zariadovanie malej kuchyne

5 rád, vďaka ktorým zariaďovanie malej kuchyne bude oveľa jednoduchšie

Málo priestoru v kuchyni je problém asi v každej domácnosti. Mnohokrát aj vo veľkých kuchyniach majú ľudia pocit, že toho miesta by sa zišlo mať ešte trošku viac. Zariaďovanie malej kuchyne je však doslova výzvou, pretože do malého priestoru je potrebné zmestiť všetko, čo treba k vareniu a servírovaniu jedla. Máme pre vás pripravených niekoľko tipov na to, ako zatočiť s malým priestorom v novej kuchyni.

1. modrá kuchyňa malá
Zdroj: Pinterest

Verzia obývačka s kuchyňou

Tento spôsob zariaďovania domácností sa v poslednej dobe tlačí veľmi do popredia. Nie len že sa nebudete cítiť vo vašom menšom dome, alebo byte stiesnene, budete mať pocit, že váš interiér je oveľa otvorenejší a pohodlnejší. 

Základom takéhoto zariaďovania interiérov je držať sa jednoduchosti. Prečo? Pokiaľ malý, otvorený priestor zapracete zbytočnými vecami, ktoré vám budú nonstop na očiach, nikdy pocit pohodlnosti nedosiahnete. Odporúčame vám využiť nenápadné úložné priestory napríklad skrinku, ktorá bude lemovať s vaším stropom. Bude to nenápadné, ale veľmi vám to pomôže.

2. kuchyňa s obývačkou
Zdroj: iKuchyne.sk
3. rohová kuchyňa s obývačkou
Zdroj: iKuchyne.sk

Vyhradená miestnosť pre kuchyňu

Máte k dispozícii uzavretý priestor, v ktorom ste sa rozhodli zariaďovať vašu kuchyňu? To vôbec nie je žiadny problém. Riešenie je jednoduché. Skvelou voľbou, vďaka ktorej získate mnoho priestoru na varenie sú úzke kuchyne do U. Získate priestor na všetko čo potrebujete a budete mať aj dostatok úložného priestoru na kuchynské potreby. 

5. minimalistická čierna kuchyňa
Zdroj: Pinterest
6. jednoduchá modrá kuchyňa
Zdroj: Pinterest

Praktický jedálenský priestor

Ak nemáte miestnosť, ktorá bude vyhradená práve na jedáleň, máme pre vás TIP ako ju zakomponovať tak, aby vám zabrala čo najmenej priestoru a bola využiteľná aj pre väčšie množstvo ľudí. Sú to len dve slová: rozkladací nábytok. V čom je taký úžasný? Nepotrebujete pre seba veľký priestor na jedenie? Rozkladací jedálenský stôl dokážete zložiť tak, aby vám zaberal len toľko miesta, koľko sami potrebujete. K tomu stačí dokúpiť praktické stoličky, ktoré tiež môžete vytiahnuť podľa potreby. Hlavné je, že sú skladné a nemusíte ich mať vytiahnuté neustále v kuchyni a obchádzať ich. 

Ak pre vás toto riešenie nie je to pravé orechové, skúste ,,zasadiť“ do vašej kuchynskej linky barový pult. K nemu stačia už len barové stoličky, ktoré môžete zasunúť pod pult a neprídete o nič. Dokonca barový pult môžete využívať aj pri varení ako extra priestor pre pomocníkov!

7. barový stôl z dreva
Zdroj: Pinterest

Organizácia kuchynskej linky

Táto fáza je tiež veľmi dôležitá, pokiaľ chcete váš malý priestor v kuchyni využívať efektívne. Zvoľte si také rozloženie skriniek a šuplíkov, ktoré bude obsahovať čo najviac poličiek, či odkladacích priestorov. Dôvod je jednoduchý. Budete mať prehľad v tom, čo kam patrí a potraviny nebudú vytiahnuté na kuchynskej doske. Všetko môžete mať dokonale zorganizované a upratané, to vám veľmi pomôže k tomu, aby vaša kuchyňa pôsobila oveľa viac otvorenejšie. 

Na ukážku vám pripájame niekoľko zaujímavo riešených, úložných priestorov. Sme si istí, že ich využitie sa vám zapáči.

11. šuflíkový priestor v kuchyni
Zdroj: Pinterest
9. úložný priestor v kuchynskej linke
Zdroj: Pinterest
10. barový priestor v kuchyni
Zdroj: Pinterest

Aby priestor pôsobil viac uvoľňujúco,..

skúste namiesto kuchynských skriniek na stenu zavesiť skôr poličky. Na ne môžete usporiadať kuchynské taniere, či vaše obľúbené šálky na kávu. Takýto spôsob zariadenia kuchyne pôsobí veľmi štýlovo a donúti vás odkladať veci na správne miesto. Veď, presvedčte sa sami…

Zlaďte farbu políc s kuchyňou a dolaďte vaše taniere, či kuchynské potreby k nim. 

12. kuchyňa s poličkami
Zdroj: Pinterest

Zariaďovanie malej kuchyne môže byť dosť náročné. Najmä ak neviete ako na to. Veríme, že vám tieto tipy pomôžu v v zariaďovaní malej kuchyne. Nezabudnite zvoliť jej správny tvar, vybrať si praktický stolík aj so stoličkami a dbať na organizáciu skriniek. Toto sú kľúčové body, na ktoré by ste si mali spomenúť keď už pôjde ,,do tuhého“. Zaujali vás niektoré kuchyne z tohto článku? Prezrite si realizácie, ktoré sme vytvorili a nechajte sa inšpirovať!

zariadovanie malej kuchyne
Zdroj: iKuchyne.sk