vstavané-skrine-v-spálni-1

Úložné priestory do spálne: Ktoré sú tie najlepšie?

Spálňa je miestom oddychu. Je určená na to, aby sa v nej človek vyspal. Kvôli väčšej posteli však niektoré spálne nemajú dostatok miesta. Ako tento problém riešiť? V mnohých prípadoch stačí zvoliť správne úložné priestory. Tie vedia nielen poňať veľké množstvo vecí, ale taktiež ušetriť miesto v miestnosti.

Biela-vstavana-skrina-1
Zdroj: iKuchyne.sk

Úložné priestory vedia spálni pomôcť, no taktiež jej dokážu uškodiť. Ich výber a následná kúpa by tak mali byť dobre premyslené. Aj napriek tomu, že sa výber môže zdať ťažký, opak je pravdou. Ako si teda vybrať ten správny úložný priestor do spálne? 

Na toto sa pri výbere zamerajte

Pri výbere je dôležité myslieť na niekoľko faktorov, ktoré vedia ovplyvniť celý výber. Medzi tie hlavné sa radia: 

  • veľkosť miestnosti,
  • rozloženie nábytku, 
  • štýl, do ktorého je spálňa zariadená.
ako zariadit spalnu
Zdroj: iKuchyne.sk

Toto sú tri hlavné faktory ovplyvňujúce celý výber. Podľa veľkosti spálne viete najlepšie, aké veľké úložné priestory môžete kúpiť. Ak je spálňa veľká, pokojne vyberajte aj väčšie rozmery. Opak urobte, ak máte malú spálňu a snažíte sa ušetriť čo najviac miesta. Vtedy si na rozmery dávajte pozor. 

V prípade rozloženia nábytku ide o to, aby sa vám úložné priestory zmestili do spálne. Aj v tomto prípade hrajú rozmery tú najdôležitejšiu úlohu.

Čo sa týka štýlu a celkového zariadenia, pri výbere dbajte na to, aby sa výrobky hodili do vašej spálne, či už štýlom alebo farbou. Mnohí sa snažia o to, aby úložné priestory doslova zanikli. Nechcú na ne totiž upozorňovať. Ak chcete, aby splynuli s celkom, vyberajte podobné farby, v akých je spálňa zariadená.

Biela-vstavana-skrina-vyklenok-1
Zdroj: iKuchyne.sk

Praktická spálňa

Medzi najobľúbenejšie úložné priestory patria skrinky a komody. Sú praktické a jednoducho sa zakomponujú do celku. Nájdete ich v mnohých farebných či materiálových prevedeniach. V obchodoch sa môžete stretnúť aj s celou sadou skriniek, ktoré spolu skvelo ladia a spálňu dokonale vyplnia.

obyvacka-s-kuchynou
Zdroj: iKuchyne.sk

Treba si však dávať pozor. Mnohé skrinky sú masívne a veľké, no neposkytujú dostatok priestoru. Po kúpe takejto skrinky môžete byť nemilo prekvapení. Pred kúpou si skrinku radšej prezrite. Taktiež si premyslite, či sa do nej zmestí všetko, čo potrebujete. 

V prípade veľkej spálne si s rozmermi nemusíte lámať hlavu. Ak sa vám páčia masívne kúsky, pokojne do nich choďte. Veľké skrine dokážu perfektne vyplniť prázdny priestor. Taktiež poskytnú miesto na odloženie vecí.

vstavaná-skriňa-biely-mat
Zdroj: iKuchyne.sk

Neviditeľné skrine

Neviditeľné alebo presnejšie povedané vstavané skrine patria dnes k najobľúbenejším typom. Hodia sa ako do malej, tak aj do veľkej spálne. Ich výhodou je najmä to, že vedia splynúť s okolím a sú doslova neviditeľné. 

Sú vysoké, a preto poskytujú veľa úložného priestoru, čím vám dokážu ušetriť miesto aj bez toho, aby zasahovali do priestoru. Vstavané skrine do spálne nájdete v mnohých variantoch. Veľmi obľúbené sú vstavané skrine so zrkadlom.

spálňa-2
Zdroj: iKuchyne.sk

Spálňa a zásuvky 

Zásuvky sú do spálne perfektnou voľbou. Okrem bežnej skrine so zásuvkami môžete zvoliť aj iný druh, napríklad posteľ so zásuvkami. Takýchto postelí sa v súčasnosti vyrába veľké množstvo. Jednoducho tak využijete miesto pod posteľou, ktoré by inak bolo prázdne.

Drevena-komoda-1
Zdroj: iKuchyne.sk

V prípade zásuviek voľte širšie rozmery. Vďaka nim sa vám do jednej zásuvky zmestí omnoho viac vecí. Okrem toho, lepšie sa vám s takouto skrinkou bude aj pracovať. Vyhnite sa malým skrinkám s malými zásuvkami. Takýmto typom len zaberiete miesto, a veľa úložného priestoru tým do spálne nedostanete. 

vstavané-skrine-v-spálni-1
Zdroj: iKuchyne.sk

Truhlice a boxy

Veľa ľudí objavilo aj čaro truhlíc a boxov. Truhlice sa často umiestňujú za posteľ. Mnohokrát sú príjemne veľké a dobre sa na nich sedí. Dokážete ich tak využiť v mnohých prípadoch. Okrem toho skvelo dotvoria celú posteľ a poskytnú veľa miesta na uloženie vecí. 

Boxy môžete umiestniť kamkoľvek chcete. Môžete ich mať pod posteľou, vedľa nej alebo vedľa skrinky. Môžete ich taktiež umiestniť za posteľ vo forme truhlice. Boxy sú často menšie ako truhlice. Sú z rôznych materiálov, a taktiež v rôznych farebných prevedeniach. Veľmi obľúbené sú boxy z papiera. Tento typ nie je príliš drahý a nájdete ho v rôznych veľkostiach. 

Skrina-do-spalne-3
Zdroj: iKuchyne.sk

Vďaka takýmto úložným priestorom má spálňa dostatok miesta na uloženie všetkých vecí. Taktiež ju vďaka nim viete perfektne zariadiť. Praktické doplnky sú snáď tým najlepším, na čo môžete v dnešnej dobe staviť. 

Rada na záver

Pri vstavaných skriniach si dávajte pozor. Musia byť urobené dobre, aby splynuli s celou spálňou. Najlepšie urobíte, ak v tomto prípade necháte všetko na odborníka. 

Hľadáte viac inšpirácie? 
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu