Vidiecky štýl a svietidlá. Zdroj: Pinterest.com

Tieto svietidlá rozžiaria váš domov vo vidieckom štýle

Vidiecky štýl znamená nedotknuté surové materiály, zakomponované do interiérových predmetov, ich poťahov a dekorácií. V dnešnej dobe je takmer nemožné žiť bez modernej spotrebnej elektroniky. Pokiaľ by ste však chceli vidiecky štýl dostať do svojho domu, je lepšie moderné spotrebiče nevystavovať, ale zabudovať ich. Pokiaľ ide o nábytok, predmety vo vidieckom štýle by nemali byť ultramoderné, ale mali by pôsobiť primitívne a jednoducho.

Vidiecky štýl v jedálni so zaujímavým svietidlom. Zdroj: Pinterest.com
Vidiecky štýl v jedálni so zaujímavým svietidlom. Zdroj: Pinterest.com

Pre vidiecky štýl sú typické prírodné materiály z pravej prírody, ktoré sa používajú na domácu výzdobu. Steny môžu byť pokryté jemnou farbou alebo tapetami, zatiaľ čo strop je často zdobený drevenými trámami, ktoré zvýrazňujú atmosféru vidieckeho štýlu. Naše svietidlá vo vidieckom štýle sú vytvárané z prírodného dreva, povrazu, prípadne z prírodných vlákien. 

VEDELI STE, ŽE:  Vidiecky interiérový dizajn predstavuje ležérny a útulný štýl zdobenia, kde máte pocit jednoduchého vidieckeho života. Medzi materiály použité na vytvorenie interiéru vo vidieckom štýle patria drevo, tehla a kameň spolu s ďalšími prírodnými materiálmi. Odkryté trámy, drevené obloženie a drevené podlahy sú všetko prvky klasického vidieckeho dizajnu.

Trám nielen na strope

Drevené svietidlo z masívu perfektne zapadne do vidieckeho, ale tiež aj industriálneho štýlu. Dokonalý súlad masívneho dreva, kovu a recyklátu spojeného v tomto svietidle, vytvorí vo vašom dome zaujímavú atmosféru a tak môže oživiť vašu jedáleň.

Trám ako kus dreva použitý ako časť svietidla. Zdroj: iKuchyne.sk
Trám ako kus dreva použitý ako časť svietidla. Zdroj: iKuchyne.sk

Prírodný bambusový lampión

Táto závesná lampa je vyrobená z prírodného materiálu – z bambusu. Tvar lampy pôsobí ako lampión, ktorého tienidlo je vyrobené z poprepletaných bambusových paličiek. Tieto paličky opticky vytvárajú ako keby vtáčiu klietku, kde vnútri nie je vtáčik ale žiarovka. Navodzuje to veľmi útulný a teplý dojem a môžete tak skrášliť svoj moderný ale aj vidiecky štýl v interiéri. Svietidlo je vyrábané ručne a tiež je to prírodný produkt, preto pôsobí jemným dojmom a ožiari tak váš vidiecky domov.

Závesná lampa vyrobená z bambusových paličiek. Zdroj: iKuchyne.sk
Závesná lampa vyrobená z bambusových paličiek. Zdroj: iKuchyne.sk

Naplavené drevo umocní vidiecky štýl v interiéri

Pekná a jednoduchá lampa, ktorá je čisto prírodným produktom, je vytvorená z naplaveného dreva. Takéto prírodné drevo môže vniesť teplo a pokoj do vášho interiéru, a keď ešte zažnete žiarovku, vznikne tak dokonalá atmosféra, a vy sa môžete cítiť ako keby ste boli niekde v prírode, pri vode. Kúsky naplaveného dreva sú pospájané v rôznych smeroch a vytvorili tak prírodné tienidlo v tvare kruhu.

