ako si vybrat manzelsku postel

Ako si vybrať manželskú posteľ? 4 body, na ktorých skutočne záleží.

,,Čo môže byť ťažké na tom, vybrať si posteľ?“ opýtali sa stovky ľudí, ktorí by po 2 rokoch, od kúpenia manželskej postele, uvítali novú. Výber manželskej postele môže byť občas oveľa komplikovanejším procesom, ako si myslíte. Čo všetko môže ovplyvniť to, či vaša posteľ bude sedieť do vášho interiéru, alebo do vášho života? Pripravili sme pre vás malého sprievodcu, ako si vybrať správnu manželskú posteľ, jej veľkosť, ale aj iné vlastnosti, na ktoré netreba zabudnúť. Ako bonus máme pre vás aj tip kde nájsť kvalitnú manželskú posteľ za dostupnú cenu, alebo si ju dať vyrobiť na mieru.

Najpodstatnejšie aspekty pri výbere postele, ktorá sadne do vášho interiéru ako uliata sú štyri:

  • veľkosť izby
  • šírka postele
  • výška postele
  • dizajn a praktickosť. 

Veľkosť izby a šírka postele

Ako prvé je potrebné do brať do úvahy veľkosť spálne, do ktorej chystáte umiestniť manželskú posteľ. Máte zatiaľ izbu holú, bez zariadenia? Berte pri výbere ohľad aj na to, čo všetko potrebujete mať v tejto miestnosti. Budete mať klasickú, alebo vstavanú skriňu? Bude sa v miestnosti nachádzať zrkdlo? Máte niečo navyše, čo chcete mať vo vašej spálni? Izbu si rozvrhnite tak, aby ste mali priestor na všetko.

Ideálne je spraviť si vizuálny plán, alebo si v miestnosti zaznačiť, kde bude konkrétny nábytok položený. Budete mať presnú predstavu o tom, akú plochu môžete vytýčiť pre manželskú posteľ tak, aby mal každý jeden dostatok priestoru na prechod k svojej časti. Rovnako odporúčame nechať priestor navyše. Napríklad pre postieľku. Len tak, pre istotu.

manzelska postel z masivu
Zdroj: iKuchyne.sk

Výška postele

Tento aspekt bude závisieť aj od vašej výšky. Určite nebudete chcieť posteľ, z ktorej nedočiahnete ani na zem. Alebo naopak, budete vstávať takmer zo zeme. Pokiaľ má vaša manželská posteľ rám a kupujete ju bez zabudovaného matracu, je potrebné brať ohľad na to, že vďaka matracu bude pravdepodobne o niečo vyššia. Dokonca nie len o niečo, ale tento rozdiel môže byť až o 30cm. Vlastnosti matracu, ktorý si zvolíte do vašej novej manželskej postele závisia od toho, čo preferujete. Či už je to tvrdý základ, alebo sa radi ponoríte do hĺbky vašej postele. 

ako si vybrat manzelsku postel
Zdroj: iKuchyne.sk

Matrace, ktoré bývajú zabudované v posteli, bývajú mnohokrát o niečo nekvalitnejšie a mäkké. Preto ich odporúčame dokupovať zvlášť. Skvelou výhodou to môže byť aj pre partnerov, ktorý majú odlišné názory na to, aký matrac je pre jednotlivca vhodný. Viete si ich nakombinovať tak, aby boli obe strany spokojné. 

Dizajn a praktickosť postele, ktorú si plánujete zaobstarať

Áno, pravdepodobne ste na internete zahliadli mnoho nádherných prevedení manželských postelí. Treba však dbať aj na to, aby posteľ mala aj praktické využitie. Najmä v prípade, ak váš byt nie je veľmi veľký a priestranný a zíde sa vám každé miesto. Pokiaľ je toto práve váš prípad, odporúčame vám práve manželské postele s bohatým úložným priestorom, ktorý môžete využiť napríklad na posteľnú bielizeň či sezónne oblečenie. Ak naopak nepotrebujete ďalšie úložné miesto, možno vás zaujmú manželské postele na nožičkách. Uvážte sami, či je to vhodný prípad pre vašu domácnosť. 😉

biela Postel
Zdroj: iKuchyne.sk

Manželská posteľ na mieru?

Chcete mať svoju vysnívanú manželskú posteľ a nie takú, ktorú si môže kúpiť skoro každý? Stavte to na kvalitné, dizajnové prevedenie od odborníka. Vysnívajte si výzor vašej postele a prediskutujte svoj nápad s dizajnérmi, ktorí sa špecializujú aj na výrobu manželských postelí na mieru. Aj takto môže vyzerať vaša spálňa, podľa našich realizácií. Kontaktujte nás, alebo si prezrite náš internetový obchod a nechajte sa inšpirovať! ☺

manzelska-postel-1
Zdroj: iKuchyne.sk
manzelska-postel-4
Zdroj: iKuchyne.sk