Veľká predsieň v rustikálnom štýle

Nápady pre praktickú predsieň

Poznáte nejakú inú časť bytu, ktorá by nemusela mať tak veľa nábytku v malom priestore? Veru takú nenájdete. Praktická predsieň musí mať 4 zásady, a to organizovanosť, účelnosť, estetiku a pohodlie. Môžete dať do nej vstavané skrine, lavice, botníky, vešiaky, taburetky, zrkadlá, konzolové stolíky a mnoho ďalšieho. Práve predsieň je tá, ktorá víta návštevy, ktorú zvedaví susedia od dverí obzerajú, tá ktorá je častokrát zanedbaná. V predsieni nik netrávi čas nazvyš, je určená na rýchle príchody a odchody. Zariadiť však praktickú predsieň nemusí byť až také namáhavé.

moderná vstupná hala
Moderná vstupná hala (zdroj: Pinterest)

Ako však zariadiť priestor účelne a pritom mu dodať šmrnc? Keďže každý priestor je jedinečný, je vhodné si ho premerať a spísať svoje potreby. Ako si predstavujete novú predsieň alebo čo vám vadí na súčasnom stave?

Byty majú častokrát predsiene veľmi skromné svojou rozlohou, kde je potrebné rozumne využiť každý kúsok a naopak, napríklad pri rodinných domoch sú priestory trošku štedrejšie a môžeme popustiť uzdu svojej fantázii. Ak máte malé deti, predsieň opäť vyzerá inak, keďže sa prispôsobuje aj mladším členom domácností.

Maximálne využitá malá predsieň v byte
Maximálne využitá malá predsieň v byte (zdroj: iKuchyne.sk)

Vysoký nábytok = veľa úložného priestoru pre predsieň

Nábytok by mal byť tak umiestnený, aby bol zaručený pohodlný priechod a tiež, aby miestnosť nepôsobila preplnene. Častokrát je potrebné umiestniť do predsiene veľkú skriňu, ktorá musí zmestiť sezónne, aj  mimosezónne oblečenie a obuv. Keď chceme využiť naozaj každý kúsok, skriňa by mala siahať až po strop. Ak máme dĺžku chodby na to vhodnú, môžeme časť skrine prispôsobiť aj sedeniu. Pri plánovaní nábytku na mieru si prejdite každý detail s návrhárom, aby ste efektívne uložili všetky potrebné veci.

Vstavaná skriňa s otváracími dvierkami a veľkým priestorom na sedenie
Vstavaná skriňa s otváracími dvierkami a veľkým priestorom na sedenie (zdroj: ikuchyne.sk)

Obúvanie v pohodlí

Na sedenie môžete zvoliť aj rôzne lavice s odkladacím priestorom, prípadne malé taburetky, ktoré viete presúvať podľa potreby na rôzne miesta. Ak máte nevyužitý roh, vhodne tam zapasuje malé kreslo. To dodá predsieni veľký šmrnc a určite zaručí aj pohodlie pri obúvaní.

Čalúnené kreslo vo výraznej farbe
Čalúnené kreslo vo výraznej farbe Retro Sixties (zdroj: ikuchyne.sk)
Lavica Buttler z mangového dreva
Lavica Buttler z mangového dreva (zdroj: ikuchyne.sk)

Zrkadlo, zrkadielko…

Pri vhodnom umiestnení zrkadla, priestor vieme v predsieni zväčšiť, predĺžiť či rozšíriť a zosvetliť. Zároveň zrkadlo sa v predsieni stalo bežnou súčasťou vybavenia, snáď každý z nás sa pri odchode z domu, aspoň očkom pozrie na seba do zrkadla. Dizajnové zrkadlá dodajú eleganciu do celej miestnosti a nezabudnite, že zrkadiel môžeme samozrejme umiestniť do predsiene viac.

Zrkadlo z naplaveného dreva
Zrkadlo z naplaveného dreva vynikne nad konzolovým stolíkom (zdroj: ikuchyne.sk)

Úzky nábytok 

Chodby a predsiene nezahlcujte príliš hlbokým nábytkom, aby ste zaručili pohodlnú priechodnosť. Napríklad také botníky sú vďačným pomocníkom, nakoľko ich vyklápacia funkcia, krásne schová aj dlhé topánky dnu a na povrch sa toho veľa zmestí. Úzke konzolové stolíky su krásnym doplnkom, vhodným do väčších vstupných priestorov. Nechajú vyniknúť všetky dekorácie a okrem vystavovania vecí, môžete stolík doplniť napríklad svietidlom alebo dekoracnými košíkmi pre ďalšie uschovanie potrebných vecí.

konzolový stolik s kovovým podnožím
Konzolový stolík skovovým podnožím, vhodný aj pre úzke chodby (zdroj: ikuchne.sk)

Personalizujte svoju predsieň

Máte radi špecifickú farbu? Chcete vystaviť svoje úlovky z ciest? Možno máte radi veľa bielej, alebo etno štýl, prípadne sa chcete pochváliť vlastnou tvorbou dekorácii. To všetko môžete vtesnať aj do vstupnej časti a tak preniesť vlastný štýl z bytu až do predsiene.

Veľká predsieň v rustikálnom štýle
Orginálna predsieň zaručene spraví dobrý dojem (zdroj: Pinterest)

Myslite vertikálne aj horizontálne

Už ste zabrali každý centimeter a stále vám ešte chýba úložný priestor? Skúste sa poobzerať a myslieť ako využiť aj kúsok voľnej steny. Vešiaky vás v tomto vždy zachránia a pre mladších členov domácností sa zmestia na stenu kúsok nižšie – pod dospelácke kabáty. Takto budú samostatnejší a bundičky sa nebudú nevhodne povaľovať. Pohrať sa dá aj s priestorom nad hlavou, najmä v bytoch a domoch so zvýšeným stropom. Uskladniť tak môžete aj to čo sa nezmesti do pivnice, tajné darčeky a rôzne zásoby. 

predsien s uloznym priestorom pod stropom
Efektívne využitý priestor (zdroj: Pinterest)

Nájdite správne riešenie pre vás a docielite jedinečný priestor, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám. Ak sa stále trápite nad možnostami neváhajte a kontaktujte náš team odborného poradenstva, ktorý sa špecializuje na vstavané skrine a nábytok.

Zaujímajú Vás ceny našich vstavaných skríň?  Kliknite na vstavané skrine a nájdite skriňu najpodobnejšiu tej Vašej. Všetky naše skrine vyrábame na mieru. Pre viac informácií nás kontaktujte na 0908 50 90 91 alebo info@ikuchyne.sk