základné kusy nábytku

Základné kusy nábytku, na ktoré by ste nemali zabudnúť

Sťahovanie a zariaďovanie bytu je neuveriteľne vzrušujúci zážitok. Je to niečo takmer neskutočné, keď si ľahnete do postele v novej spálni alebo si budete vychutnávať kávu vo svojej novej obývačke. Rozmýšľate, čo by ste mali kúpiť pri zariaďovaní vášho bytu ako prvé? Pripravili sme si pre vás tipy pre základné kusy nábytku, na ktoré by ste pri zariaďovaní nemali zabudnúť. 

Zariaďovanie bytu

Zariaďovanie bytu je dôležitou a zodpovednou úlohou. Nezabúdajte, že je potrebné, aby byt nielen pekne vyzeral, ale aby plnil aj praktickú fuknciu. Rovnako je dôležité myslieť nadčasovo, teda tak, aby sa vám hotový byt páčil aj o niekoľko rokov, keďže jeho zariaďovanie nie je lacnou záležitosťou. 

VEDELI STE, ŽE:

To, ako si usporiadate nábytok v byte je veľmi dôležité. Princípy Feng Shui sú do veľkej miery ovplyvnené istými východnými náboženskými filozofiami a vierou v čchi alebo životnou energiou, ktorá funguje ako sila vo vesmíre. Princípy Feng Shui sa snažia povzbudiť tok pozitívnej energie. Z hľadiska svetského pohľadu to všetko znamená, že miestnosť vám poskytne dobrú náladu a bude fungovať efektívne.

Pri kúpe prvého nábytku sa v prvom rade zamyslite nad tým, ktoré kusy sú pre vás tie najnevyhnutnejšie. Potrebujete: 

  • niekde spať
  • niekde sedieť
  • úložný priestor
  • miesto na stravovanie a / alebo prácu

Na základe týchto špecifikácií sme si pripravili zoznam so základnými kusmi nábytku, na ktoré nesmiete pri zariaďovaní bytu zabudnúť.

Sedačka

Či už je vaša obývacia izba väčších alebo menších rozmerov, tak medzi základné kusy nábytku bezpochyby patrí aj sedačka. Nezabúdajte, že budete potrebovať sedenie, ktoré zodpovedá vášmu štýlu, a zároveň by malo byť funkčné. Každý totiž potrebuje miesto, kde si môže oddýchnuť či posedieť si s priateľmi. Ideálnym riešením v prípade menšieho bytu je napríklad rozkladacia pohovka, ktorú je možné využiť na spanie či už pre vás alebo pre návštevy. Pri výbere vhodnej sedačky je dobré myslieť aj na úložný priestor, ktorý ponúka. Ten môžete využiť a odložiť si tam veci a predmety, ktoré denne nepotrebujete.

Konferenčný stolík

Konferenčný stolík je kus nábytku, ktorý sa môže zdať na prvý pohľad ako ten z kategórie menej potrebných. Opak je však pravdou, zvoľte si moderný konferenčný stolík, ktorý dotvorí celkový vzhľad vašej obývačky. V prípade, že bojujete s menším priestorom, siahnite po stolíku, ktorý má úložný priestor alebo si vyberte taký, ktorý vám umožní upraviť jeho výšku pre stravovanie alebo prácu.

Jedálenský stôl a stoličky

Na stolovanie potrebujete jedálenský stôl a stoličky. Vybrať si môžete stôl, ktorého veľkosť sa dá zdvojnásobiť, čo sa predovšetkým zíde, keď k vám príde napríklad návšteva. Ak je váš byt menší, tak si ľahko môžete premeniť jedálenský kút na domácu kanceláriu a využiť ten istý priestor. 

Žltá jedálenská stolička Scandinavia Retro
Žltá jedálenská stolička Scandinavia Retro

Skrine – vstavené skrine

Popri sedačke či konferenčnom stolíku s úložným priestorom, budete potrebovať aj úložný nábytok v podobe skríň. V našej ponuke si môžete vybrať skrine či vstavené skrine, ktoré sú považované za špeciálny typ nábytku a prinášajú viacero výhod, kvôli ktorým po nich siaha čoraz viac ľudí. Zabudovaný nábytok vyzerá ako súčasť bytu a vytvára nielen krásny vzhľad, ale šetrí aj veľa miesta. Čím skôr si môžete svoje oblečenie vybaliť a odložiť, tým skôr sa budete vo vašom byte cítiť lepšie a príjemnejšie.

Posteľ 

Ďalšou dôležitou miestnosťou v byte je spálňa. Nemusí byť tých najväčších rozmerov, no kvalitná posteľ by sa do nej mala zmestiť. Ideálnym riešením je posteľ s úložným priestorom v podobe výsuvných zásuviek alebo postele, ktorá sa zdvihne. Pri kúpe postele nezabudnite na kvalitný matrac, ktorý vám zabezpečí pohodlný a výdatný spánok. Celkový štýl spálne dotvorí aj štýlové posteľné prádlo.

Rada odborníka:

Pomocou šatníkov šetriacich priestor, závesných úložných priestorov, organizátorov umiestnených nad dverami a stojanov na topánky si môžete vytvoriť najlepší úložný priestor v byte.

Nočný stolík

Nočný stolík je neodmysliteľnou súčasťou postele. Používa sa na odkladanie obľúbenej knihy, pohára vody alebo je miestom pre budík či lampu. Dizajn postele a celkový štýl vašej spálne určujú, aký stolík by ste si mali vybrať. V našej ponuke nájdete nočné stolíky v klasickom či v modernom prevedení.

V závere zariaďovania bytu určite nezabudnite na doplnky v podobe lámp, obrazov či kobercov. Koberce dokážu ľahko zmeniť atmosféru akéhokoľvek priestoru a pridať textúru a charakter do inak nudných miestností. Radi vám aj s touto časťou pomôžeme, základné kusy nábytku, rovnako aj rôzne bytové doplnky, nájdete jednoducho na našom eshope!