modra obyvacka

Modrá obývačka? Prečo nie?!

Je všeobecne známe, že každý rok je trendom nejaká iná farba. Kým minulý rok kraľovala koralová, tento rok prišlo niečo studenšie. Farbou roka je klasická modrá. Tá sa do interiéru perfektne hodí a dá sa kombinovať s takmer všetkým. Ak premýšľate, ako zariadiť obývačku, čo tak modrá obývačka?

svetlomodra-rozkladacia-pohovka
Zdroj: iKuchyne.sk

Zariaďovanie interiéru podľa najnovších trendov je dvojsečnou zbraňou. Každý rok alebo dokonca aj za kratšiu dobu, príde niečo nové. Na to, aby bola vaša domácnosť vždy trendy, by ste ju museli neustále meniť. Tohtoročná farba, classic blue, je však vhodná nielen na jeden, ale rovno na niekoľko rokov. Ide o jeden z klasických odtieňov. Jednoducho sa kombinuje a vyzerá štýlovo. Ako by teda mala vyzerať modrá obývačka? 

Modrá obývačka sa bude kamarátiť s bielou

Či už hovoríme o námorníckom štýle alebo len kombinácií dvoch farieb, jedno je jasné. Modrá sa perfektne hodí k bielej. Spolu vytvárajú svieže duo, ktoré rozjasní úplne každú obývačku. 

svetlomodre-hojdacie-kreslo
Zdroj: iKuchyne.sk

Ak premýšľate, ako si zariadiť obývačku, rozhodne nezabudnite ani na kombináciu týchto dvoch farieb. Výsledok je veľmi zaujímavý a doslova iný. 

Keďže chceme aby bola naša obývačka modrá, pokojne stavte na modré steny alebo dokonca sedačku. K nim jednotlivo kombinujte menšie biele doplnky.

Vedeli ste, že:

Námornícky štýl sa pomaly ale isto vracia. Pokojne ho zakomponujte ako do vašich outfitov, tak do interiéru. Vytvoríte príjemnú atmosféru.

Rozkladacia-pohovka-svetlomodra
Zdroj: iKuchyne.sk

Bledšie odtiene

Pri odtieňoch a farbách ešte zostaneme. Okrem bielej sa ku klasickej modrej hodia ďalšie bledšie odtiene. K nim sa radí napríklad pastelová ružová alebo hnedá. Pri týchto odtieňoch si však dávajte pozor. Pri nesprávnom kombinovaní by obývačka mohla pôsobiť chaoticky a nakoniec vaša modrá obývačka úplne zanikne.

Najlepšie urobíte, ak spolu s modrou, pridáte do obývačky maximálne 1 – 2 ďalšie farby. Bude to úplne stačiť. Modrá je sama o sebe výraznou farbou. Jediné čo potrebuje, je mierne oživenie. To dokážete urobiť pomocou doplnkov v inej farbe. 

Modro-zlatý konferenčný stolík
Zdroj: iKuchyne.sk

Aby sa z obyčajnej obývačky stala modrá obývačka, potrebuje aj doplnky vo farbe

Doplnky sú snáď to najdôležitejšie v každej jednej miestnosti. Premýšľate, ako zariadiť obývačku? V tom prípade si do zoznamu vecí zapíšte aj modré kúsky. Tie vedia oživiť každú jednu miestnosť. 

Vhodné sú napríklad obrazy v modrej alebo rámy. Do tých sa dajú vložiť vaše fotografie. Prinesiete si tak do obývačky rodinnú atmosféru. Stavte taktiež na modré lampy, vázy alebo misky. 

modra obyvacka
Zdroj: iKuchyne.sk

Modré steny? Prečo nie

Pre odvážlivcov tu máme jednu alternatívu v podobe modrých stien. Tie vyzerajú klasicky a obývačke dodávajú príjemnú atmosféru. Vhodné je ich spojenie s textúrami a lesklými kúskami ako napríklad obrazy. Vhodné sú tiež zrkadlá. 

Klasická modrá je pomerne tmavou farbou. A práve tmavé farby majú tendenciu miestnosti opticky zmenšovať. Ak máte malú obývačku, rozhodne modrú na steny nevoľte. V prípade väčšej obývačky buďte taktiež opatrní.

modra obyvacka
Zdroj: iKuchyne.sk

K takto nafarbeným stenám sa nebojte kombinovať ďalšie modré kúsky. V tomto prípade však zvoľte už len doplnky. Modrá sedačka by mohla zaniknúť. 

Rada odborníka:

Modré steny vždy kombinujte s bielym stropom. Ten miestnosť zväčší a konkuruje tmavým odtieňom. 

modro-strieborny-taburet
Zdroj: iKuchyne.sk

Nechcete modré steny? Stačí modrá sedačka

Už vyššie sme modrú sedačku jemne načrtli. Takýto kúsok vie zmeniť úplne celý vzhľad. Je to z toho dôvodu, že sedačka je dominantným kúskom v miestnosti. Každý, kto do obývačky vojde, si ju všimne ako prvú. Často udáva štýl a vytvára atmosféru. 

V dnešnej dobe nájdete rôzne farebné prevedenia. Od klasických bielych sedačiek až po oranžové či modré.

Tmavomodrá rohová sedačka
Zdroj: iKuchyne.sk

Modrý textil 

K doplnkom neodmysliteľne patrí textil. Záclony, vankúše, prehozy, koberce či obrusy. Toto všetko sa často nachádza v mnohých obývačkách. Zvoľte jeden z týchto typov textilov v klasickej modrej.

kralovsky-modry-vankusik-so-strapcami
Zdroj: iKuchyne.sk

Modrý obrus skvelo doplní stôl, koberec podlahu a záclony zas okno. V mnohých prípadoch naozaj postačí len textil. Ďalšie doplnky voľte v prírodných materiáloch alebo bielej farbe. 

Trendy sa neustále menia ale modrá obývačka s vami ostane skutočne dlho. Modrá je jednou zo základných farieb a jej trend len tak ľahko nezanikne. Pokiaľ vás modrá začne omŕzať, stačí vám vymeniť pár doplnkov a nová obývačka je na svete!  Modrá obývačka vyzerá štýlovo a pokojne môže byť aj elegantná.

tmavomodro-zlaty-konferencny-stolik_
Zdroj: iKuchyne.sk

Rada na záver 

Modrá síce vyzerá skvelo, no zbytočne to s ňou nepreháňajte. Ak zvolíte modré steny, ostatné kúsky by mali byť neutrálne. V prípade modrej sedačky zvoľte už len zopár doplnkov v rovnakom odtieni. 

Hľadáte viac inšpirácie? 
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu