nocne stoliky

Nočné stolíky nie sú len doplnok, ako by ste si mohli myslieť!

Neviete sa rozhodnúť, či nočné stolíky potrebujete? Či investovať do niečoho iného alebo si ich predsa len zakúpiť? Ukážeme vám, že dobrých a dizajnových pomocníkov v domácnosti nie je nikdy dosť.

Nočný stolík Elements 40cm dub
Nočný stolík Elements 40cm dub

Nočný stolík je jednou z vecí, na ktorú pri zariaďovaní spálne občas aj pozabudneme. Niektorí sa rozhodujú, či ho naozaj potrebujú, lebo netušia, čo by na neho dali a ako by ho vlastne využili. A pritom je to celkom skvelý pomocník pri dizajnovaní spálne, ktorý ju môže ozvláštniť a skvalitniť estetiku úplne celej miestnosti. Ich ďalším bonusom je, že sa dajú jednoducho preniesť domov, poskladať za malú chvíľku a veľmi rýchlo vynovia celý priestor. 

Skvelý priestor na všetko potrebné

Nočný stolík je prakticky ideálnym miestom na odkladanie vecí. Je na to priamo vyrobený a je len celkom na vás, čo v ňom potrebujete uskladniť, lebo povedzme si narovinu – vždy sa niečo nájde. Niekedy stačí úplne minimalistický stolík, ktorý dotvorí atmosféru s doplnkami a úplne bude stačiť, ak si pod neho dáte košík, do ktorého sa všetko objemné schová.

nocny-stolik-scandinavia
Pri výbere nočného stolíka vsaďte na jednoduchosť a praktickosť. Zdroj: iKuchyne.sk

Vedeli ste, že:

Ak si radi čítate v posteli pred spaním, nezabudnite na správne osvetlenie. Tiež je potrebné dbať na elektrické zásuvky, väčšinou sú totiž v spálni naplánované na každom boku postele, práve pre nočné lampy. Preto ak máte posteľ otočenú inak, dbajte na to aby predlžovačky pri nočnom stolíku nepôsobili rušivo.

Organizácia a poriadok

Večer je fajn mať po ruke všetko, čo patrí k večerným rituálom. Napríklad krém, nabíjačka, pohár vody, kniha, lieky, nádobka na šperky, okuliare. Mať všetko vyložené na stolíku, nebude veľmi estetické, preto všetko schovajte do zásuvky. Moderné nočné stolíky majú zväčšia iba jednu zásuvku, maximálne dve, takže priestor chcete predsa využiť úplne naplno. Vložte preto do zásuvky organizér, aby ste mali všetko na svojom mieste. Stačiť vám budú krabičky alebo plastové nádobky. Iste oceníte takúto organizáciu aj v rannom zhone.

Drevený nočný stolík Mystic 35 x 40 cm »
Zdroj: iKuchyne.sk

Vedeli ste, že:

Mobilné telefóny nepatria do spálne? Preukázalo sa, že telefóny spôsobujú poruchy spánku, bolesti hlavy a aj depresie. Skúste si preto mobil odložiť na noc ďalej ako je váš nočný stolík. Budenie nahraďte klasickým budíkom – bude sa pekne vynímať na vašom novom stolíku.

Nový trend v malých spálňach

Ak vyberiete ten správny nočný stolík pre váš priestor, nezaberie veľa miesta aj keby vaša spálňa bola celkom maličká. Môžete využiť poličku alebo regál, ktorý zavesíte v správnej výške pri posteli tak, aby ste na veci z postele dočiahli. 

Originalite a fantázii sa medze nekladú

Nočný stolík sa často používa aj vyslovene ako dizajnový prvok, ktorý spálni dodá jedinečnosť a svojský štýl. Nebojte sa stolík odlíšiť od zvyšku nábytku. Fantázii sa medze nekladú, stolík bude pôsobiť ako šperk

A prečo nie stolička?

Ak hľadáte multifunkčnejšie riešenie a nepotrebujete si na stolík veľa toho odložiť, môžete použiť stoličku. Stoličky sa často používajú na odkladanie oblečenia, tak prečo to nevyužiť cielene? Zároveň stoličku využijete aj pri nečakanej návšteve. Zvoliť si môžete akýkoľvek štýl, ideálna je tá, ktorá ma rovný sedák. Taktiež si môžete zvoliť aj špecifickú stoličku, ako napríklad barovú, ktorá interiéru dodá punc originality.

Nočné stolíky vedia byť maximálne praktické a zároveň ich jedinečnosť podčiarkne individualitu a atraktivitu vašej spálne. Malý kúsok nábytku spraví veľké zmeny a vy si uložíte všetko, čo budete potrebovať k nočnému oddychu.