuchyne.sk

V elegantnom štýle

Všeobecne panuje predstava, že otvorené police zútulnia kuchyňu, uberú však na elegancii. To nemusí byť pravda. Police môžu slúžiť aj na dekoráciu a v kombinácii s kvalitným materiálom sú veľmi elegantnou súčasťou kuchyne. Sklenené či krištáľové poháre, strieborné misky alebo aj malá vinotéka na poličke dodajú šik výzor.

hneda-kuchyna
Zdroj: iKuchyne.sk

Kuchynská linka je miesto, kde budete tráviť veľa času. Príprava jedla aj stretnutie s rodinou by mali byť príjemnými činnosťami, ktoré sa v kuchyni odohrávajú. Prajeme vám preto, aby ste sa rozhodli správne a nakombinovali kuchyňu tak, aby odrážala vašu osobnosť.