tuzite po nadcasovej kuchyni

Túžite po nadčasovej kuchyni? Toto by v nej určite nemalo chýbať

Trendy v kuchyni sú dôležité, často zahŕňajú najnovšie inovácie od renomovaných výrobcov tak, aby bola kuchyňa funkčnejšia a krajšia. Avšak, niektoré trendy sú len trendami a dlho sa neudržia. Poradíme vám, ako zariadiť kuchyňu, ktorá bude štýlová aj o niekoľko rokov. 

Čo je nadčasový dizajn kuchyne?

Nadčasový dizajn kuchyne je taký, v ktorom sa za päť alebo desať rokov nebudú musieť meniť základné prvky – podlahy, skrinky či pracovné dosky. Takýto dizajn zachováva základné línie a princípy, ktoré obstoja aj v skúške času. Nadčasový štýl vám môže z dlhodobého hľadiska ušetriť tisíce eur, keďže zariadenie kuchyne a spotrebiče nie sú lacnou záležitosťou. Ponúkame vám niekoľko užitočných tipov, ktoré môžete aplikovať pri zariaďovaní vašej kuchyne.

kuchyne-na-mieru
Kombináciou bielej farby a dreva nikdy nič nepokazíte. Zdroj: iKuchyne.sk

Neutrálne farby v kuchyni 

Trendy v dizajne kuchyne prinášajú často pestré škály farieb, ktoré zaujmú už na prvý pohľad a vytvoria z kuchyne jedinečné miesto. Avšak pri nadčasovej kuchyni platí, že ideálnou cestou sú predovšetkým neutrálne farby. Nezabúdajte, že vybavenie kuchyne je veľkou investíciou, a preto by ste mali siahnuť po kuchynskej linke či spotrebičoch práve vo farbách ako je biela či šedá. Ak predsa len túžite po výraznejších farebných akcentoch v kuchyni, tak siahnite po farebných kobercoch, obrusoch či prestieraniach na stoly. To sú spôsoby, ako si užiť aktuálne trendy v oblasti farieb bez toho, aby ste museli znova natrieť alebo vymeniť kuchynské skrinky či iné súčasti kuchyne.

tuzite po nadcasovej kuchyni
Neutrálne farby pôsobia príjemne a do kuchyne sú ideálnou voľbou. Zdroj: iKuchyne.sk
rohova-kuchyna
Zdroj: iKuchyne.sk

Investujte do kvality

Ak chcete vytvoriť nadčasovú kuchyňu, ktorá vydrží dlhé roky, je dôležité, aby ste investovali do vysoko kvalitných skriniek a skvelých možností skladovania, pretože sú hlavnými súčasťami dobrej kuchyne. Je tiež dobré integrovať vaše spotrebiče do kuchynskej linky, ak je to možné, pretože to zabráni tomu, aby staršie spotrebiče vyzerali v budúcnosti zastarané, keďže budú schované za dvierkami skrinky.

lacne-kuchyne
Kvalita je jedným z hlavných faktorov, na ktoré je dobré pri zariaďovaní kuchyne prihliadať. Zdroj: iKuchyne.sk

Nadčasová kuchynská linka

Kuchynská linka je jednou z hlavných a najdôležitejších súčastí každej kuchyne. Keď do nej vchádzate, sú to práve skrinky, ktoré si všímate ako prvé. Takže by mali vyzerať čo najlepšie. Rovnako netreba zabúdať na to, že v kuchyni potrebujete veľa praktického a použiteľného úložiska. Ak chcete, aby kuchyňa obstála v skúške času, mali by ste si vybrať kuchynské skrinky, ktoré sú v súlade s inými architektonickými štýlmi, ktoré môže mať váš domov, napríklad podlaha, strop či dvere. Ako sme už spomenuli vyššie, aj tu platí, že neutrálnymi farbami skriniek nič nepokazíte, práve naopak.

leskle-kuchyne-2
Biela kuchynská linka pôsobí nielen nadčasovo, ale je aj veľmi štýlová. Zdroj: iKuchyne.sk

Rada odborníka: Kombinácia drevených skriniek s bielymi alebo neutrálnymi farebnými skrinkami vytvára nielen nadčasový dojem, ale bezpochyby aj ohromujúci vzhľad. Pri zapracovávaní dreva je potrebné postupovať opatrne, pretože škvrny od dreva sa menia v závislosti od času a vy predsa chcete, aby vám vaša kuchyňa slúžila čo najdlhšie.

Prírodné materiály pridávajú pocit nadčasovosti

Prírodné materiály ako drevo a kameň majú nielen nadčasovú príťažlivosť, ale často ponúkajú dlhovekosť. Aj keď je potrebná údržba, dubové pracovné dosky sa môžu opätovne brúsiť a olejovať. Žulové pracovné dosky tiež vyzerajú dobre a nevyžadujú si až takú veľkú údržbu. Ak vám to priestory vašej kuchyne dovoľujú, nezabudnite ani na drevený jedálenský stôl, ktorý dodá kuchyni ten správny šmrnc a zároveň je aj veľmi praktickým kusom nábytku.

Jedálenský stôl z Manga »
Jedálenský stôl by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Zdroj: iKuchyne.sk Zdroj: iKuchyne.sk
jedalensky-stol-infinity-home-z-masivu
Zdroj: iKuchyne.sk

Otvorená kuchyňa je cesta

S vývojom nášho života sa vyvíja aj kuchyňa či obývacia izba. Súhlasíte? Pokiaľ je to možné, udržiavajte kuchyňu otvorenú. Byť schopný baviť sa s hosťami či byť schopný sledovať deti počas varenia je skvelé. Rovnako platí, že otvorená kuchyňa či jedáleň sú v budúcnosti pre potenciálnych kupcov atraktívnejšie.

vaša kuchyňa
Kuchyňu prepojenú s obývačkou si zamiluje každý už na prvý pohľad. Zdroj: iKuchyne.sk

Možnosti osvetlenia

Osvetlenie je skvelým nástrojom na vytvorenie tej správnej atmosféry, to platí pre každú miestnosť, nielen pre kuchyňu. Skryté pásové osvetlenie, zapustené osvetlenie v skrinkách či štýlové lampy by nemali v nadčasovej kuchyni určite chýbať. Kuchynský priestor ponúka v rámci osvetlenia veľa možností, ktoré udržia vzhľad kuchyne moderným a štýlovým.

Zavesna-lampa-zlata
Závesná lampa v kombinácii bielej a zlatej farby je príkladom nadčasovej lampy. Zdroj: iKuchyne.sk
bielo-zlata-zavesna-lampa
Zdroj: iKuchyne.sk

Kuchyňa už dávno nie je miestnosťou len na úžitkové účely. S otvoreným obývacím priestorom je viditeľná pre všetkých, takže by mala byť nielen funkčná, ale mala by tiež vyzerať skvele. Vytvorenie nadčasového dizajnu je o tom, ako dosiahnuť dokonalú rovnováhu medzi klasickým štýlom a modernými prvkami. Je dôležité venovať zariaďovaniu kuchyne dostatok času a investovať do kvality, aby ste si mohli následne vychutnávať krásnu nadčasovú kuchyňu.