5 tipov, ako na luxusný interiér. Zdroj: Pinterest.com

5 tipov ako na luxusný interiér

Bývať v luxusne a hodnotne pôsobiacom dome či byte je snom mnohých ľudí. Najkrajšie na tom je, že luxusný interiér nemusí byť automaticky synonymom vysokej ceny. Vytvoriť si ho môžete pomocou niekoľkých základných úprav. My sme si pre vás pripravili 5 tipov, prostredníctvom ktorých dokážete zmeniť charakter vášho domova a dodať mu exkluzívny nádych.

1. Luxusný interiér bez rušivých elementov

V luxusnom priestore má každý predmet svoje miesto. Otvorené skrinky s množstvom zbytočností, porozhadzované papiere či preplnené poličky nepôsobia dobrým dojmom.

Pri premene vášho bývania na luxusný priestor preto začnite veľkým upratovaním. Zo stolov a regálov vyhoďte všetky zbytočnosti a prvky, ktoré pôsobia na pohľad rušivo. Samozrejme, mnohé veci reálne potrebujete k životu a nemôžete sa ich zbaviť. Čo s nimi?

Luxusný interiér sa nezaobíde bez veľkej vstavanej skrine, ktorá zjednotí interiér a ponúkne dostatočný úložný priestor. Zdroj: iKuchyne.sk
Luxusný interiér sa nezaobíde bez veľkej vstavanej skrine, ktorá zjednotí interiér a ponúkne dostatočný úložný priestor. Zdroj: iKuchyne.sk

Vstavané skrine a praktické komody

Všetky rušivé predmety viete jednoducho ukryť. Skvelým riešením sú napríklad vstavané skrine, ktoré premenia miestnosť na uhladený celok. Ľahko pojmú všetko oblečenie a predmety, ktoré by boli inak niekde len tak pohodené.

Keď spomíname praktický luxusný nábytok, opomenúť nemôžeme ani komody. Tie sú dostupné v rôznych vyhotoveniach a veľkostiach. Jednoducho ich tak zakomponujete do dizajnu ktorejkoľvek miestnosti.

2. Základ je dostatok svetla

Luxusný interiér sa nezaobíde bez svetla. V tomto ohľade zohrávajú významnú úlohu najmä svietidlá. Stará žiarovka visiaca zo stropu na jednom kábliku rozhodne nepôsobí luxusne. Dizajn svetelných zdrojov zohráva rovnako dôležitú úlohu ako ich samotná svietivosť. Trendom sú bodové žiarovky zabudované do stropu, ale v kurze stále zostávajú aj štýlové lustre a stojace lampy.

Nezabúdajte na presvetlenie priestoru, napr. takouto štýlovou lampou z nášho e-shopu. Zdroj: iKuchyne.sk
Nezabúdajte na presvetlenie priestoru, napr. takouto štýlovou lampou z nášho e-shopu. Zdroj: iKuchyne.sk

Rada odborníka: Pre dosiahnutie optimálneho presvetlenia všetkých častí miestnosti strategicky skombinujte stropné svietidlá so stojacimi lampami. Odporúčame voliť verzie, ktoré umožňujú meniť intenzitu svetla – ľahko si ju tak prispôsobíte vašej nálade a potrebám.

3. Luxusný interiér s luxusnými farbami

Perfektný luxusný dojem vzbudzujú predovšetkým pastelové farby. Najmä odtiene svetlohnedej, ktoré skvele vyniknú na stenách. Samozrejme, nič nepokazíte ani tradičnou bielou. Nech si už zvolíte akúkoľvek farbu stien, je dôležité, aby ladila s nábytkom. Luxusné bývanie sa vyznačuje menším počtom farebných kombinácií. Čím viac farieb, tým ťažšie sa budú vzájomne prepájať.

Vhodne zvolené farby a materiály zvýraznia váš luxusný interiér. Zdroj: iKuchyne.sk
Vhodne zvolené farby a materiály zvýraznia váš luxusný interiér. Zdroj: iKuchyne.sk

Rada odborníka: Luxusný dojem najlepšie dosiahnete kombináciou svetlých a pastelových farieb s tmavšími prírodnými motívmi – napríklad drevom. Vznikne tak skvelý kontrast a miestnosť bude pôsobiť opticky vyvážene.

4. Nezabúdajte na vhodné doplnky

V kurze sú najmä prírodné doplnky, najčastejšie v podobe vyšších živých rastlín. Tie perfektne dotvoria dizajn miestnosti a zároveň sa postarajú o stabilizáciu klímy. Medzi luxusné doplnky sa však radia aj nástenné obrazy, vázy, hodiny a v neposlednom rade taktiež zrkadlá.

Nebojte sa experimentovať, no zároveň dbajte na to, aby jednotlivé bytové doplnky ladili s farebnou koncepciou danej izby.

Aj vy to vidíte? Tento luxusný interiér je zariadený početnými bytovými doplnkami a je to dokonalé. Zdroj: iKuchyne.sk
Aj vy to vidíte? Tento luxusný interiér je zariadený početnými bytovými doplnkami a je to dokonalé. Zdroj: iKuchyne.sk

5. Luxusný interiér a hodnotné materiály

Prémiové materiály vás potešia nielen na pohľad, ale aj na dotyk. Kvalitné drevo v kombinácii s kameňom dokáže zmeniť charakter vášho bývania. Drevené vzory môžete do interiéru vniesť prostredníctvom podlahy, stolov, poličiek, skriniek či postelí. Je už len na vás vybrať si vhodný odtieň a motív.

Luxusný interiér v celom dome. Zdroj: iKuchyne.sk
Luxusný interiér v celom dome. Zdroj: iKuchyne.sk

Materiálovú kompozíciu viete obohatiť aj o kožu či textíliu napríklad ako súčasť sedacej súpravy alebo kresla. Samostatnou kapitolou je kuchyňa. Moderné luxusné kuchyne sú charakteristické uhladeným dizajnom a prvkami, ktoré na seba navzájom nadväzujú. Kuchyňa už nie je len miestom, kde sa varí a pečie. Môže byť doslova výstavnou skriňou rôznych materiálov a exkluzívne pôsobiacich vzorov.

VEDELI STE, ŽE: Pri dizajne luxusnej kuchyne si nemusíte lámať hlavu s vymýšľaním vlastných riešení. Môžete sa inšpirovať už navrhnutými modernými kuchynskými linkami, ktoré perfektne podčiarknu luxusný interiér. Zo širokého portfólia si rozhodne vyberiete!