skrine

Šatníková skriňa, nenahraditeľná súčasť nábytku

Podstatná a veľmi potrebná súčasť bytového zariadenia je šatníková skriňa. Má svoje využitie najmä v rámci spálne a predsiene. Slúži prioritne na odkladanie oblečenia a sezónnych vecí. Sekundárne sa stáva i odkladacím priestorom pre topánky, dáždniky a ostatné doplnky v rámci domácnosti.

biela-vstavaná-skriňa-2
Zdroj: iKuchyne.sk

V rámci šatníkových skríň nájdeme dva typy, ktoré sú špecifické stavbou a rozložením. Prvým príkladom sú samostatne stojace skrine, ktoré sú veľmi často využívané v rámci bytového zariadenia. Zloženie tohto typu skríň je menej náročné a nevyžaduje si žiadne väčšie úpravy v rámci interiéru. Druhým typom sú veľmi praktické vstavané skrine. V interiéri pôsobia ako súčasť bytového zariadenia. Na základe toho ich možno pokladať za veľmi obľúbený typ šatníkovej skrine. Nemožno vynechať i samostné šatníky, ktoré sú skôr kompletne zariadeným priestorom v interiéri – takzvané walk-in šatníky.

skrine
Vstavaná šatníková skriňa v spálni. Zdroj: ikuchyne.sk
vstavaná skriňa - ikuchyne - v spálni
Vstavaná šatníková skriňa v spálni. Zdroj: ikuchyne.sk

Vstavaná šatníková skriňa je vkusne sa vynímajúca súčasť bytového zariadenia. Je zväčša vyrábaná na mieru na základe vami vybraných rozmerov. V mnohých prípadoch pokrýva celú dĺžku steny, čím presne vypĺňa a využíva priestor na ňu určený. Taktiež nie je nutná manipulácia vami, keďže celý proces montovania zväčša zabezpečuje spoločnosť. 

Samostatne stojaca šatníková skriňa je vhodná na menší obnos vecí. Zatiaľ čo vstavané šatníkové skrine znesú väčší obnos oblečenia. Nejde o pravidlo, ale v závislosti od praxe to možno predpokladať. Ide o skriňu, ktorej montáž si musíte sami zaobstarať. Praktickejšia je v prípade premiestňovania, zatiaľ čo v prípade vstavanej skrine vám táto možnosť automaticky odpadá.

skriňa - s výklenkom
Príklad vstavanej skrine v interiéri. Zdroj: ikuchyne.sk

Šatníková skriňa nemusí byť strohá

Väčšinou sú súčasťou skríň doplnky, ktoré dotvárajú dizajn. Veľmi pekne sa vynímajú výklenky, ktoré slúžia práve na odkladanie malých detailov ako sú osobné fotografie, dekoračné predmety a podobne. Menej častý je variant, kedy vstavanú skriňu dopĺňa knižnica. Ide o menej tradičnú možnosť. K detailom možno rátať i úchytky na skrini a ich vyhotovenie. 

V prípade voľby vhodného materiálu je podstatné prispôsobiť výber ostatnému nábytku. Základ tvorí drevo alebo drevotrieska. Povrch je následne upravovaný, aby imitoval rôzne materiály. Vo väčšine prípadov sa líši farebnou úpravou a dekorom. Dôležité je sledovať i povrchovú úpravu skríň. Na základe toho môže byť povrch lesklý, matný alebo hladký.

Detaily

Dizajn skrine je veľmi podstatný. Vo veľa prípadoch sa klasická šatníková skriňa vyskytuje ako súčasť ostatného nábytku. Je teda súčasťou sady, ktorá má preddefinované parametre. V tomto prípade nie je až tak potrebné zaoberať sa detailmi, keďže sú v zásade vyriešené. Iné to je v súvislosti so vstavanou šatníkovou skriňou na mieru, ktorá sa vyrába na základe vami zvolených kritérií. Sami si pri výbere kvalitnejších produktov zvolíte parametre ako povrchová úprava, materiál, farbu dreva a podobne. Dôležité je vnímať interiér, zariadenie, ktoré máte vybrané, podlahu a ostatné detaily. Na základe komplexného posúdenia vyberiete produkt.

vstavaná skriňa s knižnicou
Vstavaná skriňa s knižnicou. Zdroj: ikuchyne.sk

Šatníková skriňa od iKuchyne!

Aj našim nosným pilierom je práve výroba kuchýň a vstavaných skríň na mieru. Sú dostupné vo viacerých variantoch, pričom sa líšia príhodnými parametrami ako veľkosť, povrchová úprava, farba, cena a podobne. Na výber máte rôzne varianty skríň s dôrazom na vhodnosť do práve zvolenej miestnosti.  

V prípade chodieb a predsiení sú to skrine zväčša menších a stredných rozmerov s dôrazom na detaily. Ako doplnok skríň si môžete zvoliť výklenky, ktoré skriňu ozvláštňujú. Ide o veľmi decentné odkladacie priestory a inovatívne knižnice, ktoré potešia veľa zákazníkov. Výber skrine je možné prispôsobiť rozpočtu, rozmerom a požiadavkám individuálne pre každého klienta. Vyrábajú sa v troch variantoch – standard, premium, exclusive. Viac podrobností  sa dozviete priamo v sekcii vstavaných skríň na webovej stránke.

Zaujímajú Vás ceny našich vstavaných skríň? Jednoducho vyplňte náš rýchly DOTAZNÍK. Všetky naše skrine vyrábame na mieru. Pre viac informácií nás kontaktujte na 0908 50 90 91 alebo info@ikuchyne.sk

vstavaná skriňa so šuflíkom - ikuchyne
Vstavaná skriňa so šuflíkmi. Zdroj: ikuchyne.sk

Rozmery skríň musia byť dokonale premyslené

Ideálne je v prípade predsiení zvoliť si menšie a stredne veľké skrine, ktoré nebudú kompletne zaberať priestor. Teda vo veľa prípadoch je prvoradé prispôsobiť rozmery skrine priestorom, do ktorých bude umiestnená. Vstavané skrine sú v interiéri veľmi používané. V priestranných vstupných halách a spálni sú praktickým spôsobom na uskladnenie potrebných  vecí. Samozrejme, aj samostatne stojace skrine majú vysokú obľubu u ľudí najmä z dôvodu manipulácie. Šatníková skriňa sa najčastejšie umiestňuje do spálne, avšak čoraz väčšiu popularitu získavajú i skrine v predsieni, kedy sa plne využije priestor na odkladanie kabátov, sezónnych vecí a podobne. Sú teda prostriedkom na uskladnenie potrebných i menej potrebných záležitostí, napriek tomu sú nezameniteľným kúskom nábytku v interiéri.