spálňa

Top 5 blogov o interiérovom dizajne

Zdrojov na inšpirácie v oblasti interiérového dizajnu je na internete mnoho, o to ťažšie môže byť preto zorientovať sa v nich. Trendy, nápady a tipy na vylepšenie si svojho bývania – to všetko ponúka na jednej z najpopulárnejších webových platforiem súčasnosti – blogu viacero odborníkov, ale i amatérov – nadšencov. Aby sme vám ušetrili čas a zároveň sprostredkovali cenné rady, vybrali sme pre vás top 5 blogov o interiérovom dizajne.

DECOR8 je jeden z prvých blogov zameraných na interiérový dizajn a životný štýl vôbec. Už v roku 2006 ho založila americká novinárka Holly Becker. Holly žije momentálne v Nemecku, kde sa okrem blogu venuje aj písaniu kníh, zariaďovaniu interiérov a nahrávaniu podcastov. Jej blog je mimoriadne inšpiratívny a nájdete v ňom veľa zaujímavých rozhovorov s majiteľmi netradične zariadených bytov. Dozviete sa aj, ktoré instagramové účty sa oplatí sledovať, a ktoré dizajnové obchody či eshopy navštíviť. DECOR8 si vás získa najmä svojou prirodzenosťou a sršiacou láskou k dizajnu. Blog pozostáva zo šyroch hlavných kategórií: interiéry, miesta, biznis a objekty, pričom na svoje si príde určite každý. Jej fotografie vás takisto nesklamú, inšpirovať sa môžete najmä interiérmi zariadenými v modernom štýle.

top interiérový blog

V rámci témy top blogy rozhodne nemôžeme vynechať Grace Bonney a jej známy blog Design Sponge. Spisovateľka ho založila v roku 2004 a popritom stihla vydať aj niekoľko veľmi úspešných kníh. Grace sa nezameriava na dizajn povrchne, ale myslí si, že je to skôr o ľuďoch a ich osobnosti, než o umelom efekte naštylizovaných domov. Na blogu nájdete rôzne premeny interiérov a tiež príbehy ľudí, ktoré sa k nim viažu. Nájdete tu dokonca aj samostatnú sekciu venovanú tipom na to, ako si vyrobiť úžasné dekorácie do vášho domova. Tento blog má naozaj dušu a je plný kreativity a cenovo dostupných nápadov, ktoré z vášho bývania vytvoria originálne miesto pre život.

top interiérový blog

A máme tu ďalší veľmi pozitívne ladený blog. Založil ho Newyorčan, Will Taylor, ktorý sa riadi heslom, že béžová farba je nudná. Už z  názvu jeho blogu (bright znamená v preklade svetlý, pozn.red.) je nám jasné, že tento blog sa určite nebude niesť v tmavých ani mdlých farbách. Navyše, hneď po otvorení stránky vás privíta slogan „make you smile style“, čím vám naozaj vyčarí úsmev už od začiatku. Bright Bazaar má na Instagrame vyše 130 tisíc sledovateľov a 2,4 milióna sledovateľov na Pintereste. Inšpiráciou vám budú detailne ladené interiéry z celého sveta. Mimochodom, Will je aj náruživý cestovateľ, takže pokiaľ budete mať chuť cestovať, môžete sa len prekliknúť na sekciu „Bright Travel“ a prečítať si jeho blog o cestovaní.

Top interérový blog

Predstavujeme vám americkú lifestylovú webovú stránku zameranú na bytový dizajn, jedlo a oddych, ktorá bola založená v roku 2013. Jej obsah tvoria viacerí experti s dlhoročnými skúsenosťami v obore. Blog je pravidelne zásobovaný novinkami, trendmi, praktickými tipmi, či inšpiráciou v oblasti bývania a dizajnu. A ako je to už u takýchto blogov zvykom, aj tím v Mydomaine dostáva rozličné ponuky na reklamu pre produkty za zvýhodnených podmienok. Celá filozofia Mydomaine je však úplne opačná. Prezentujú sa tým, že za všetkým, čo na stránke odporúčajú si aj stoja a nie je to len platená reklama. Určite poteší aj fakt, že sekcia Home (Domov) je prehľadne rozdelená podľa toho, či hľadáte tipy do kuchyne, obývačky alebo iných miestností vášho domova. Samotné články nie sú príliš dlhé a nájdete v nich množstvo rád a tipov, kde podobné kúsky kúpite.

top interiérový blog

Tento blog bol založený interiérovou štylistkou Cassandrou LaValle v roku 2006. Je to miesto, kde môžete nabrať veľa nových nápadov týkajúcich sa interiéru, večierkov, cestovania, jedla a módy. Filozofiou Coco Kelley sú detaily v bežnom živote. Obsah stránky tvoria štyri hlavné časti: interiéry, cestovanie, zábava, životný štýl a nájdete tu aj sekciu pre kutilov. Práve tá je (aj so sekciou Interiéry) plná projektov súvisiacich s návrhom interiérov, ktoré zahŕňajú prehliadky domu a jej jednotlivých miestností. Niekedy je totiž lepšie raz vidieť než stokrát počuť, takže šup-šup – neváhajte a choďte sa na tento blog inšpirovať aj vy. Určite odporúčame pozrieť si aj instagramový účet coco.kelley!

top interiérový blog

Prečítajte si aj ostatné inšpirácie na blogu!