Vyberáte konferenčný stolík? Poradíme vám ako na to

Obývacia izba je miesto, kde ľudia trávia väčšinu svojho oddychového času. Je to miesto, kde posadíme rodinu a kamarátov, keď k nám prídu na návštevu. Vtedy potrebujeme priestor, kde môžeme položiť kávu, prípadne nejakú sladkosť. A práve v takýchto rodinných chvíľach potrebujeme konferenčný stolík.

Biely konfetenčný stolík
Zdroj: pinterest.com

Pri výbere nábytku strávime väčšinou dlhé hodiny. Stále hľadáme niečo, čo sa bude hodiť do nášho interiéru, aby všetko spolu „hralo“. Ani výber konferenčného stolíka nesmieme zanedbať a práve k hľadaniu tohto prvku do obývačky Vám chceme pomôcť. 

Pri prvotnom výbere nábytku do domu sa väčšinou rozhodujeme, do akého štýlu budeme ladiť miestnosti. 

1. Škandinávsky

Severský štýl je veľmi obľúbeným štýlom bývania. Čisté línie v bielej farbe s prírodnými materiálmi ako sú koža, drevo, vlna. Jednoduchý minimalistický nábytok je hlavne praktický a funkčný. Konferenčné stolíky sa vyznačujú tým, že sú biele, skombinované s úzkymi drevenými nožičkami. Takéto stolíky pôsobia veľmi jednoducho a príjemne, a preto sa hodia ku takmer každému štýlu sedačky.

set troch stolíkov
Mnohé sú tvorené ako set v geometrickej postupnosti (zdroj: ikuchyne.sk)

VEDELI STE, ŽE

Škandinávsky interiér vôbec nie je chladný a studený, ale presne naopak. Je svetlý, čistý, jednoduchý, funkčný a blízky s prírodou. 

2. Industriálny štýl

Pri tomto štýle sa treba troška obzrieť do minulosti. Jeho úlohou je ponechať starodávny vzhľad domov. Na stenách sú viditeľné tehly, dominantou je surový betón, neopracovaný povrch. Nábytok je vyrezávaný, zachovalý; sú v ňom viditeľné klince, laná, železá. Stolíky sú ručne opracované a následne naolejované, aby zostali viditeľné prírodné nezrovnalosti a každý stôl je jedinečný. Konferenčný stolík v tomto štýle bude stredobodom pozornosti každej obývačky.

industrialny konferenčný stolík
Ponechaný starodávny drevený vzhľad na kovových nožičkách (zdroj: ikuchyne.sk)

RADA ODBORNÍKA

Doplnky do industriálneho domu získate výraznými gombíkmi, cvokmi či skrutkami, ktoré môžu byť súčasťou jednotlivých kusov nábytku. Čím sú tieto doplnky väčšie, tým lepší dojem nadobudnete.

3. Vidiecky štýl

Bývanie vo „vidieku“ prináša to najdôležitejšie: teplo domova. Inšpirácie môžeme nájsť napríklad v skanzene. Podstatné sú drevo, veľká murovaná pec, doplnky v ľudovom štýle, prírodné materiály a sklo. Nábytok je z masívu. Na jeho výrobu sa používa najčastejšie agát alebo indický palisander. Masívne drevo vydrží aj niekoľko desiatok rokov a stále je rovnako krásne. 

konferenčný stolík prírodného dreva
Nohy z prírodne rastúceho dreva vytvárajú krásny dizajn (zdroj: ikuchyne.sk)

RADA ODBORNÍKA

Pri výbere nábytku vo vidieckom štýle je povinné dodržiavať pravidlá pre každú miestnosť v dome. V interiéri sú detaily, napríklad drevený starý nábytok, textílie, čalúnenie.

4. Moderný štýl

Nadčasovosť môžeme dosiahnuť pestrosťou materiálov a farieb. V modernom štýle vyhrávajú neutrálne a prírodné farby, ale farebnosť môžeme doplniť dekoráciami a farebnými doplnkami. Musíme ale myslieť na to, že všetkého veľa škodí. Konferenčným stolíkom môžeme doplniť moderný interiér. Stolíky majú aj rôzne podnože, od drevených až po rozličné kovové podnože v medenej, chrómovej alebo zlatej farbe.

VEDELI STE, ŽE

Moderný štýl nemá hranice a preto je určený pre každého. Nemá žiadne pravidlá a jediné a dôležité je to, aby ste sa cítili ako doma.

stôl storage
Kombinácia dreva a kovu v zlatej farbe (zdroj: ikuchyne.sk)

Stolíky od ikuchyne.sk sú nielen estetické, ale aj vysoko funkčné. Vďaka starostlivo vybraným materiálom sú ľahké na údržbu. Vyberte si z našej širokej ponuky konferenčných stolíkov na www.ikuchyne.sk/eshop.