kuchyňa v tvare U

5 dôvodov, prečo kuchyňa v tvare U bude tá pravá!

Hľadáte ten správny spôsob, akým budete zariaďovať vašu novú kuchyňu? Nezáleží na tom, či je malá, alebo veľká. Máme pre vás pripravených niekoľko dôvodov, prečo kuchyňa v tvare U bude pre vás dokonalou možnosťou, ktorá splní všetky vaše potreby a sny. Aké sú jej výhody? Na čo si dať pozor? Všetko sa dozviete v tomto článku.

kuchynsla-linka
Zdroj: iKuchyne.sk

Kuchyňa v tvare U je praktická

Kuchyne v tvare U patria medzi najpraktickejšie. Často ich využívajú ľudia, ktorí bývajú v panelákoch a nemajú príliš veľa priestoru, ale dokonale sadnú aj do domu s väčším interiérom. Jedno krídlo môže slúžiť ako predeľ dvoch miestností – napríklad kuchyňa a obývačka. Ak máte dostatok priestoru, viete na kuchynskú linku doonale napojiť aj jedálenský stôl.

Kuchyna-so-stolom-uvodna
Zdoj: iKuchyne.sk

Rada odborníka:

Pokiaľ milujete rodinné večere, siahnite po rozkladacom stole, ktorý má menšiu základnú časť, napríklad pre 4 osoby a po rozložení môžete u vás doma pohostiť všetkých vašich blízkych. Jeho veľkosť viete zväčšiť až dvojnásobne!

Všetko je na dosah ruky

Toto pravidlo možno poznáte pod pojmom zlatý trojuholník. Dizajnéri ho využívajú už veľmi dlho. V našom prípade to znamená, že všetky 3 kľúčové body, teda chladnička, varič a kuchynský drez, sa uložia do vzdialenosti 120-270 cm. V takomto prípade využijete priestor na maximum. Nič od seba nebude príliš ďaleko!

kuchyňa v tvare U
Zdroj: iKuchyne.sk

Priestor na prirodzené, ale i umelé svetlo.

Páčia sa vám tmavé kuchyne, ale nechcete pohltiť všetko svetlo takýmito farbami? Skvelým riešením je okno, ktoré sa nachádza takmer v každej kuchyni. Môžete ho zakomponovať do vašej novej kuchynskej linky. Pokiaľ však toto šťastie nemáte, alebo je okno vo vašej kuchyni primalé, siahnite po LED osvetlení, ktoré vám prinesie oveľa viac nenápadného svetla, ako ste si možno mysleli. 

Rada odborníka:

Ak siahnete po LED svetlách odporúčame vám ich umiestniť pod závesnú skrinku. Budú nenápadné a rozsvietia všetok potrebný priestor aj v noci bez toho, aby svetlo z kuchyne prenikalo do celého bytu.

Biela-kuchyna-mramor-3
Zdroj: iKuchyne.sk

Dostatok úložného priestoru

Kuchyňa v tvare U poskytuje dostatočný priestor na všetky veci, ktoré potrebujte – či už máte radi väčšie police, do ktorých budete odkladať kuchynský riad, alebo skôr zásuvky, kam efektívne môžete uložiť všetky potraviny bez toho, aby museli byť povyťahované na kuchynskej linke.

Biela-kuchyna-zvnutra
Zdroj: iKuchyne.sk

Vysnívaná kuchyňa v tvare U aj v malých interiéroch

Kuchyňa v tvare U je skutočne vhodná aj do malých priestorov.

Keďže vám bude kuchyňa lemovať takmer celý priestor, ktorý máte k dispozícií, nepotrebujete ju mať príliš širokú, kuchyňa pôjde viac do dĺžky. Nehovoriac o tom, že ak budete v kuchyni dvaja, či traja, nebudete sa tlačiť a každý bude mať priestor na prípravu svojho jedla.

pracovná-doska-dub-halifax
Zdroj: iKuchyne.sk

Veľká kuchyňa je snom takmer každého, no málokto vie, že tento sen sa dá splniť aj v prípade, že interiér nie je práve najväčší. Pokiaľ si pri zariaďovaní zvolíte správne rozloženie a šírku kuchyne, tak môže aj malá kuchyňa pôsobiť božsky a priestranne. Ak chcete mať aj všetko poruke, stačí sa držať zlatého pravidla, o ktorom sme si čo to povedali aj v tomto článku.

Máte k dispozícií okno? Neváhajte ho zakomponovať do vašej kuchynskej zostavy. Ak však okno k dispozícií nemáte, nebojte sa siahnuť po LED svetlách, ktoré vám nenápadne pomôžu s osvetlením vašej kuchyne. Nakoniec, už si len zvoľte spôsob organizácie úložného priestoru tak, aby vám vyhovoval jeho systém a dokonalá kuchyňa je na svete.