Závesná lampa z naplaveného dreva prinesie kus prírody do vašej jedálne a umocní vidiecky štýl v interiéri. Zdroj: iKuchyne.sk
Závesná lampa z naplaveného dreva prinesie kus prírody do vašej jedálne a umocní vidiecky štýl v interiéri. Zdroj: iKuchyne.sk

Minimalizmus vo vidieckom štýle

Milovníci minimalizmu a prírodných materiálov si určite obľúbia toto biele svietidlo. Očarí vás svojou jednoduchosťou a jemnosťou. Tienidlo tejto lampy je vytvorené z prírodných farieb bielej farby, ktoré sú spletené do tvaru gule. Stavebným materiálom je sisal, čo je textilné vlákno, ktoré sa získava z listov agávy sisalovej. Táto rastlina rastie v tropickom a subtropickom pásme.

Lampa pôsobí vzdušným a ľahkým dojmom a tak môže byť zaujímavým doplnkom do vášho interiéru. Môžeme ju zakomponovať do minimalistického moderného štýlu bývania, ale aj do vidieckeho štýlu.

Biele závesné svietidlo z prírodných materiálov, ktoré doplní váš minimalistický priestor. Zdroj: iKuchyne.sk
Biele závesné svietidlo z prírodných materiálov, ktoré doplní váš minimalistický priestor. Zdroj: iKuchyne.sk

Luxus na vidieku

Pre náročných klientov ponúkame tento elegantný luster s glamour dizajnom. Má pútavé dizajnové prevedenie s čiernymi kryštálmi, ktoré perfektne odráža svetelné lúče. Aj napriek tomu, že je čiernej farby, privodí do miestnosti lesk a krásu. Jeho obrovskou výhodou je, že upúta pozornosť aj počas dňa, keď nie je zasvietený. Takýto luster môže vyniknúť vo väčších miestnostiach s vysokými stropmi, či už v modernom, secesnom alebo vidieckom štýle s nádychom luxusu.

Luxusné svietidlo doplnené kryštálmi je pre vidiecky štýl ako stvorený. Zdroj: iKuchyne.sk
Luxusné svietidlo doplnené kryštálmi je pre vidiecky štýl ako stvorený. Zdroj: iKuchyne.sk

VEDELI STE, ŽE: Vidieckych štýlov bývania môže byť niekoľko. Patrí sem americký, anglický, škandinávsky, francúzsky, taliansky, španielsky ale aj slovenský vidiek. Vo svojom bývaní sa tak môžete preniesť do akéhokoľvek miesta, ktoré máte radi.

Jemné farebné tienidlá

Táto široká závesná lampa je tvorená z 5 menších lámp v rôznych jemných farbách, ktoré sú nesmrteľnou kombináciou a dokonale sa dopĺňajú. Široký kovový rám dopĺňajú tienidlá z plátna. Lampa sa hodí so svojou šírkou nad jedálenský stôl, prípadne väčší kuchynský pult. Tienidlá si môžete otočiť do rôznych smerov, čím tak dostanete osvetlenie do rôznych kútov miestnosti.

Farebné tienidlá v čiernej, sivej a bielej farbe. Zdroj: iKuchyne.sk
Farebné tienidlá v čiernej, sivej a bielej farbe. Zdroj: iKuchyne.sk

Pri výbere toho správneho osvetlenia pre váš domov je dobre sa rozhodnúť, v akom štýle budete ladiť celý interiér a potom sa vám bude jednoduchšie vyberať aj tvar a štýl svietidla. Dúfame, že z našej ponuky si vyberiete to správne svietidlo pre váš vidiecky domov, ktoré rozžiari vašu miestnosť a privodí vám pocit pokoja a harmónie.

TIP NA ZÁVER: Vidiecky štýl môžete objaviť v hocijakej miestnosti vo vašom dome a aj na rôznych doplnkoch. Zamilujete sa do neho, pretože vidiecky štýl je synonymom rodiny, útulnosti, pokoja a príjemnej atmosféry.