POSTEL FENG SHUI

Spálňa s dôrazom na Feng shui

Spálňa je vo filozofii Feng shui najdôležitejšou miestnosťou domu. Okrem iného v tejto miestnosti ľudia trávia veľa hodín spaním. Keďže sú v spánku pasívnejší, sú viac ovplyvnení všetkými energiami v spálni. Pripravili sme si pre vás článok, v ktorom vám priblížíme na čo všetko je dobré myslieť v prípade, že si chcete svoju spálňu zariadiť s dôrazom na Feng shui.

Ako správne umiestniť posteľ v rámci Feng shui?

Uistite sa, že je vaša posteľ na veliteľskej pozícii. To znamená, že v posteli smerujete k dverám, no dvere sa nesmú otvárať priamo v súlade s posteľou. Obzvlášť sa vyhnite „polohe rakvy“, keď vaše nohy smerujú von z dverí. Položte čelo postele na pevnú stenu s priestorom na ostatných troch stranách postele (vľavo, vpravo a chodidlo). Neumiestňujte čelo postele na stenu, ktorá má na druhej strane toaletu.

POSTEL FENG SHUI
Posteľ v spálni by mala byť oázou pokoja a oddychu. Zdroj: iKuchyne.sk

Vedeli ste, že:

Feng shui je čínske umenie geomantie, čiže výkladu prúdenia a smerovania zemských a atmosférických síl a jinových a jangových energetických smerovaní s cieľom nájsť podľa tohto výkladu najvhodnejšie miesto na pobyt človeka v danom prostredí?

Vyčistite priestor pod posteľou

Položky pod posteľami vás ovplyvňujú viac ako by ste si mysleli. Čokoľvek máte pod vašou posteľou, môže to predstavovať alebo vytvárať podvedomé bloky vo vašom živote. Listy od bývalých partnerov vás môžu brzdiť v aktuálnom vzťahu. Topánky vám môžu dať pocit, akoby ste sa pohybovali, skôr než odpočívali. Batožina vás zas môže udržiavať na cestách a nikdy sa nebudete cítiť ako doma. Preto je dôležité priestor pod posteľou vyčistiť. Ak je to možné, odporúča sa, aby ste pod posteľou nemali žiadne úložisko. Potom môže qi (energia životnej sily) voľne prúdiť všade okolo vás a uzdravovať vás, keď spíte.

Rada odborníka:

Ak musíte posteľ použiť na určitý druh skladovania, držte sa mäkkých predmetov súvisiacich so spánkom, ako sú bielizeň, prikrývky a vankúše.

postel
Niet nad štýlovú a pohodlnú posteľ. Súhlasíte? Zdroj: iKuchyne.sk

Znížte EMF v spálni

EMF sú elektrické a magnetické polia vytvárané elektronickými zariadeniami a elektrickými vedeniami (okrem iného). Môžu byť škodlivé a ovplyvňujú našu pohodu, vrátane ovplyvňovania kvality spánku. Z praktického hľadiska všetci vieme, že prítomnosť zariadení v našich izbách narúša náš spánkový rytmus. Ak máte problém s dobrým nočným odpočinkom, skúste odstrániť zo spálne čo najviac elektroniky. Nákup budíka a čítanie kníh sú dva spôsoby, ktoré by ste si mali vo vašej spálni čo najskôr zaviesť.

budík feng shui
Dnes si môžete vybrať budík, ktorý je nielen praktický, ale aj štýlový. Zdroj: Pinterest.com

Nočné stolíky nesmú chýbať

Nezabudnite mať na každej strane postele miesto. Dva nočné stolíky sú lepšie ako jeden, pretože asymetria môže byť problémom. Umožňuje tiež každému partnerovi (alebo budúcemu partnerovi) mať vlastný priestor a úložisko. Nemusia sa zhodovať, skôr by mali byť komplementárne a vyvážené. Pomáhajú vytvárať priestor a harmóniu pre vás a váš vzťah.

nocny stolik
Nočný stolík je skvelým pomocníkom na odkladanie vecí, ktoré chcete mať po ruke aj o polnoci. Zdroj: iKuchyne.sk

Zvoľte si vhodné farby

Vhodné farby pre vašu spálňu do značnej miery závisia od toho, čo potrebujete. Ak chcete do svojej spálne trochu viac vášne, skúste pridať nejaké červené odtiene. Zemité a neutrálne farby poskytujú väčšiu podporu a relaxáciu. Ak hľadáte uzdravenie a vitalitu, vyskúšajte modré a zelené. Ružové a broskyňové sú ideálne farby na prilákanie partnerstva. A čo je najdôležitejšie, zmysel a pozornosť venujte tomu, aké farby priťahujú vás.

manzelska postel
Výber farieb v spálni nie je dobré podceňovať. Zdroj: iKuchyne.sk

Presuňte knihy zo spálne

Milujete knihy, ale ak máte problémy so spánkom, je čas nájsť pre nich nový domov. Kniha, ktorú práve čítate na nočnom stolíku, je v poriadku. Knihy sú však aktívnou energiou a stimulujú našu myseľ. Ak chcete dosiahnuť pokojnejší nočný spánok, skúste knihy presunúť zo spálne do inej miestnosti.

kniznica
Ideálnym miestom pre vaše knihy je obývačka. Zdroj: Pinterest.com

Detoxikujte svoju spálňu

V neposlednom rade nezabudnite detoxikovať svoju spálňu. Existujú dva bežné spôsoby, ako to urobiť. Najprv znížte počet toxínov a chemikálií v spálni. Začnite s prechodom na ekologické a netoxické čistiace prostriedky.Ak je to v rámci vášho rozpočtu, prejdite na organický nábytok, posteľnú bielizeň a oblečenie na spanie. Tieto látky uvoľňujú do našich tiel toxíny plynov a výluhov cez naše pľúca a pokožku. Rovnako môžete použiť napríklad rozptýlený sladký pomarančový olej, aby ste detoxikovali energiu pre čo najlepšie Feng shui.

zelená postel
Dôležité je, aby ste sa cítili v spálni príjemne a pohodlne. Zdroj: iKuchyne.sk

TIP: Prečítajte si článok, v ktorom sa dozviete návod ako na štýlovo ustlanú posteľ.