obyvacia stena na mieru

Ako vybrať obývaciu stenu?

Obývačka je srdcom domácnosti. Mala by preto vyžarovať čistotou. Lenže nie všetko sa dá docieliť metlou či vysávačom. K čistému dojmu prispeje napríklad nová moderná obývacia stena. Čoraz viac bytových architektov kladie dôraz práve na túto časť bytu. V prípade, že ste bytovým “návrhárom” vy sami, musíte si potrebné informácie získať vlastným úsilím. Aby sme vám to uľahčili, prinášame návrh, ako zosúladiť obývaciu stenu. 

Obývačka v prírodnom štýle

Les sa vďaka osvete o ubúdajúcich prírodných zdrojoch presúva z divočiny do domácností. Máme z toho veľkú radosť, pretože drevo nie je len nesmierne užitočný materiál, ale tiež esteticky zaujímavý. Od základov prehreje vaše hniezdočko a hostia na ňom budú môcť oči nechať. Zlaďte obývaciu stenu v prírodnom štýle.

regal z kovu
Zdroj: iKuchyne.sk

Vôňa lesa priamo v obývačke

Obývacia stena je magnetom pohľadov, keď príde na tému obývačka. Je to to prvé, čo vám udrie do očí, keď do nej vstúpite. Mala by z toho dôvodu vyzerať čo najlepšie. Aktuálne je moderné drevo. Na všetkom. Skrinkách, policiach, televíznom stolíku. Preneste sa s rodinou o krok bližšie k prírode vďaka úchvatným dreveným obývacím stenám.

TV-stolik-retro
Zdroj: iKuchyne.sk

Obývačka v štýle modernej domácnosti

Potrpíte si na drahé a luxusné kusy nábytku? Vyzdobili ste svoj domov poriadnou televíziou, veľkou takmer ako plátno z kinosály? Zrejme ste fanúšikom moderného štýlu. Ten je v posledných rokoch na vrchole a jeho popularita stále narastá.

zelena sedacka
Zdroj: iKuchyne.sk

Minimalizmus

Keď príde reč na minimalizmus, názory sa rozchádzajú. Akoby nešlo o štýl obývacej steny, ale o veľký kameň, ktorý rozbíja galeóny. Jedni sú za a druhí proti. Všetci zaryto. Na obhajobu minimalizmu nutno podotknúť jednu vec. Čím menej nábytku, líšt a vzorov, tým menej priestoru na prach. To ocení každá domáca gazdiná. 

minimalistickA obyvacka
Zdroj: Pinterest

Nájdite v obývačke miesto pre osobné predmety

Zvoľte takú obývaciu stenu, aby na nej bol dostatok priestoru pre osobné predmety. Sú to ony, ktoré premenia obývačku na VAŠU obývačku. Dotvárajú špecifický charakter. Vdýchnu vašej domácnosti život. Fotky rodiny v pekných rámikoch a spomienkové predmety uložte na police nad televízorom. Vďaka tomu na ne budete mať vždy dobrý výhľad. 

policky v obyvacke
Zdroj: Pinterest

Nesúrodá obývačka? Prečo nie?

V posledných dňoch sa stále viac diskutuje, či je vždy optimálne zladiť všetok nábytok v obývačke. Podľa novodobých názorov sa príjemnejšie žije v priestore, ktorý sa skladá z viacerých dizajnových štýlov. Nápomocné môžu byť staré časti nábytku. Najlepšie také, ku ktorým ste si už vytvorili puto. Pestrá obývačka pôsobí prirodzenejšie. Dalo by sa povedať, že aj útulnejšie. 

obyvacka v style 80s
Zdroj: Pinterest

Obývačka v štýle priemyselnej revolúcie

Vybudujte svoju obývačku v industriálnom štýle. Nebojte sa využívať materiály ako kov, sklo či tehlu. Obývaciu stenu zlaďte v zemitých farbách. Bude sa dokonale vynímať na tehlovej stene za ňou. Farebnosť docielite pop-art obrazmi. Police na obývacej stene zaplňte knihami a kvetinami. Obývačka tak dostane nový vzduch aj život. 

Obývacia stena od okna k oknu

Čo sa snažíme povedať je, že do módy sa vracajú tzv. kompletné obývacie steny. Obývačka takouto stenou možno príde o pár metrov vizuálneho priestoru. Naskytne sa vám však príležitosť držať všetky potrebné veci na jednom mieste. Blízko a pokope. Televíziu môžete navyše chrániť pred vyčínaním detí tak, že ju jednoducho zavriete v skrini. 

vstavana kniznica od ikuchyne
Zdroj: iKuchyne.sk

Ľadové kráľovstvo pre milovníkov moderného umenia

Modrá, sivá, biela a čierna sú vlajkové farby každej modernej domácnosti. Nesmú chýbať ani na obývacej stene. Zvoľte police v takejto farbe. Poprípade kombinujte so sklom. Vaša obývačka príde kvôli studeným farbám o optickú priestrannosť. Nejde však o nič strašné a neriešiteľné. Stratené svetlo hravo vráti veľké okno. Presklená stena bude ešte účinnejšia.

tmava obyvacka
Zdroj: Pinterest

Zariaďujte obývačku srdcom

Obývačka je miesto, na ktorom budete s rodinou tráviť množstvo času. Sústredí sa tam väčšina rodinnej komunikácie, zdieľania zážitkov a smiechu. Dbajte na to, aby mohli všetky spomínané činnosti prebiehať nerušene, v príjemnom prostredí. Ak preferujete familiárne prostredie, spoľahnite sa na teplé, slnečné farby. Opticky vašu obývačku zväčšia a v úvodzovkách vás zahrejú. 

svetla obyvacka
Zdroj: Pinterest

Nech už máte domácnosť ladenú akokoľvek, pamätajte na jednu podstatnú vec. Obývacia miestnosť musí za každých okolností pozývať dnu. Či už vás alebo vašich hostí. Obývacia stena je výrazným prvkom každej obývačky. Zaujme na prvý pohľad. Dajte si záležať, aby bola presne podľa vašich predstáv.

Rada na záver

Dajte si pri výbere obývacej steny poradiť od profesionálov. Predsa len majú v oblasti bytového dizajnu viac skúseností než vy. 

Hľadáte viac inšpirácie? 
Pozrite si náš e-shop
Do e-shopu