Spálňa s veľkým oknom

Spálňa v minimalistickom štýle

Minimalistická spálňa nemusí byť drahá a ani časovo náročná. Pripravili sme si pre vás niekoľko jedinečných tipov ako si prostredníctvom starostlivého organizovania interiéru môžete vo svojej spálni vytvoriť minimalistický štýl a jedinečnú atmosféru. Nechajte sa inšpirovať a vytvorte si spálňu v minimalistickom duchu aj vy.

Minimalizmus nie je o vytváraní chladného, ​​neosobného priestoru

Minimalizmus je o čistej a jednoduchej úprave a odstránení prebytočných vecí. Celé to je o zjednodušení vášho interiéru. O čom to však nie je, je vytvoriť nejaký druh väzenskej miestnosti s jedným matracom na zemi. Pri vytváraní dokonalej minimalistickej spálne by ste sa nemali obetovať teplo alebo útulnosť zbavením sa prakticky všetkých svojich vecí. Vaša spálňa je jednou z najdôležitejších miestností vo vašom byte či dome a mala by vyzerať ako miesto, kde chcete tráviť veľa času, a kde sa budete cítiť príjemne.

Spálňa v minimalistickom štýle
Spálňa v minimalistickom štýle má neskutočné čaro. Zdroj: Pixabay.com

Vyberte si minimalistický rám postele

Posteľ je považovaná za ústredný bod každej spálne. Preto štýlový minimalistický posteľný rám skutočne nastaví tón atmosféry celej miestnosti. Vhodný rám na posteľ bude slúžiť ako odrazový mostík pre zvyšok vášho interiéru zariadeného v minimalistickom štýle.

Čím jednoduchší rám, tým lepšie. Zdroj: iKuchyne.sk

Rada odborníka:

Neutrálne tóny farieb sú bránou k dosiahnutiu skutočného minimalistického pocitu vo vašej spálni. Pamätajte si, že je to všetko o tom, ako sa vrátiť k akýmsi základom – príliš veľa bláznivých vzorov je presne to, čo minimalistický štýl nemá rád.

Výber minimalistického osvetlenia

Možnosti osvetlenia majú tiež silný vplyv na minimalistický dojem z miestnostiKaždá spálňa potrebuje lampu či nejaké svietidlo. Mali by ste starostlivo zvážiť a zvoliť lampu, ktorá prirodzene dopĺňa ostatné vybavenie v spálni a spĺňa funkčné osvetlenie vašej spálne. Dôležité je, aby lampa plynule zapadla prípadne vynikla. Nebojte sa siahnuť po odvážnejšom dizajne lampy, ktorá minimalizmus v spálni trošku rozbije a oživí.

minimalisticka lapa
Štýlovou lampou nikdy nič nepokazíte. Zdroj: iKuchyne.sk

Nezabúdajte ani na prirodzené svetlo

Osvetlenie v minimalistickej spálni je takmer samo o sebe doplnkom, v miestnosti s najmenším možným množstvom nábytku môže osvetlenie urobiť obrovský rozdiel. Ak máte na výber, tak siahnite po priesvitných záclonách a závesoch a do svojej spálne prineste čo najväčšie možné množstvo prirodzeného svetla. Pomôže to k tomu, aby miestnosť vyzerala otvorenejšia, modernejšia a celkovo minimalisticky.

Spálňa s veľkým oknom
Spálňa s veľkým oknom Čím väčšie okná, tým lepšie. Zdroj: Pixabay.com

Vyberte si len jedno umelecké dielo, ktoré máte radi

Myšlienka, že musíme pokryť každý kúsok stien fotografiami alebo maľbami, aby miestnosť vyzerala „úplná“ nie je súčasťou minimalistického štýlu. Skúste si vybrať jeden kus umeleckého diela, ktoré si vážite z celého srdca najviac a zvyšok do spálne už nedávajte. Rovnako ako posteľ v minimalistickej izbe funguje ako ústredný bod celej miestnosti, to isté platí aj pre to, čo visí nad ňou.

Obraz na stene
Štýlovým obrazom dodáte miestnosti jedinečný nádych. Zdroj: Pixabay.com

Pokúste sa mať v spálni čo najmenej nábytku  

Skúste sa pri výbere nábytku zamyslieť, či každý kus naozaj potrebujete. Ideálne by v tomto prípade bolo, ak sa vám podarí vystačiť si s jedinou komodou alebo súpravou zásuviek, ktoré vám pomôžu udržať spálňu v minimalistickom duchu. Ak to nedokážete, skúste umiestniť svoje komody čo najďalej od postele tak, aby bol priestor okolo postele zjednodušený a usporiadaný.

Použite jednu poličku na starostlivo vybrané fotografie a knihy

Vyberte si jednu poličku a držte sa jej. Ak ste typ človeka, ktorý má rád drobnosti na pamiatku a niektoré sentimentálne predmety v jasnom dohľade, nemusíte sa ich úplne vzdať. Musíte však zabezpečiť, aby všetko zostalo na jednej polici a nie rozmiestnené po celej miestnosti.

Polica v spálni
Takáto polička hravo zapadne do spálne a ešte je aj praktická. Zdroj: Pinterest.com

Priemyselný dizajn sa hodí k minimalizmu. Nebojte sa siahnuť po chróme či oceli. Ale tiež zvážte kameň, drevo a kožu. V súčasnosti je k dispozícii veľké množstvo nábytku rôzneho materiálu, ktorý sa hodí do minimalistického štýlu. Vybrať si môžete z našej veľkej ponuky nábytku.

Vždy je jednoduchšie začať s menším počtom kusov a postupne pridávať ďalšie. Začnite so základmi a pomaly pridávajte. Experimentujte, bavte sa a nezabudnite, že pri navrhovaní interiéru neexistuje jediná správna odpoveď.