Zariaďte si obývačku v industriálnom štýle!

Za posledné roky sa stal industriálny štýl nesmierne populárnym a my úplne chápeme prečo. Dnes už neplatí nepísané pravidlo, kedy sa priemyselný štýl využíval len v starých skladoch, fabrikách, či podkrovných priestoroch. Ako teda zariadiť obývačku v industriálnom štýle?

Väčšina ľudí, ktorá býva v domoch alebo bytoch si zvyčajne myslí, že ich priestory sú príliš tradičné a nemajú tak vhodné podmienky pre vytvorenie industriálne ladeného domova. Opak je však pravdou a dnes vám už stačí len pridržiavať sa niekoľkých špecifických prvkov a priemyslený dizajn je na svete.

Začnite s neutrálnymi a zemitými farbami

Prvá vec, ktorú si všimnete na industriálnych bytoch je, že nehýria práve najpestrejšími farbami. Namiesto toho však dominujú neutrálne farby s maximálne jednou výraznejšou farbou. Kombináciou takýchto tónov farieb vytvoríte čistý uhľadený dojem, ktorý bude pôsobiť ako kompaktný celok. Myslite na to, pri vyberaní zariadenia pre vašu obývačku.

Rada odborníka: Ak si chcete doma vytvoriť útulný a jemný vzhľad, vyhýbajte sa príliš kontrastným kombináciám farieb ako napr. čierna-biela a radšej použite niekoľko odtieňov hnedej či sivej a doplňte ich čiernou.

Keď nábytok, tak drevený, kožený alebo kovový

Keďže charakteristickou črtou industriálneho štýlu sú  betónové alebo surové tehlové steny a rôzne neupravené povrchy, odporúčame vyberať také kúsky nábytku, ktoré tiež pôsobia vyslovene opotrebovane a dýcha z nich história. Jednoduchý ale sofistikovaný efekt vytvoríte vďaka kombinácii dreva a kovu. Dokonca, čím staršie veci zakomponujete do zariadenia, tým intenzívnejší industriálny dojem docielite.

Ako zjemniť priestor v industriálnom štýle?

Ak máte pocit, že industriálny štýl je pre vás príliš ťažký a chladný, skúste zakomponovať do vašej obývačky viac medených prvkov, dekoračné krištály, drevo, živé elementy alebo aj zaujímavé rustikálne predmety. Priestor sa tak odľahčí a dostane úplne iný rozmer. Nezabúdajte totiž, že industriálny štýl je slobodný a má pôsobiť ľahostajne, a to znamená, že ho môžete oživiť aj inými materiálmi alebo pestrejšími farbami.

Netreba sa báť dokonca ani geometrických tvarov. Vyberať si môžete zo širokej ponuky, či už industriálnych geometrických lámp, konferečných stolíkov, dekorácií, alebo regálov.

Rada odborníka: Ak chcete, aby váš industriálny priestor pôsobil sviežo a moderne, leštený chróm bude pre vás tá správna voľba. Vyvarovať by ste sa mali plastovým materiálom, ktoré sa do industriálne ladeného interiéru nehodia. Namiesto toho však môžete použiť plastové materiály, ktoré imitujú tmavý kov.

Už sme spomínali, že industriálny štýl vás môže prekvapiť používaním netradičných materiálov (kov, drevo, koža, sklo) a doplnkov (priznané rúrky, káble, nedokončené povrchy, nábytok na kolieskach atď.) a tiež sme podotkli, že dominancia patrí skôr neutrálnym farbám (zemité odtiene, čierna, sivá, hnedá), čo však zatiaľ spomenuté nebolo je skutočnosť, že výberom industriálneho štýlu viete ušetriť aj nemálo peňazí

Že ako? Veľmi jednoducho! Napríklad tak, že si niektoré kúsky nábytku vyrobíte sami doma. Potrebovať budete: šikovné ruky, trpezlivosť a pár hodín vášho času.:)

Obývačky v industriálnom štýle naberajú každým dňom viac a viac na popularite a ešte aj dlho budú určovať trendy v interiérovom dizajne. Sloboda a nekonvečnosť sú atribúty, ktoré z tohoto štýlu robia moderný, nadčasový a jedinečný spôsob ako si zariadiť vaše bývanie.